Nájazdy na auto pre opravy v domácich podmienkach

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tomket11 napísal:Tie nájazdy sú dobré maximálne tak na olej, výfuk, kontrolu manziet... Pri väčšine oprav musia dole aj kolesá... Radšej sa uber cestou kúpy 2 kvalitných hydraulickych zdvyhakov s vysokým zdvyhom, 4 stojky na istenie. (môj názor)

pouzivam to iste, jeden hydr. zdvihak a 4 jednotlive stojky a 4 hokejove puky :) , ked potrebujem robit na napravach dviham za kasnu, ked len menit kolesa alebo olej tak za ramena, najazdy su dobre tiez len je clovek limitovany vyskou prahov ked chce mat cele auto hore - teda aj zadne kolesa, terenne nerovnosti ako pise Oco som tiez neraz vyuzil
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem, či ma tuna obecenstvo bude chcieť pochopiť, čo tu napíšem,
ale mne sa osvedčil nájazd niekde na už existujuci murik
/idealna je nakladacia rampa z ktorej sa nakladaju vagony/, s tým
že obidve kolesá stoja na muriku a ja pridem pekne zboku , kolesá mam vo výške zdvihnutého predlaktia / cca 120 cm/ nemusím sa zohýbať , skláńať sa dole, ani kĺakať na koleno, ak chcem robiť niečo s brzdami napr.

Potom je možnosť ku tomu muriku pristaviť druhú najazdovú rampu a mate excelentnú rampu kde možete vliezť pod auto a robiť ukony
na podvozku aké chcete..
je to možnosť pre tých, čo bývajú v rodinnom dome kde garaž je dole a uroveň ulice je vyššie..

Ako píšem nie je to extra zložité ,len tu druhú rampu riadne ukotviť , nadimenzovať a dobre pozvárať ,tak aby to bolo rozoberateľné...

A nemusíte líhať pod auto ked chcete niečo na podvozku robiť budete chodiť pod autom trochu prikrčení, poprípade si tam sadnete na stoličku, ako v montažnej jame, ale vyhoda oproti jame bude v tom, že tam nebude nepríjemne chladno, nebude tam voda , ani zatuchlina..
A po práci pekne rozložíte a opriete niekde o mur...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

ma890 napísal:veľmi úzke robia tie nájazdy, na niektorých uvádzajú aj šírku pneu a najviac čo som videl bolo 205cm. Čiže pôjdem asi po krajoch tej rampy a nie po tých ,,schodoch", čo nie je nič moc.
No ked mas gumy siroke 205cm, tak sa da chapat aj obava z nosnosti... Tolko snad nemaju ani tie mega nakladaky co odvezu na korbe cely dom.. :)

Ta vodomerna sachta.. :2f93: :d :D

Zvaz si hlavne ci to ozaj mas kde skladovat.. Obchadzat doma nieco co pouzivas ozaj len vynimocne ale za to to zavadzia denne neni uplne dobre riesenie...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dnes som bol v NM v Kauflande a stále to tam majú v regály, len si nespomínam či je akcia za 20€, alebo 30€ kus

Ja mám vlastné vyrobené, tých 120€ čo tu niekto spomínal by som za to nedal.
Materialovo je to tak za 30€ (2x 6m "L" profil 25x25), teraz nemám presne prehlad čo stojí vinkel, ale viac ako 15€/kus za 6m to nebude

Jedna flexa a polepiť sa to dá aj elektrodou (ten kto vie zváračkou len lepiť nech kúpi radšej z kauflandu)
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

kde mate obavy s nosnostou...pridte do predajne a dvihnite to, ak to dvihne aj vasa priatelka s prstom v nose jednou rukou tak utekajte co najdalej od toho :40bd: neviem a ani som nezistoval kolko to vazi, ale napr.15kg na 2tony, ked solidny hever ma 37kg to smrdi.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

bandit97 napísal:
ma890 napísal:veľmi úzke robia tie nájazdy, na niektorých uvádzajú aj šírku pneu a najviac čo som videl bolo 205cm. Čiže pôjdem asi po krajoch tej rampy a nie po tých ,,schodoch", čo nie je nič moc.
No ked mas gumy siroke 205cm, tak sa da chapat aj obava z nosnosti... Tolko snad nemaju ani tie mega nakladaky co odvezu na korbe cely dom.. :)

Ta vodomerna sachta.. :2f93: :d :D

Zvaz si hlavne ci to ozaj mas kde skladovat.. Obchadzat doma nieco co pouzivas ozaj len vynimocne ale za to to zavadzia denne neni uplne dobre riesenie...
Samozrejme 205mm, to by bol už cestársky valec
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

easyridersvk napísal:kde mate obavy s nosnostou...pridte do predajne a dvihnite to, ak to dvihne aj vasa priatelka s prstom v nose jednou rukou tak utekajte co najdalej od toho :40bd: neviem a ani som nezistoval kolko to vazi, ale napr.15kg na 2tony, ked solidny hever ma 37kg to smrdi.
váži to 5kg. Ale zas takto na to nemôžeš pozerať. V aute vozíš aký hever, tipujem tak 4 kilový
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ale s tym som menil koleso rychlejsie ako mechanici v time F1.. jeden taky sa mi uz poskladal pod len 900 kilovym autom. na tamtom ma stat 2tonove auto aspon den a nie 5 minut.
postavite na to auto raz, 2x , niekde jemne ohnete len jednu tu priecku a najblizsie sa to moze poskladat.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Môj strýko z USA takéto nájazdy kúpil pred pár rokmi a boli Z PLASTU ! Garancia nosnosti a všetko k tomu. Neexistuje, že by to prasklo, veď to by hneď súdili o milióny :) Ale v EU asi také nenájdeš...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

12 tonový zdvihák váži cca 5.000gramov/ 5kg :4012: a zdvíha 12 ton! :4012:
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

easyridersvk napísal: na tamtom ma stat 2tonove auto aspon den a nie 5 minut.
Ak podstavec vydrží 5 minút, tak tam môže byť auto aj 2 týždne.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

z takychto mam vzdy stach, ale kamarat mi teraz ukazoval foto z autosalonu v nitre na dobry domaci zdvihak - prejdes cez to, zostane to v strede auta - cez stred, solidne pevne od pohladu, ma to na oboch krajoch asi 60 cm listy -spojene, nastavitelna sirka a je to napojene na hever a tym to cele auto zdvihnes - neviem, kolko 20-30 cm a mas ho ako na koliske, alebo stojkami zablokujes, v akom naklone predozadnom chces... zdalo sa mi to velmi bezpecne...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 66QUATTRO, denisa1118 a 40 neregistrovaných