kupa auta a nasledny prepis

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

christiane napísal:
maas napísal:Ano pri policii budeme obaja, pri kupe auta budem sam
Tak isto ty kupis z bazaru.
Bud tam bude z tebou niekto z bazaru alebo ti daju z bazaru splnomocnenie.A musi byt overene notarom.
Auto chces na seba,co bude mat spolocne tvoj brat z autobazarom?
On ho môže rovno napísať na svojho brata, veď on len auto kupuje, brat bude auto užívať. Ideálne je to splnomocnenie nech mu dá autobazár rovno na brata. Pozor musí byť overený podpis.
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

caute vyuzijem tuto temu,lebo mam podobnu otazku...ako by ste riesili keby predavate auto a predaj by sa uskutocnil cez vikend? Jedna sa mi hlavne o nasledne odhlasenie na noveho majitela..ak by bol zdaleka tak by som to musel odhlasit bez jeho pritomnosti,takze by som potreboval jeho splnomocnenie.Ale dajme tomu ze by ho nemal pri kupe vozidla u seba...suhlasili by ste s tym, ze by ho potom poslal postou? Ja by som s tym problem nemal,ale ludia su vselijaki a ako by sa potom riesili pripadne problemy s odhlasenim,keby ho neposlal? A malo by splnomocnenie platnost keby ho doma vyfotil a poslal mi ho mailom a ja by som ho vytlacil?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na splnomocnení musí byť overený podpis. Tak skús hádať či stačí fotka.

Ľudia sú rôzni, je to na tebe. Neviem ale aký je problém doniesť si splnomocnenie so sebou.

Práve preto, že ľudia sú rôzni je ideálne keď si obaja urobia voľno a prepis spravia spoločne - predávajúci má istotu, že nebude problém s odhlásením, kupujúci má istotu, že s autom nie je nejaký právny problém a dá sa odhlásiť.
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

tak napr.stvrtok vecer objavim inzerat na ktory cakam pol roka,piatok cely den pracujem a obhliadku dohodneme s predajcom v sobotu alebo nedelu,takze splnomocnenie som nemal kedy vybavit...ak je obhliadka ok, tak auto predam/kupim cez vikend....v pondelok sa vybavi splnomocnenie a odosle postou,v utorok by mi prislo a mozem odhlasit...a samozrejme som myslel odfotene s overenym podpisom aby sa to nemuselo posielat postou...takze keby som si to doma len vytlacil tak by to bola kopia originalu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak na inzerát čakám pol roka tak na piatok si zoberiem paragraf.Ráno si vytlačím splnomocnenie, o 8:00 mi ho na obecnom úrade za 2 ojro overia a môžem ťahať pre auto.
Vždy a v každej robote funguje systém keď niekto potrebuje nečakane volno. lol
A ideš kupovať Ferari z roku 1968 - keď sa objaví raz za pol roka?
Ak už naozaj chcem cez víkend - prídem zaplatím a pre auto si prídem s papiermi aj o dva týždne.
A nekecaj tu že sa ti nechce ísť dva krát tú cestu, lebo na dovolenku do Chorvátska by si išiel aj každý mesiac.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak čakám pol roka na inzerát tak mám cca 120 príležitostí vybaviť si splnomocnenie...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano splnomocnenie s overeným podpisom má neobmedzenú platnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

To ze da predavajucemu splnomocnenie na odhlasku do ruky ho este (predavajuceho) nemusi dokopat k tomu aby ten tragac aj odhlasil.

Idealne v dnesnej dobe je naozaj len osobne stretnutie na policii pri okienku.

Tato teoria ale pada ked sa kupuje na ocov styl kseftu. Tam je neprepisanie tragaca vyslovene vitane :)
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

Vďaka za vaše názory
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - prepis je viac v záujme predajcu ako kupcu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Samozrejme,ale za predpokladu ze sa prepisat da :) ( exekucia , zalozne pravo)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keby som na taký car natrafil s plynom lol to by bolo ako výhra v športke. Ja jazdím a objektívna zodpovednosť na mňa nedočiahne. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, vykopanafosilia a 72 neregistrovaných