Mercedes GL 320 CDI 2007/2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

to hej to sa dá porovnávať, pan táto to má prehodené.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Futy , ja som nemyslel na porovnávanie ,ale na možnosť kontaktu. Ako sa zatváriš, alebo čo spravíš ak na parkovisku vedla teba zaparkuje takéto niečo, vystúpi z toho 5 tlstých romov a každý statočne dvermi tresne do tvojho auta??? Alebo ťa na križovatke zablokuje zfetované idividuum a začne ti kopať do auta, že si ho "ohrozil"
https://www.youtube.com/watch?v=zB7aVbq-_o4
Alebo napíšem to ešte inak - nevzťahujte to na mňa, len pre lepšie pochopenie to píšem v prvej osobe.
Ja nášho generálneho riaditela, alebo predsedu predstavenstva vo fabrike ani nevidím, a skoro ani nepoznám. Práve oni sú u bežných monterkáčov príčinou všetkej nespravodlivosti , čo sa vo fabrike udeje. A ich mercedesy sú lahko rozpoznatelné kdekolvek sa v meste pohnú. Aj keď je za volantom trebárs ich žena a vezie deti do školy.
Uvedomuje si vôbec niekto na tomto fore tento aspekt motorizácie.
Obyčajný kvalitár mal doškriabanú celkom najlacnejšiu Fabiu , lebo niekomu "ublížil".A neboli to slováci, ale srbská komunita.
To bolo len také zamyslenie sa nad okrajovou stránkou motorizmu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

mp3turbo napísal:inak tisicka havarijka na take auto co stalo 55.000 nove ? Tak to ma moc lacno.
Praveze draho. Onoho casu ked som kupoval moje terajsie auto, mi vyratali havarijku 2000 rocne. Cena noveho auta z ktorej vychadzaju bola 142tis eur.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

už len draho bude, treba na balíčky rozdávať, a aby mal aj na ochranku chrapúň smerácky+ trošku nejakú sekretárku zamestnať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia ťažko chápu že nejde o to že auto je zlé,kazivé a pod. to nie.Ale má svoje potreby ktoré priebežne nabehnú,tak dobrému ako zlému vodičovi.Aj to je v poriadku.Ibaže každé auto a motorizácia má dané od akých km začína byť veselo,prihlási sa raz maličkosť raz väčšia vec a tu začína katastrofa.Môj bývalý z dielne má teraz meďara velký 8 hrnček v benzíne.Jedno šťastie - mechanik.Ale aj on ostal vyvalený keď s Bosch KTS urobil velké gulové a skončil u iného čo mal Xentry diag.No a teraz opravuj,si mechanik a aj tak sa škrabeš zlava sprava čo s tým.Vstreky mu hodím do ultrazvuku ok oni pobežia pekne,ale také klapky také čidlo...ceny hotový des. Imidžovka ako hovedo,ale to aj čosi stojí. Na KTS žiadna chyba,na Xentry niekoľko...tomu sa hovorí nákup storočia...i keď tento prípad bol Audi za MB
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

toto su auta pre ludi co na ne maju ako na nove, kupia ako nove, odpisuju, povozia sa 2-3roky a poslu dalej s tym ze skusia daco ine alebo aj to iste, ostatni, druhi, treti, uz patria do skupiny pre ktorych to auto nieje ani nebolo primarne urcene pretoze premiu si kupuje ten kto na to ma a taky co na to ma si nekupuje ojazdene...
Cely vtip je v tom ze take auto sa da sice kupit za zlomok ceny ale to ze je auto na desatine ceny neznamena ze aj diely a opravy budu 10x lacnejsie, skor naopak, auto nieje v zaruke, nieje to bezny voz a k mnohym su iastkam sa da dostat len cez autorizak aj to obtiazne, tak isto niektore ukony vie robit len autorizak a cim viac km tym vacsia pravdepodobnost ze sa nieco vyseerie. Ani tie STK a EK uz nefunguju celkom za 20€ na sedacke a tak sa lahko moze stat ze auto bude stat na dvore odstavene lebo nieje na udrzbu. Boli aj stastne pripady ale vacsina co poznam bola takych ze auto urobilo radost 2x, ked ho majitel kupil a potom ked sa mu ho podarilo konecne zbavit, proste kto na to ma nepyta sa na cenu a problemy, kupi a neriesi, kto nie, pre toho to nieje urcene aj ked vlhky sen to byt moze
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tato na tarovke mozno ano ale chudoba ked uz kupila tak sa k autu spravala ako k babatku.... ako prve nalepka v zaběhu a jazdilo sa opatrne tak do 70
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - to spomínaš na mladé časy, nie? Dnes chudoba zoberie hypotéku , len aby susedi závideli.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... benzinove vstreky do ultrazvuku ? Tak to som tiez este nezral.

To mi uz je pokrok ten Mercedes... a to este bola zlata "spolahliva doba" pred 2010 :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

do ultrazvuku...je to benzĂ­n /plyn preto
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem, čo furt mate s tým benzín-plyn.. akoby boli lišaje na tom, alebo nejaká infekčná choroba z toho išla...

Ja mam nabehané 219 000 celkom na tom problemovom motore 1.8 od GM a žiadne problemy zo studenými štartmi, všetko funguje tip-top
len treba dodržať podmienku kvalitného paliva, kvalitného zapaľovania a kvalitného vzduchu pre motor...

EDIT : a samozrejme QUALITNE MAZANIE motora !!
To znamená vymena qualitného oleja (dexos 2) každých 10-12 000 km... :hero:

Rozmenené na drobné to znamená : tankujem benzín , ktorý je na 99,5 benzinom, nielen na 86% benzín ...
Zapaľovacie cievky vydržia tak 150 000 km (!) VYMENÍM za NOVÉ
zap.sviečky => len qualita -iridium
Vzduch-vzduchový filter K&N resp.niečo tejto triedy a quality

A potom nemusím zakladať témy ..že . POMOC ..zlé studené štarty... :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko zase si premrhal príležitosť nenapísať nič.Plyn v MB ktorý má tristo kW ide v podstate stále,benzín by fras neukrmil.V dobe keď ide plyn sú benzinové vstreky nečinné a teplota azložky v benzíne zaserinkajú utra mini otvorečeky a ústie vstrekovača,zalepujú sa a začína nepravidelnosť v chode.Takže ak xentry poukáže na nepravidelnosť chodu...nasleduje čistenie ultrazvukom,špáradlom na zuby to dosť dobre nejde ani zubnou kefkou.A že ccaskoro 400 koní vyrobí aj nejaké teplo,hold na plyn je to nejaká tepláreň pre pol sidliska
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som inak dusil ten svoj motor na plyne... a ine namahanie tam bolo vnutri.. preto sa tie ventily zaklepavajú.. ale benzinové vstreky som ešte riešiť nemusel..
Naštartuje vždy "na šupu" kvoli tym 3 zaležitostiam, čo som vymenoval v predchadzajucom prispevku...

A odkedy je tam nova funkčna vačkovka, všetko funguje ako má, a je radosť ten motor počúvať pri jazde..
kto ma hudobný sluch, by povedal,že počuje každé jedno odpálenie vo valci...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Manazment toho motora sa trosku inak chova ku kulture chodu toho motora a ver tomu ze je na komplet "zlozitejsi".
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ktorý myslíš ,ten 1.8, ktorý spomínam ja , či ten 300 kW, o ktorom hovorí mhlavaty ??

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných