Audi A4 , 3.2 V6 - spolahlivosť motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Audi A4 , 3.2 V6 - spolahlivosť motora

Príspevok od používateľa Mischino19 »

Zdravím.. budem s priatelkou menit bydlisko a budem uz behavat takmer iba po mesta sem tam mimo.. a tak som sa rozhodol kupit benzinovu atmosferu.. celkom sa mi paci a4ka s motorom 3.2 v6 195kw.. problem je ze nikde neviem najst skusenosti s tymto motorom.. docital som sa ze vraj tie stare 3.2ky so 188kw boli zle vraj mali nejake nedostatky.. chcel by som sa spytat ci uz je nejaky rozdiel medzi tymito motormy..
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

FSi nie je atmosfera ako si myslis.Je to priamy vstrek bez turba.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

čítaj s porozumením... pacok tým chcel povedať že nieje atmosféra ako atmosféra, a že tá s priamym vstrekom asi nebude taká spolahlivá samozrejme
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

konecne to ludom dochadza :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Z vlastnej skusenosti ku mne chodi golf 1.6 fsi a uz zopar rokov ho zlosti strhavanie + dlhsie starty.Ale majitel jazdi len zopar km tak zatial neriesi.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

šak si to kúp - kto chce 190kw na mesto určite potrebuje poradiť :4012:
Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischino19 »

Tak ppznam zopar ludi co maju superba 3.6 aj passat 3.2 a su velmi spokojni.. co sa tyka spolahlivosti tak tym ludom verim viac ked tie auta osobne maju.. len audi ma ine motory (ano viem vsetko fsi trpia na karbonizaciu)..

Hjundai.. presne takemuto drbnutemu prispevku som sa chcel vyhnut.. preco si nejdes von zabehat.. alebo ozbierat spacky zpred jednoty alebo ja neviem pozerat na oblaky miesto tychto hovadin tu pisat.. pisal som tam ze sem tam mimo mesta.. viem ze tieto vysokoobjemove motory vela papaju v meste ale netrapi ma to budem behat aj mimo..
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Mischino, pointa je v tom, že priamovstrekovy motor nie je vhodný na krátke trasy kôli extrémnemu zakarbonovaniu.... a už vôbec nie do mesta...

To nie je o spotrebe benzínu, tá je viac menej zanedbateľná, ale o spotrebe peňazí na jeho údržbu, nedajbože na opravu... Hlavne keď v celej republike je (ak to veľmi preženiem) 5 ludi, ktorý o tom motore niečo vedia a z toho 2 mu možno aj naozaj rozumejú...

A ak si myslíš, že autorizak je riešenie, to rovno zabudni...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mischino19 napísal:Tak ppznam zopar ludi co maju superba 3.6 aj passat 3.2 a su velmi spokojni.. co sa tyka spolahlivosti tak tym ludom verim viac ked tie auta osobne maju.. len audi ma ine motory (ano viem vsetko fsi trpia na karbonizaciu)..

Hjundai.. presne takemuto drbnutemu prispevku som sa chcel vyhnut.. preco si nejdes von zabehat.. alebo ozbierat spacky zpred jednoty alebo ja neviem pozerat na oblaky miesto tychto ho*** tu pisat.. pisal som tam ze sem tam mimo mesta.. viem ze tieto vysokoobjemove motory vela papaju v meste ale netrapi ma to budem behat aj mimo..
- najlepšia cesta ako sa vyhnúť "hlúpej" odpovedi je nedávať hlúpe otázky... a až veríš spokojným majiteľom nemáš čo riešiť utekaj a kupuj lebo kúpim ja až vyberiem všetky špaky spred Lidla :40bd:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

najlepšia cesta je vyhnúť sa hlupákovi ,čo je na tomto fóre priam nemožné.
prečo riešite to čo zadávateľ nepožaduje? je to iba jeho vec koľko KW si chce do mesta kúpiť a mimochodom je na to limit? 50?70? 31,5?

Páni ,neviem prečo máte problém neprispievať.

@koumi,čítať s porozumením? to je dnes také hmm... moderné,ale keď si prečítaš čo napísal pacok, tak by som skôr povedal písať s porozumením.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Si spomínam ako sa v CZ smiali na policajtoch, ktorým kapali ich policajné stíhačky Superb 3.6fsi na rozvodovú retaz.
To len k tej spolahlivosti retazových rozvodov u týchto motorov

Pri 3.2FSI sa na youtube dá najsť podobné správanie

stačí zadať ... 3.2fsi timing noise

Ale tak klasika pri slovákoch. Vždy počujú len chválu na to čo idú kúpiť. Však čo sa také len môže kaziť na koncernoch...


Mischino19: spotreba by bolo to posledné čo by ma pri tých motoroch trápilo
Ked dáš ruky od koncernu preč, tak ti na výber ostane menšie zlo
Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischino19 »

hjundai napísal:
Mischino19 napísal:Tak ppznam zopar ludi co maju superba 3.6 aj passat 3.2 a su velmi spokojni.. co sa tyka spolahlivosti tak tym ludom verim viac ked tie auta osobne maju.. len audi ma ine motory (ano viem vsetko fsi trpia na karbonizaciu)..

Hjundai.. presne takemuto drbnutemu prispevku som sa chcel vyhnut.. preco si nejdes von zabehat.. alebo ozbierat spacky zpred jednoty alebo ja neviem pozerat na oblaky miesto tychto ho*** tu pisat.. pisal som tam ze sem tam mimo mesta.. viem ze tieto vysokoobjemove motory vela papaju v meste ale netrapi ma to budem behat aj mimo..
- najlepšia cesta ako sa vyhnúť "hlúpej" odpovedi je nedávať hlúpe otázky... a až veríš spokojným majiteľom nemáš čo riešiť utekaj a kupuj lebo kúpim ja až vyberiem všetky špaky spred Lidla :40bd:
Kamarat to si napisal len preto aby nebolo ticho? Pretoze inak nerozumiem preco si vobec reagoval.. takze po novom ked sa opytam na skusenosti s motorom od audi 3.2 v6 195kw tak je to hlupa otazka.. ved preco som sa vobec opovazil sa nieco take opytat.. a ty si v poriadku? Si si pricvikol tvoje ego co mas v gatiach do zarubne tak si si teraz povedal ze idem si to niekde vybit? Popripade co sa ti nepaci na tej otazke alebo je nejako zle polozena?

A inak dakujem vsetkym ktori komentovali a pridali nejake postrehy nedozvedel som sa nic nove no moja otazka stale pretrvava.. ako je natom kvalitou motor z audi 3.2 v6 195kw (nie 188kw)? Ale dakujem za odpovede (az na tamtoho hlupacika)
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Chlapi, co mate menzes?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby sme to zjednodušili - zabudnime na A4 kde sa tie motory môžu pliesť, bavme sa o A5 ktorá vznikla neskôr a do nej sa iný ako 3.2FSI 195kW nemontoval
https://www.youtube.com/watch?v=ynrsgwXyQjM
https://www.youtube.com/watch?v=h3rcmyHnQPQ
https://www.youtube.com/watch?v=gOekWfoDMjM
https://www.youtube.com/watch?v=2k6ESkez1D4

Mischino19 : no čo na to vravíš? Myslím tú kvalitu toho 3.2FSI 195kW
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Mischino19 napísal:A inak dakujem vsetkym ktori komentovali a pridali nejake postrehy nedozvedel som sa nic nove no moja otazka stale pretrvava.. ako je natom kvalitou motor z audi 3.2 v6 195kw (nie 188kw)? Ale dakujem za odpovede (az na tamtoho hlupacika)
Biedne, stačí ti takáto odpoveď?
Kukni si čo stoja komplet rozvody a koľko vydržia, nie koľko majú výmenný interval, zisti si cenu prace.
Zisti si, čo obnáša čistenie "motora" od kartónu...
Za tie peňáze, môžeš mať o 10 tried lepšie auto, ale nebude to grupa, a hlavne 100x spoľahlivejšie, a 1000x menej kradnutejsie...

Aj tak si myslím,že vo svojej podstate, si už rozhodnutý to kúpiť, takže tá asi nikto a nič nepresvedčí o opaku...
Tak nech slúži, a nech trafis schopného mechanika.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných