Mercedes GLC - chybove hlasenie brzdove dosticky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasmolitoris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.10.2014 08:33
Zdieľať na Facebook

Mercedes GLC - chybove hlasenie brzdove dosticky

Príspevok od používateľa lukasmolitoris »

Zdravim.
GLC vyhodilo spravu, ze treba kontrolovat opotrebovanie brzdovych dosticiek. Znamy to v servise premeral a vsetky maju okolo 6mm hrubku.
Cital som, ze viacej ludi ma problem uz pri 12k, 30k alebo ako ja pri 46k kilometroch. No chyba nebyva casto v snimaci, ktore mera jednu dosticku.

Pri akej hrubke treba normalne menit na GLC dosticky?
Stretol sa niekto s podobnou anomaliou?

vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Meniť treba pri takej hrúbke ako pri každom inom, GLC nie je nič nadpozemské.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možno by bolo dobre špecifikovať typ auta podľa pohotovostnej hmotnosti...

Moje auto važiace pohotovostne okolo 1760 kg aj s nadržou LPG
má už cca 120 000 km tie isté brzd.doštičky na predných kotúčoch
a je to už zrelé na výmenu...

Hrubka činnej plochy brzd.doštičiek je už menšia ako spomínaných 6 mm...

Ked pridem na Slovensko, hneď zrealizujem výmenu...

Ak je potreba meniť brzd.doštičky po 46 000 km (!) tak tam nie je niečo v poriadku.. :3020:
zrejme nie su dopasované správné brzd.doštičky ku kotúču..

Alebo majiteľ a vodič toho auta , jazdí na okruhu každý víkend, alebo cez víkend niekolko x vyjde z autom do nadmorskej výšky nad 2000 m.n m. :d :D
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kolko vydrzi brzdova dosticka zavisi od dvoch faktorov:
1) materialova zmes, z ktorej je vyrobeny treci segment
2) styl jazdenia

Na dokeroch, ktore jazdia plyn-brzda dosticky vydrzali 40 tis km. Mne na dustery cca 80 tis km.

Na sukromnej toyote ich mam uz 100 tis km a menit ich budem az buduci rok.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Súhlasím, GLC nie je vesmírna loď, a meniť brzdové doštičky pri 46 tisíc km je podľa mňa obrovská blbosť, predpokladám, že tam bude nejaká chyba, daj si to poriadne skontrolovať a hneď to nevymieňaj
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Nemal by tam byť ešte bezplatný servis?
lukasmolitoris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.10.2014 08:33
Zdieľať na Facebook

Mercedes GLC - chybove hlasenie brzdove dosticky

Príspevok od používateľa lukasmolitoris »

Auto je po 2r, v servise ta odpadlia "stylom jazdenia". Bez diagnostiky neviem z kolkych kolies hlasi snimac. Asi navtivim Mercedes a premastim trocha opat penazenku :4012: , nech pozru hlasenie snimacov.
PS: jazdim obvykle tempomatom, neviem ci ten casto neupravuje rpm brzdou.
Dalej cital ze hlasenie SW vypocitava odhadovane do-opotrebovanie podla dakeho vzorca...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

odpalit ta ze "stylom jazdenia" je totalna blbost, je v navode niekde napisane ze nesmies brzdit? alebo jazdit stylom brzda-plyn? ak su fora plne ludi co pisu ze maju problemy po 12-15tis km tak ten mercedes bude riadne "ekonomicky optimalizovane vozidlo" a mozno maju rovnakeho dodavatela ako hyunday/kia tam som pocul o dost pripadoch ze 100tis km isli uz na tretej sade
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zachvilu príde doba prezuvania, povedz servisakovy nech ti pozrie hrúbku platniciek. Podľa toho urcis, ci je to softwarova chyba alebo naozaj treba výmenu.
(pokiaľ máš malo jednoduché elektróny 5/6/7 lúčov, a veľký rozmer, vieš optický zhodnotiť aj ty ci sú dostatočne hrubé)
A neviem ako ďaleko je technika Mercedesu ale moje staré bmw x6 z 2015 mi napíše ci je nedostatočná hrúbka platniciek, chyba v systéme, v kontrolnom centre, nemá signál... Atď atď
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

jaster-83 napísal:odpalit ta ze "stylom jazdenia" je totalna blbost, je v navode niekde napisane ze nesmies brzdit? alebo jazdit stylom brzda-plyn? ak su fora plne ludi co pisu ze maju problemy po 12-15tis km tak ten mercedes bude riadne "ekonomicky optimalizovane vozidlo" a mozno maju rovnakeho dodavatela ako hyunday/kia tam som pocul o dost pripadoch ze 100tis km isli uz na tretej sade
Silne pochybujem že by sa záruka vzťahovala na opotrebenie komponentov ako sú brzdy, spojka, pneumatiky, stierače atď.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

jaster-83 napísal:odpalit ta ze "stylom jazdenia" je totalna blbost, je v navode niekde napisane ze nesmies brzdit? alebo jazdit stylom brzda-plyn? ak su fora plne ludi co pisu ze maju problemy po 12-15tis km tak ten mercedes bude riadne "ekonomicky optimalizovane vozidlo" a mozno maju rovnakeho dodavatela ako hyunday/kia tam som pocul o dost pripadoch ze 100tis km isli uz na tretej sade
tak ty si počul? :d :D prepac to je hlupe.....ja som pocul ze clovek vydrzi pod vodou 29 minut
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

s nohami v betonovej kocke aj ovela dlhsie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Prečítaj si https://www.motor-talk.de/forum/verschl ... 04065.html tam je to s opotrebenými platňami bežné pri modeloch C a GLC, nezriedka po 40tkm, údajne to je OK a tak je nastavený systém v mergloch. Ja mām C180 má cez 25tkm a zadné brzdy sa hrejú viac ako predné, pritom keď potočím na zdviháku nikde nič nedrhne ide ľahko. Zadné kotúče mám nevetrané, predné vetrané dierované AMG. Zadné platne majú so základnou doskou 13,1mm predné 16,3. Uvidím koľko to vydrži, lebo na BMW f10 čo váži 1700kg mali zadné brzdy cca 90t a ešte materiálu na rozhadzovanie a i-drive písal ešte 50tkm, boli tam vetrané kotúče, ale tam sa mi nestávalo že zadné kotúče som mal horúcejšie, ako predné. Ani pri Audi ani pri koncerne to tak nebolo. Pri mergli som si to všimol, keď som mal viacej zaprášené zadné disky ako predné. Nemá to nič spoločné s mojou jazdou, lebo za 700tkm viem čo mi na akej haraburde koľko vydržalo. A4 som predal so 150tkm a brzdy z fabriky a neboli na doraz. Ten mergel, no uvidím čo som to kúpil za capinu, ale brzdí fajin. Známi má E kachlový model a čo som kukal tak cca 27tkm má zadok pekne odratý :d :D
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Aj na ml-ku aj gle-ku sa zadne brzdy trochu viac prehrievaju ako predne-tak je asi u tych mergloch nastaveny pomer brzdenia medzi napravami a to iste mi robi aj toyota landcruiser. Ze nic nove :d :D Ale bawory maju lepsie brzdy to bez debaty len keby tak nove kusy nepadali tak rychlo na cene oproti medvedovi lol
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

no musím podrať čo som kúpil, proti brzdám na merkelesovi čo do účinku nemám nič, sú viac preposilované ako na f10, no a výdrž si otestujem, možnon aj na vlastnej peňaženke.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných