Opel Vectra C Caravan 1.9 cdti , 110 kw - zadne dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C Caravan 1.9 cdti , 110 kw - zadne dvere

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravim,

chcem Vas poprosit o radu ohladom maleho problemu, ktory sa vyskytuje na mojom aute Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI 110 kW (rv. 2007).
Jedna sa o to, že po centralnom odomknuti vozidla nie je mozne otvorit obe zadne dvere ani zvonka a ani zvnutra, mechanicke zapadky na manualne odomknutie dveri sa ale normalne vysunu do pozicie otvorene tzn. odomknem auto centralom, vsetko prebehne ako ma (vizualne), obe zadne dvere ale nejdu otvorit.

Stalo sa mi to uz druhy krat, nakolko som to minule "opravil", ked som skusal rozne moznosti otvarania (manualne klucom, vnutorne odomykanie na dverach, zapnutie alarmu...), jedna sa teda podla mna o elektronicky problem.

Pointa je, ze neviem presne, co je tam za problem a momentalne som skusal znova vsetky moznosti, dvere sa ale stale nedaju otvorit.

Potrebujem preto poradit, o co sa moze jednat, nakolko je to pomerne zvlastny problem, kedze sa nedaju otvorit obe zadne dvere, pri centralnom odomknuti sa ale "mechanicky" otvoria (zapadky na manualne odomknutie dveri vyskocia do polohy odomknute).
Dakujem za cenne rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zhodiť tapacír a skontrolovať čo sa hýbe a čo nie aj keď by sa malo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie je to žiaden "zvláštny problém" .... :3020:

Trpia ním všetky autá produkcie GM-Daewoo-Chevrolet a jedna sa o zoxidovaný mikrospínač v zadných dverách.

Cyba je v tom, že k výmene mikrospínača za pár euro-centov, treba komplet zhodiť všetko čalunenie a kryty zadných 5-tých dverí...

Je to velmi k0k0tsky riešené... stačilo zabudovať mikrospínač do systámu osvetlenia ŠPZ a urobiť to tak, aby to bolo samostatne odnímateľné...

A skusenosti tých, čo tou výmenou prešli, svedčia o tom, že buď tu výmenu budete robiť KAŽDÝ rok po zime..
Lebo ten mikrospínač odchádza kvoli wapkovaniu zadných dverí,a vniknutiu vlhkosti do neho,
alebo sa na to vykašlete , drbnete tam kľučku ZVNUTRA, a budete otvarať zadné dvere po "policajtsky" MANUALNE.. :4090: :d :D :40bd:
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Dakujem za odpoved,

asi som sa ale nie dostatocne vyjadril, jedna sa o nemoznost otvorit oboje zadne dvere teda lave a prave dvere s pristupom na zadne sedadla a nie 5 dvere do kufra (tie zatial funguju super, aj ked tak trochu cakam, kedy sa tie elektricke dvere zaseknu :d :D ).

Momentalne som to ale vcera vecer znova "opravil", zobral som druhy kluc, stale nesli dvere otvorit, tak som zvnutra a s klucom v zapalovani zamkol a odomkol dvere tlacidlo na dverach.

Po vystupeni z auta som zamkol centralom, zacalo blikat vnutorne svetielko aktivacie alarmu (ktore by sa malo aktivovat az po dvojitom stlaceni na kluci), po nasledujucom odomknuti centralom dvere idu otvorit.

Keby som este vedel, v com je problem.

Jedna sa o nejaky elektronicky problem suvisiaci asi s alarmom, super je, ze sa nezablokuju aj predne dvere (teda dufam :3035:), pravda je taka, ze auto je plna vybava a je tam mozno az moc elektroniky a je to trochu prekomplikovane (ale pokial to funguje, tak je to super).

Proste je to podla mna trochu divne, blokuju sa totiz OBE zadne dvere :38eb:, teraz teda funguju, pojdem s tym ale asi radsej do servisu, pretoze to nie je az taka sranda keby som niekoho viezol a musel by z auta liezt kufrom :4090:
Asi to bude nejaka mala zavada, otazka je, ci na pricinu v servise pridu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bud rád, že dvere sa AUTOMATICKY nezamykajú po niekolkých minutach nečinnosti auta... :prison: :42f8: :48:

Tak ako je to napr. u Citröena ...:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných