VW Golf IV, 1.4 16v - zhaslo za jazdy po poruche abs

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekzliptova
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.10.2019 14:38
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV, 1.4 16v - zhaslo za jazdy po poruche abs

Príspevok od používateľa Marekzliptova »

VW Golf 4 1.4 16v, auto zhaslo počas jazdy asi pri 50 km rýchlosti. Predchádzal tomu náročný štart a vyhodenie kontrolky ABS a kontrolky bŕzd. Motor šlapal v poriadku až do chvíle kedy z ničoho nič ukazovateľ otáčok a rýchlosti zostal v jednej polohe. Auto stratilo výkon a teda zhasol motor. Snažím sa prísť na to či to môže byť len poistkami alebo chybou v elektroinštaláci alebo je to komplexnejší problém. Auto je momentálne nepojazdné a nedá sa naštartovať. Za každú odpoveď ďakujem. :3020:
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

a aké chyby ti ukazuje diagnostika?
Marekzliptova
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.10.2019 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekzliptova »

Stalo sa to pred 3omi hodinami, auto je zatiaľ odstavené ako šrot pri ceste. Nemám na nič čas a treba ho odtiahnuť do servisu. Potom napíšem čo vyhadzuje diagnostika a bližšie info. Ja mám pocit že sa auto zbláznilo a chce ísť už na dôchodok. Na aute je čerstvo menená prevodovka a spojka. Ak by to bola len batéria tak by nemali budíky dôvod zamrznúť na jednej hodnote, je mi z toho celého doplaču.
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Drž sa. Hlavu hore, podstatné je že sa ti nič nestalo.

A potom napíš.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Toci starter motorom?
Marekzliptova
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.10.2019 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekzliptova »

Update: dnes večer pred polhodinou sme išli auto odtiahnuť. Len tak pre srandu som skúsil naštartovať a naskočilo ako nové. Nadšenie netrvalo dlho: po chvilke začalo blikať absko potom aj brzdy a prestávala svietiť palubovka a aj svetlá (vybíjala sa batéria). Prešiel som 100 metrov a už išiel len motor a vyhadzovalo kontrolky, inak tma. Tak som ho teda vypol a auto sme odtiahli na miesto kde sa naň pozrie mechanik. Napadá ma veľa vecí ale najviac vo mne rezonuje nahnitý kábel alebo niečo s elektrickými spojmi. Niečo musí skratovať, nedobíja batériu a na palubovke dáva falošné výstrahy (usudzujem podľa toho lebo viem že brzdy sú v poriadku).
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Ani si neudal kolko ma auto najazdene
Moze to robit aj zly alternator. Mne na piccase zacali svietit asi postupne vsetky kontrolky. Problem bol v alternatore. Nedobijal baterku, ale nemalo to taky prutky priebeh. Po nabiti mi slo asi hodinu ok a potom to zacalo.
Automontke@gmail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.10.2018 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Automontke@gmail.com »

je to kablovacka pod baterkou
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Kablovanie v motorovom priestore áno aj pod batériou ako bolo spomenuté a aj prejsť prepoj medzi vnútorným a vonkajším zväzkom. Je to kovekror nad ľavým blatníkom.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 36 neregistrovaných