Škoda Octavia II - jemne sekanie pri jazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

272hunter
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.10.2019 10:19
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II - jemne sekanie pri jazde

Príspevok od používateľa 272hunter »

Zdravim, mám menší problém a chcem sa spýtať či sa s tým niekto stretol alebo mi vie prípadne poradiť. Pri jazde keď mám zohriaty motor mi auto začne akokeby jemne sekať v nepravidelných intervaloch. Je to niečo ako keď do vás pri jazde narazí silný vietor, cítiť akoby šlo to auto nejakú sekundu tak ťažšie. Neviem to presne opísať. Proste ako keby ste jemne stúpli na brzdu.
Ale na rýchlosti ani na otáčkach sa to neprejaví je to taký rýchly ale zároveň jemný sek ktorý cítim na plynovom pedáli. Ako keby ste prešli cez nejaky vytlk. Alebo ako keby vás predbiehalo veľké auto a to auto tak jemne trhne. Nevie náhodou niekto čím by to mohlo byť? Žiadna kontrolka mi nesvieti, ale štve ma to pri jazde. Taktiez keď sa chcem na jednotke rozbehnúť akoby mi nezabralo turbo a pri 2000 otáčkach to auto akoby zleniveli. Keď hodím dvojku je to lepšie ale aj tam je to ešte znatelne. Zlepší sa to až pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Octavia 2combi 1.9 77kw diesel
Vďaka za odpovede a vaše otázky raz zodpoviem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to prvý náznak že sa niečo začína a páči sa mi že majiteľ začína otázkou na samom začiatku problému.Pretože sa to dá aj takto...
vw-touran-1-9tdi-77kw-trasenie-t76393.html
Tieto problémy sú v počiatkoch elegantne riešitelné.S čím je nutné začať..reálne km a zoznam servisných úkonov čo v minulosti už riešené bolo.A logicky ak je k mániu akýkoľvek protokol diagnostiky
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Este nebola spomenuta kabelaz k vstrekom… Ale tazko radit nieco, ked v podstate to moze byt cokolvek…
272hunter
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.10.2019 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 272hunter »

Mal som menené olej filtre asi mesiac dozadu a týždeň dozadu som menil zadné brzdy platničky aj disky. Problém so. Spozoroval asi po dni jazdenia. Myslel som že to sú tie brzdy ale disk není ani teplý. Takže brzdy to myslím nebudú. Najazdených mám 260 000 a rozvody boli menené zhruba pred pol rokom

Ide o to že ono to není ani cítiť pomaly. No ja to nohou na plyne cítim dostatočne. Ten jemný sek je naozaj len sekundovať záležitosť. O týždeň mám ísť na diagnostiku len som chcel pocut váš názor či sa s tým náhodou niekto nestretol. A na druhú stranu chcem vedieť či s tým vobec mám jazdiť.


A ešte jeden symptóm. Keď stojím po dlhšej jazde napr v kolóne tak celé auto tak začne triasť na pár sekúnd. Dával som to za vinu nejakému dochladzovaniu dpf-ka ale možno je to nejaký príznak niečoho.

A ešte jedna vec ma napadá cca 3 mesiace dozadu som cítil v aute smrad spálenej gumy otvorím kapotu a od DPF mi išiel taký čierny dym auto bolo dosť rozpálené po dlhšej jazde mechanik povedal že tam moh byť len olej zatečený, odvtedy mi to už nespravilo aj pri extradlhej jazde.

Tak snáď budú tieto info užitočné k niečomu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jazdiť môžete,progres problému je pomalý.Zmeškali sa veci ktoré bolo môžné spojiť z rozvodmi.Jednak by tento problém nenastal vôbec,jednak by auto malo otvorenú cestu k spokojným dvom stotisícom km z medziprestávkou na rozvody pri 300 tis km.Už je to teraz jedno,treba počkať na diagnostiku,ale výsledok poznám,pokojne by som ho nechal u notára zapečatiť a po diagnostike ho pozrieme.Napíšte mi ss,poviem vám čo vás čaká,a po oprave sem dáte správu či sa splnilo.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Skús vymeniť znova palivový filter (MANN, MAHLE).
272hunter
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.10.2019 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 272hunter »

Palivový filter bol meneny zhruba pred mesiacom spolu s olejom avsetkymi filtrami. Myslíš že by bol zasa zaspineny?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Videl si na vlastné oči, že bol vymenený? Aká značka sa použila ?
272hunter
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.10.2019 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 272hunter »

Robil mi to kamarát ktorý mi celé auto servisu je, len je na dovolenke momentálne čiže skôr ako za týždeň sa k nemu nedostanem. A vždy mi spravil všetko kvalitné a dobre. Značku presne neviem ale viem že určite by mi tam nedal žiaden šmejd.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

To 272hunter:
Sorry ale ja ti akosi neverím... podľa mňa na žiadnu diagnostiku nejdeš ,lebo to stojí peniaze a veci si si menil sám...
Čakáš že ti niekto napíše tvoj problém a najlacnejšie si ho dáš opraviť..
Ľudia načo máte autá, ktoré ani nedokážete bezpečne prevádzkovať??
P.S. Aj ja mám staré auto, ale vozí ma, a jeho prevádzka stojí prd makový....
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Kirke. Ani ja neverim tebe. Mozno si len rozpraval zo sna...
272hunter
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.10.2019 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 272hunter »

kirke25 napísal:To 272hunter:
Sorry ale ja ti akosi neverím... podľa mňa na žiadnu diagnostiku nejdeš ,lebo to stojí peniaze a veci si si menil sám...
Čakáš že ti niekto napíše tvoj problém a najlacnejšie si ho dáš opraviť..
Ľudia načo máte autá, ktoré ani nedokážete bezpečne prevádzkovať??
P.S. Aj ja mám staré auto, ale vozí ma, a jeho prevádzka stojí prd makový....
Mne je uplne jedno komu ty veris. nie kazdy je taky zgrlos, aby do toho, co chce nevrazil par penazi. a radsej si dam spravit diagnostiku a pomenit nejake tie suciastky, tomu kto sa do toho rozumie(ja moc nie), kto ma nato to spravne naradie(ja urcite nie), a kto s tym robi denne.
A ano presne to som cakal, radu od niekoho, kto sa s tym uz stretol, aby som vedel co mam mechanikovi povedat, a co mam od mechanika cakat. aby sa nestalo ze pridem tam, on mi povie je to turbo a pritom to s turbom nema nic spolocne. aby sa mi nestalo, ze pomenim milion veci a nic z toho.
Ale urcite som nepotreboval pocuvat tvoje uplne spamove prispevky, taky radca ako ty by mal dostat zakaz chodit na takuto stranku.. lebo si predstav na pocitaci som mal auto napojene uz predvcerom. tam sa nezistila ziadna zavada. ale chvalabohu ze su tu neni, len taky radcovia ako ty, co sa tomu ocividne dobre rozumies... ale su tu skutocne aj odbornici, co mi vedeli aj poradit, ale skoda aj pisat nieco na takych mudrlantov ako si ty kirke25, bravo pred tvojimi radami. medzi bezpecnov prevadzkou a skutocnym problemom je velky rozdiel, ktory taky jedinci ako ty nepochopia asi nikdy. len tolko k tvojmu brilantnemu prispevku...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II - jemne sekanie pri jazde

Príspevok od používateľa dekarbon »

272hunter napísal:Zdravim, mám menší problém a chcem sa spýtať či sa s tým niekto stretol alebo mi vie prípadne poradiť. Pri jazde keď mám zohriaty motor mi auto začne akokeby jemne sekať v nepravidelných intervaloch. Je to niečo ako keď do vás pri jazde narazí silný vietor, cítiť akoby šlo to auto nejakú sekundu tak ťažšie. Neviem to presne opísať. Proste ako keby ste jemne stúpli na brzdu.
Ale na rýchlosti ani na otáčkach sa to neprejaví je to taký rýchly ale zároveň jemný sek ktorý cítim na plynovom pedáli. Ako keby ste prešli cez nejaky vytlk. Alebo ako keby vás predbiehalo veľké auto a to auto tak jemne trhne. Nevie náhodou niekto čím by to mohlo byť? Žiadna kontrolka mi nesvieti, ale štve ma to pri jazde. Taktiez keď sa chcem na jednotke rozbehnúť akoby mi nezabralo turbo a pri 2000 otáčkach to auto akoby zleniveli. Keď hodím dvojku je to lepšie ale aj tam je to ešte znatelne. Zlepší sa to až pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Octavia 2combi 1.9 77kw diesel
Vďaka za odpovede a vaše otázky raz zodpoviem
velmi pododbne som mal určitý čas aj ja na rapide ale pototm to prešlo
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných