Dialničná známka rada

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Dialničná známka rada

Príspevok od používateľa pacho17 »

Zdravím všetkých. 3.10 som chcel ísť s vozíkom, po dialnici. Preto som sa rozhodol kúpiť 10 dňovú známku. Pri zadávaní koncového kódu EZ, som miesto YH zadal ZH. (klávesnica Z/Y). Omyl som zistil až po zaplatení, keď mi došlo potvrdenie. Okamžite som požiadal o zmenu (tuším do 15´sa dá). No zmena začne platiť až po schváleni, kedže to bolo večer, tak nebol predpoklad že prebehne ešte v ten istý deň čo sa aj stalo potvrdenie prišlo až 4.10. Kedže som chcel ísť po dialnici v ten deň, tak som si pre istotu zakúpil ďalšiu známku. Pri žiadosti o zmenu, som tiež požiadal o vrátenie peňazí za tú predchádzajúcu. Dnes mi prišlo potvrdenie o zmene, ale o vrátení penazí samozrejme ani zmienka. Takže teraz mám dve DZ na jeno EČ, jednú od 3.10 a druhú od 4.10. Otázka znie, či je šanca dostať späť tých 10€?. , alebo aspoň presunúť termín druhej známky?. Takto som fakticky za jednú službu zaplatil 2x, to ako keby som si kúpil mlieko a musel zaplatiť 2x. Za akúkoľvek radu vopred ďakujem.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Asi z vrátením peňazí budeš mať trocha problém. Raz bolo v telke jeden pán omylom dvakrát zaplatil za známku, následne žiadal vrátiť jednu transakciu a aj to reklamoval a až následne jak to dal do telky tak sa ľady pohli.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prevádzkuje to Sky Toll a tým je povedané všetko :d :D Je to banda, ktorá neuznáva ani reklamácie ktoré vznikli ich vinou (vadná Go Box jednotka) a toto je prípad, keď si si to zavinil sám.
Nič od nich nedostaneš. Pre spravodlivosť ale treba uviesť, že nevrátenie peňazí pri zlom zadaní EČV majú aj niekde v podmnienkach.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dialničná známka rada

Príspevok od používateľa christiane »

pacho17 napísal: Takto som fakticky za jednú službu zaplatil 2x, to ako keby som si kúpil mlieko a musel zaplatiť 2x.
Ak si buchnes kladivom po prste budes nadavat na vyrobcu kladiva?To ze si zadal zle spz je cisto len tvoj problem.Nehladaj ho niekde inde.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

christiane, je netvrdím, že to nie je moja vina, ale hľadám riešenie. Z hľadiska dobrých mravov, by bolo normálne, keď niekto zaplatí omylom 2x, tak by sa mali peniaze vrátiť, ale to by sme určite nesmeli žiť na SK. Pozri sa , aj keď sa buchneš kladivom, tak nepočkáš pokiaľ vykrvácaš, lebo je to tvoja vina. Snažíš sa pomôc si, alebo hľadáš pomoc pri druhých. Predpokladám, že aj ty by si pomohol, a nenechal dotyčného vykrvácať, len preto, že je to jeho vina.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ešte kvôli 10 eurám! By som si potichu nadával v kúte aký som chmuľo a nie zakladal tému na fóre...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

"Ved je to neoprávnene obohatenie."
?
Ze si v obchode kupis 20 dkg salamu a doma zistis, ze vlastne ti staci 10 deko, tak pojdes do obchodu im vynadat, ze sa neopravnene obohatili, hodis im na pult tych 10 deko salamu a budes ziadat peniaze s5?

Druha, dalsia kupa eDZ bola zbytocna...
"zakaznik môže Poskytovateľa služby požiadať o opravu nasledujúcich chybných/neúplných registračných údajov vozidla alebo prípojného vozidla pre uhradený typ a platnosť diaľničnej známky (tzn. typ ani platnosť samotnej uhradenej diaľničnej známky sa nemení)."

typ ani platnosť samotnej uhradenej diaľničnej známky sa nemení
typ ani platnosť samotnej uhradenej diaľničnej známky sa nemení
typ ani platnosť samotnej uhradenej diaľničnej známky sa nemení

Toto maju hrubym pismom zvyraznene...

Kazdy kto chce, si moze kupit aj 100, aj 1000 eDZ na jedno auto. Ked to niekto chce, tak moze...

Tuto sa musim stotoznit s cicmancom.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

pacho17 napísal: ale to by sme určite nesmeli žiť na SK..
Vidim ze si to pochopil.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Povedz mi na kieho Árona kupoval tú druhú známku? Keď už bol teda bohovský problém pred odoslaním si skontrolovať čo tam naťukal... :::

A ešte je otázka čo to bolo za vozík, či ju vôbec potreboval...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

lubos zimovcak napísal:
Porovnávať kúpu diaľničnej známky so šunkou... môže iba....eee.

Kúpiš decku papuče a sú malé..., Prídeš do obchodu a tam Ti povedia...smola, čo by si urobil???

Jaj... rozmýšľanie bolí. :3c90:
Takze ty by si kupil dvoje, take iste a potom ich chcel vratit, napriek tomu, ze ta pani predavacka upozornila, ze bude stacit, ked kupis jedny a ak budu zle, ze ti ich vymenia za dobre cislo???
Lebo tak to je s tou eDZ, ze ak do 15 minut opravis, tak typ a aj platnost eDZ sa nemeni...

A neverim, ze 10€ straty (vlastnym konanim), by bola suma pre ktoru treba vyplakavat na fore, pre niekoho, kto jazdi so supravou nad 3.5 tony...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Si pozri, ako to je v Rakusku, pokial by si to chcel kupit cez internet. Ako fyzicka osoba a aj pripad firmy…
A preco iba 15 minut? Lebo sme na Slovensku a ver, ze by sa nasli taki, co by s tym chceli v.....t pocas tych 14 dni…
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ked uz sa to tu riesi. Mam 4 golfa a za nim tahavam vozik do do 750kg treba na vozik dialnicnu alebo netreba ?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

pacho17 napísal:christiane, je netvrdím, že to nie je moja vina, ale hľadám riešenie. Z hľadiska dobrých mravov, by bolo normálne, keď niekto zaplatí omylom 2x, tak by sa mali peniaze vrátiť, ale to by sme určite nesmeli žiť na SK......
Pacho, veď si si vlastne aj sám odpovedal sme na SK, z hľadiska dobrých mravov by mali Mečiar, Dzurinda, Fico, Harabin, Kočner, Slota, atď. už dávno hrať doživotne mariáš v nejakej peknej cele v Ilave, takže neporovnávať SK a AT. V Rakúsku padla vláda kvôli tomu že si dal politik zo straníckych peňazí postaviť plot, vo Švédsku odstúpil-dobrovoľne vrcholový politik ktorý zaplatil v obchode nákup za pár euro kartou ktorá bola evidovaná na iné účely, proste si ju len pomýlil v peňaženke a miesto svojej použil tú stranícku.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

wikyxxx napísal:Ked uz sa to tu riesi. Mam 4 golfa a za nim tahavam vozik do do 750kg treba na vozik dialnicnu alebo netreba ?
golf4 + 750kg nebude nikdy viac jak 3500kg tak nepotrebujes znamku a dokonca uz nemusis s vozikom ani na stk chodit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Tak odpoviem naraz na všetko:
Jedná sa o autoprepravník, takže viac ako 3,5t. Čo sa týka platnosti zmeny, ja som to tam jasne napísal, ale pre nechápavých ešte raz: do 15´môžeš chybný údaj opraviť, ale začne platiť až od potvrdenia, čiže v mojom prípade až 4.10. ja som išiel už večer 3.10, z toho dôvodu som kúpil novú, aby som cestoval s platnou známkou. Áno spravil som chybu, pomýli som si Z/Y, nech mi tu nikto nevypisuje bludy, že sa nikdy nepomýlil, alebo nespravil chybu, je to hlúposť a len spôsob ako druhého zhodiť nič viac nič menej. Čo sa týka tých 10€, viac menej viem, že som o ne prišiel, určite kôly tomu neprepadnem do sociálnej siete, ale ako to niektorí rozumní napísali, že ide o princíp. Radšej si dám večeru, ako dať to nenažratému malochu, ktorý je chamtivý aj na tich 10€, a bude sa zrejme vykrúcať a aj súdiť, aby pri svojích milionových ziskoch o ne neprišiel. Čiže v normálnej spoločnosti by v takomto prípade nemal byť problém vrátiť 10€, ale bohu žial sme na slovensku. Týmto sa chcem, všetkým čo napísali niečo zmyslupné, poďakovať, ostatným prajem, aby v živote nespravili chybu. Dúfam, že mojou témou som možno niekomu pomohol.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro, technik75 a 51 neregistrovaných