Tolerancia ET na diskoch ?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Tolerancia ET na diskoch ?

Príspevok od používateľa jani2 »

Zdravím,
Chcem nahodiť elektróny na BMW 118d e87 obuté má 205/55/16 a orig. by tam mali ísť 7jx16 5x120 et44, no s týmto ET je výber veľmi obmedzený

Otázka - ak by som tam hodil et47 reálne tie 3mm by vadili ? Väčšina e-shopov predáva nové s TÚV certifikátom aj s et35, neviem ale čo ten 1cm urobí .. môžem hodiť v priebehu dňa foto kolies a blatníkov , nejak extra veľa miesta tam nieje, ale pár CM je voľných , má niekto skúsenosť ?

PS s inými rozmermi tam mám od 6.5j do 7.5j v tp a ET od 37 po 47 s inými rozmermi pneu
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tebe by asi nevadili, na auto vsak oficialne nesmu .. a mozu vadit na STK, policajtom a poistovni :41c2:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

ET disku nikoho nezaujíma, pokial extrémne nevytŕčajú a nebije to do očí.
Ako ti to policajt alebo technik na STK skontroluje? Je to vyrazené z vnutra disku, nie na pneu.
Mám oficialne ET 42 na plechoch, zdalo sa mi to zapustené, tak som kúpil 35 a lepšie auto sedí aj na ceste + dlhšie šróby.
Neviem kolko robí rozdiel v cm, ale vizuálne Zo zadu je to rozdiel.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Všetko sa dá len treba istú mieru zachovat... ET ich fakt nezaujíma...poisťovňu vôbec
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

On sa nepýta na legálnosť, ale na praktickú stránku - či mu to nebude šúchať o blatník!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

O tej praktickej stránke sa musí jedine prakticky presvedčiť. Či si myslíš ,že tu niekto má identický voz a narval naň kolesá s rovnakým ET??? :40bd: :40bd:
Ja som žene na Pegota nahodil forďácke elektrony , samozrejme že pri plnom rajde šúchajú. Dostala poučenie - netoč na doraz lebo to bude škrípať. Toť vsjo ,za 70evri 4 elektrony s dobrými gumami??? To aj keby boli z vesmírnej lode tak ich tam dám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tolerancia ET na diskoch ?

Príspevok od používateľa christiane »

jani2 napísal: Chcem nahodiť elektróny na BMW
Ako bolo pisane,realne z nas to asi nema nikto.Podla vyhlasky pneumatika nesmie presahovat-vytrcat z blatnikov.ET na diskoch nikoho nezaujima.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

V pohode to tam dáš a ani nebude vidno, že máš niečo inak než je od výroby.
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Dík moc za rady chlapci , všetky disky originál bmw v dobrom stave čo som pozeral z druhej ruky sú buď et34,alebo et47 tak ma napadlo , že aspoň tie 3mm by nemuseli hrať rolu

Tuná sú nejaké foto čo mám v mobile na et44, zajtra cvaknem plní raid , 34 sa trocha bojím a toho tvrdého podvozku a našich ciest
https://imgur.com/a/w7SOgYX
https://imgur.com/a/CHFvf86


Originál v tp sú et47 ale obuté na 205/50 17 tkach
:342a:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Originálne 16“ plecháče na tvoje auto majú ET 42 mm, takže nevedno ako sa ti do dokladov dostal ET 44 mm.
To znamená že o blatníky naozaj nemusíš mať obavu, pretože disky s ET 47 mm budú o ten rozdiel posunuté dovnútra, nie do vonku.
Ale aj tak sa jedná o minimálny rozdiel, čiže ani pri plnom rajde sa určite vnútorný okraj pneumatiky nedostane do kontaktu s karosériou, zvlášť u takéhoto auta, kde sa ráta s montážou širších pneumatík než sú nejaké 205 mm pneu.
Osobne som vyskúšal rôzne kombinácie ET, môžem potvrdiť že keď boli nasadené disky s ET o 15 mm menším než boli originálne kolesá, čiže kolesá boli o tých 15 mm vysunuté von, tak už sa to predĺženie ramena kyvu prejavilo na pružení, pruženie bolo mäkšie ako pri originálnom ET.
Väčšie ET ako predpísané som nikdy nemal, môžu vtedy disky chytať o strmene predných bŕzd a aj to hnusne vyzerá, keď sú kolesá moc vnútri.
Uvádzam to preto aby si mal vodítko že v akých medziach by si sa mal pohybovať.

A tiež si myslím to čo tu píšu viacerí, že pokiaľ nebudeš mať výrazný rozdiel v ET, ktorý by sa prejavil vo vysunutí kolies cez obrys blatníkov, tak to nikto nikdy nebude riešiť. Ale zase pre poriadok, už som počul o iniciatívnom technikovi STK, ktorý si nechal demontovať koleso, aby dokázal majiteľovi auta že nemá reálne také ET, ako je zapísané v TP.
A čo sa týka poisťovní, mal som za posledných 10 rokov tri poistné udalosti, nie z mojej viny a mal som vždy obuté disky s menším ET ako je v TP a okrem toho vždy aj trochu iný rozmer pneumatík ako mám zapísaný v TP, ani raz to poisťovňa neriešila.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

To sa daju pozriet jednotlive kombinacie vhodne pre konkretne auto

http://felgenkatalog.auto-treff.com/
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Dík moc chlapci práve tie styling 268 sú tie po ktorých žmurkám stále, všetko je len v ET 32~ , nechápem, keď tá e87 má podvozok z E90 prečo tam nedali do TP aj disky, ktoré 90ky majú :41c2: skúsil sa ešte pozrieť na jednotky v okolí s et34 a hodím foto pre porovnanie, ak by niekomu pomohlo
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Na to auto bežne obúvajú rozmer 245/35 R18 pri 9J a et30...
Takže by som sa absolútne nebál, či tam vlezu.
Poisťovňa, polícia, STK má totálne na háku celé etcka a podobne veci. Jedine co ich zaujíma je dezén, značka pneumatiky, a v prípade vážnej nehody ešte vek pneu.

Takých co tu strašia s poisťovňou políciou a nemajú ani šajnu ako to naozaj funguje by som doslova bil. :342a:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bude sranda, alebo len dalsi internetovy kecal :-) ? chalani dohodnite sa, pridem fandit :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sajmon-36
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.04.2017 09:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sajmon-36 »

et je v ramci kontrol ci cestnych alebo pri nehodach uplne nepodstatny. ako radsej rieste rozmery, a dezen, no nie et
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných