Repas alebo výmena riadenia Ford Mondeo mk4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Repas alebo výmena riadenia Ford Mondeo mk4

Príspevok od používateľa triumph252 »

Má zmysel kôli jemnuckemu úniku /jedná sa fakt o orosenie pod manzetou/ oleja robiť repas servoriadenia? Pracuje pekne ticho ani nebadane vôľu v riadení. Ďalšia vec ...vraj repas je krátkodobá záležitosť. Lepšie je kúpiť nové ako repasovat ...či má kôli rozdielu cca 80€ špekulovať nad novým alebo repasovanym.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ja som to repasoval už 2x za 2 roky.

Opraviť repasom a šetriť na ďalší repas.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Presne toho sa obávam. Každý tvrdí že je v tom najlepší a má naj mašiny na to a záruku dajú pol roka rok. Je rozdiel medzi repasom a repasom zo sietí predajcov súčiastok? Výmenný sposob mám na myslí.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že je rozdiel medzi repasom u Jožka v garáži, firme, ktorá sa venuje repasom riadení a repasom vo firme TRW napríklad...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jemnuckemu úniku /jedná sa fakt o orosenie pod manzetou/ oleja robiť repas servoriadenia?
Mňa by zaujímalo ako si to zistil? Na vyše 30tich autách šo som mal som nikdy pod manžetu nepozeral. Ak bola manžeta roztrhaná , tak sa vymenila ale ani vtedy ma nenapado zisťovať nejako únik. Chýbal olej v posilovači, alebo ako. Proste jeden deň ťa napadlo dať dole manžetu z riadenia aby si sa pozrel či je pod ňou olej alebo nie??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Hučí servo .../čerpadlo/ ide na výmenu za nove. Pri kontrole som bol upozornený na únik oleja mechanikom. Jasné že tam necumim keď nieje dôvod. Kto na SK robí repas best off the best v ratane dlhej záruky?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len pre tvoje info - také servo (hučiace) používam na malotraktore v okruhu hydrauliky. Dvíha to v pohode tonu a hučí už niekolko rokov.
Ludia nečudujte sa , že vás stojí to auto tolko peňazí ak meníte funkčné veci.
Za mňa ani výmena ani repas, keď hučí aspoň vieš že ho tam ešte máš. :4012:
A odpoveď na tvoju otázku je "nikto" všetci posielajú do PL a záruka pol roka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Keby hucalo tak že mi to v kabíne nepili uší ok no kvili to podľa otáčok a natáčania volantu akúsi svoju toninu ktorá ver mi nieje vôbec príjemná.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Dovolim si oponovat a položiť si rečnícke otázky :)

Šoférovať auto znamená viesť vozidlo. Ako mam viest vozidlo ked mi hrkoce rozbity hreben riadenia ? Ako ho mam viest ked mi huci servo kvoli unikajucemu oleju ? Ako ho mam viest ked volant má vole v centrimetroch ?

Nie som hazarder a mám uctu k zdraviu a životov ľudí na ceste a vedľa cesty, mojej rodiny v aute.

Autorovi témy odporúčam vyhľadať servis, ktorý servisuje riadenia, diferenciály a hydrauliky a opraviť to. Obavam sa, že na Mondeu MK4 to nevyriesis "na veky". Ja som svoje opat repasoval po 30 tis. km.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dep - tak , že sa to normálne naučíš a čím horšie vozidlo dokážeš viesť, tým si vlastne lepší šofér.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Je to všeobecné u všetkých repasovanych riadení/áut a značiek alebo to iba Mondeo má takú anomáliu že po repase sa dlho nevydrží tváriť 100%?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných