PODVODNICI z ******.SK

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekdl »

Kedze nas odstavili na odpocivadle pri meste Postupim a tu uzasnu univerzalnu madarsku P znacku zhabali, zavolali sme z domu odtahovku....po niekolkych hodinach auto nalozili a pokracovali domov. Kedze 3. 10. bol v DE sviatok nemalo vyznam zostat v DE a vybavovat prevozky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chapes, logika za tym je jednoducha - Nemci nechcu aby si s nejakou rocnou madarskou znackou za 200 eur behal stokrat po ich uzemi. Cele jednoduche.

Radsej ti daju za 150 na 5 dni svoju vlastnu. A tento business si ochrania. Hotovka.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednať s MAĎARAMI, možu len Maďari...


A tým to patrí... ten výsledok, čo si oni dvaja vyjednali... lol

A tým som povedal všetko. :3c90:
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Podla tohto to vyzera, ze nemecki policajti nejednali v sulade so zakonom

https://www.burhoff.de/asp_weitere_besc ... e/1691.htm

Ein Kennzeichenmissbrauch nach § 22 StVG scheidet aus, wenn ein Fahrzeug, das im Inland keinen regelmäßigen Standort (mehr) hat, im Inland auf öffentlichen Straßen in Betrieb gesetzt wird und dieses mit einem Kennzeichen eines anderen Mitgliedstaates der Europäischen Union oder eines anderen Vertragsstaates des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum versehen ist, sowie der Betreiber für das Fahrzeug eine gültige Zulassungsbescheinigung hat, die den Anforderungen in § 20 Abs. 1 Satz 2 FZV entspricht



Inak ja som na tych madarskych prevozkach asi pred mesiacom isiel z Chorvatska cez 4 hranicne kontroly- chorvatsku, dve slovinske a rakusku a bez problemov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No neviem, píšu tam, že to platí ak sa auto uvádza do prevádzky v inlande a on ho práve z inlandu odvážal do preč...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, auto musi mat "gĂĽltige Zulassungsbescheinigung" a za take sa prevozne znacky nepovazuju.

Nemyslim si ze by nemecki policajti vytropili nelegalnu vec na ktoru nemaju opravnenie, to by sa riesilo trosicku inak ako u nas.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Opravte ma, ak sa mylim, ale pise sa tam, ze spachanie priestupku zneuzitia poznavacej znacky podla paragrafu 22 cestneho priestukoveho zakona je vylucene, ak auto, ktore uz viac nema pravidelne stojisko v tuzemsku, je prevadzkovane na verejnych komunikaciach s poznavacimi znackami clenskeho statu EU alebo EHS, ak ma prevadzkovatel platne doklady, ktore splnaju naroky paragrafu 20, ods. 1, druha veta vyhlasky o registracii vozidiel.

No a ten paragraf 20, ods. 1, druha veta vyhlasky o registracii vozidiel hovori:

Die Zulassungsbescheinigung muss mindestens die Angaben enthalten, die im Fahrzeugscheinheft fĂĽr Fahrzeuge mit rotem Kennzeichen nach Anlage 9 vorgesehen sind.

Opaet ma opravte, ak sa mylim, ale to znamena, ze platne doklady musia obsahovat minimalne tie udaje, ako su predpisane pre doklady k cervenym znackam (tzn. dealerskym), podla prilohy 9.

https://www.buzer.de/gesetz/9619/a170055.htm

No a tam je asi kamen urazu, lebo ja ked som vyplnoval tu knihu jazd, pisal som tam iba znacku, model a VIN a tu chcu dalsie udaje, ako datum prveho prihlasenia, objem motora, vykon, max. rychlost, vahy. Aj ked teda uplne nerozumiem, naco to treba, lebo tieto udaje su zname z odhlaseneho technicaku, pripadne by som to mozno riesil tak, ze by som do tej knihy jazd vsetky tie udaje vpisal.
Naposledy upravil/-a Rolfos v 10.10.2019 09:47, upravené celkom 1 krát.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

takze zadavatel pouzil nespravne znacky, cely problem.
Ak mu to ta firma zle odkomunikovala, tak sa moze jednat o podvod. Ale ked si kupim banany a potom sa stazujem, ze nechutia ako jablka, tak to podvod asize nie je.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Nie. Ak bol v niecom problem, tak jedine v tom, ze v dokladoch- knihe jazd k madarskej znacke, chybaju resp. neboli spravne vyplnene udaje, ktore vyzaduje nemecka vyhlaska.
marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekdl »

V knihe jazd bola len: datum, VIN, odkial-kam, vodic.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

P su rozsirene, teda boli. vsetko falosne. jedny mam doma. uz ich vyzbierali aj u nas. na P moze ist auto z H do D samozrejme na pravych. nie z D do H. samozrejme vyplnena kniha jazd. pracovna zmluva madarska atd. ...na cervene 30dnove nem. prepr. musi mat auto platne TUV a vydavsju sa na meno. cena cca 200-300e. zlte 5 dnove su platne len na uzemi nemecka nikde inde!! to uz je tak ked kazdy len auta vozi. som zvedavy co bude za rok
patrick13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.07.2010 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrick13 »

Zdar

Vedel by si mi poradiť...našiel som auto v Mnichove ale chcel by som si to doviezť sam...nechcem plaťiť zbytočne odťahovku...čo k tomu treba...auto je na private ...
andrejko273
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.09.2012 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: PODVODNICI z ******.SK

Príspevok od používateľa andrejko273 »

marekdl napísal:Rád by som zverejnil informáciu že naši "priatelia" z webu ******.SK nás podviedli a dostali do problemov pri dovoze auta z DE. Zmluvne nám prenajali prevozné SPZ madarska, ktoré zhabala nemecká polícia pre podozrenie z trestneho cinu neopravneného užívania komuniukacii v DE. Zástupcu spolocnosti ******.SK sme kontaktovali este v noci pri kontrole nemeckou policajnou hliadkou, vozidlo dalej pokracovalo na odtahovke ( v DE bol sviatok), nasledne sme hladali pravnu pomoc v DE. Takze UPOZORNUJEM že zástupcovia webu ******.SK sa dopustaju podvodu a preto na nich podavam nasledne trestne oznamenie. Preto ak potrebujete prevozné SPZ zverte sa do ruk nemeckých uradov ktore vam za poplatok prevozne SPZ vydaju. Kto by rad vedel viac, rad mu odpoviem na otazky. Vsetky dokumenty mam samozrejme k dispozicii v originale. AUTAM ZDAR
Dopustaju podvodu jedno auto ste nevedeli doviest lebo ste spachali priestupok voci pravidlam cestnej premavky v DE vy somár tu píšete aké trestné oznámenia ste podávali a nič ste nepodávali lebo sami viete čo ste urobil . Môžte byť rád že ste rád sprostredkúvame dovoz 2000 vozidiel ročne kazdy den sa cez Nas dovezie 8 aut priblizne a len s Vami bol taký problém kontrol máme približne 10% čo je 200 ročne vy tupec . Čo sa ešte Nám ide do telefónu vyhrážať . To ste sem prečo nenapísal ?
andrejko273
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.09.2012 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejko273 »

Rolfos napísal:Nie. Ak bol v niecom problem, tak jedine v tom, ze v dokladoch- knihe jazd k madarskej znacke, chybaju resp. neboli spravne vyplnene udaje, ktore vyzaduje nemecka vyhlaska.
Všetko bolo v poriadku pán pri kontrole kde ho pokutovali v DE za iný delikt sa ho spýtali na značky a on sa začal vyhovárať že hen to a tam to a že mi sme podvodníci to ale že v noci stál na zákaze a že na základe toho ho riešili už tiež zavudol povedať
andrejko273
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.09.2012 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejko273 »

Prípad dopadol tak že na základe pánovej výpovede Nás mali obviniť čo je nezmysel a preto po zaslaní dokladom ku značkám to celé zamietli a požiadali Nás o prevzatie značiek ktoré mu boli zadržané.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných