Dovoz vozidla Dodge/Ford z Nemecka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Dovoz vozidla Dodge/Ford z Nemecka

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Ahojte,

nakolko s danou situaciou nemam vobec skusenosti chcel by som sa opytat na vase nazory a rady.

Mal by som zaujem o kupu americkeho vozidla z Nemecka. Bud znacka Dodge alebo Ford. Konkretne som nasiel velmi schopne kusky, cena priblizne 30k.

Oplati si vobec zaoberat dovozom takehoto auta?
Kolko ma priblizne vyjde konecna cena vratane prihlasenia ked cena vozidla je cca 30k v Nemecku?
Nieje problem s STK a EK?

Velmi pekne dakujem za rady.
s pozdravom
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

oplati alebo neoplati sa rozhoduje jedine hlbkou tvojej penazenky a cenou rovnakeho auta, ak ho vies najst u nas. Vymyslim si Ford F-150, aku ma "realnu cenu" ? Co je to vlastne realna cena ked ho u nas proste kupit nevies ? Ford Expedition, aku ma cenovku, co je primerane cislo ked u nas nie je na predaj jeden jediny cely rok ?

To ci sa "oplati" rozhoduje jedine tvoje presvedcenie, tvoja hlava a penazenka.

Cena prihlasenia sa vobec neodvija od nakupnej ceny auta - jedine od vykonu motora a veku. Zaplatis okolo 350 eur za preklady, vydanie znaciek, tralala, PLUS obrovsky pozor : podla vykonu motora a veku ako pisem. Tu si pozri "spravne" poplatky, neznamena to ze su spravne v zmysle spravne / nespravne :)

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1

cize dovezes Dodge SRT8 co ma 311kW z roku 2017, takze sa ta tyka posledna kolonka = 3900 eur ktore treba vynasobit "vekovym koeficientom". Ak ma auto viac ako dva roky a menej ako tri, tyka sa ta kolonka "do troch rokov" cize koeficient 0.56.

Tympadom nad ramec vyssie uvedenych ~350 eur zaplatis DALSICH 3900 x 0.56 = 2184 eur. Ano presne tak, nas mudry stat od teba vypyta 2184 eur ZA NIC. Uplne za nic navyse oproti Oplu Korza z roku 1991 s vykonom 32kW. Proste na to aby si dostal znacky a auto u nas prihlasil, MUSIS zaplatit henten poplatok, koniec diskusie.

Takze tak.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Poplatok nie je jediný a hlavný problém, rovnaký by zaplatil aj keby auto kúpil tu. Hlavný problém je STK.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemusi byt - "americky" Dodge sa predava aj v plne europskom prevedeni, svetla, smerovky atd. To iste Ford F-150.

Bude problem s chutovkami cojaviem znacky Buick pretoze ti nevedia ktorym smerom je Europa, mam taky dojem ze aj Lincoln prilis moc "necustomizuje" pre Europu, ale Ford je znacka ktora Europu rozhodne pozna.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď áno, lenže on si kúpi, ale sám si to neporieši...
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

ahoj, to auto má americké alebo nemecké papiere?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní