Opel Zafira B 1.8 XER - zle ranné štarty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blendname
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.10.2019 20:17
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira B 1.8 XER - zle ranné štarty

Príspevok od používateľa blendname »

Zdravím
Chcem sa poradiť mám problém so svojou zafirou B 1.8 xer 103kw , ranné štarty a štarty po dlhšej dobe statia sú strasne , motor vždy pri rannom štarte a dlhom státí - kolíšu otáčky až zdochyna prvých zhruba 2 minuty potom ok a po dlhšom státí zhruba 4 hod. Musím dlho točiť aby naskočil ale nie vždy ... fakt si neviem dať rady , diagnostika bez chyby , LIVE dáta podľa mna ok , nechápem ...(čerpadlo v nádrži nové ,váha nová , snímač chlad. Ok , ...)
A ešte taká otázka prečo sú dva čidla na termostate ?

Za odpoveď vopred ďakujem .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tieto moje dva prispevky, by nemali uniknuť Tvojej pozornosti :

prispevok932194.html#932194
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Maš klasicku škrtiacu klapku ovládanú lankom, alebo máš v tom elektronicky plynový pedál + tu škrtiacu klapku, tá tam musí byť tak-či-tak... :)
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

laco netaraj blbosti,treba pozriet vsetky cidla teplot ci ukazuju spravne hodnoty su tam asi 4,jedno mi ukazovalo nespravnu hodnotu a motor mi zle startoval v zime ,tie cidla su dve jedno kontroluje funkciu termostatu a druhe teplotu
blendname
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.10.2019 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blendname »

Teplota nasavaneho vzduchu, teplota chladiacej kvapaliny , ... a ďalšie ako skontrolujem ?? na OP COM iné nevidím
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných