SUV za 7000 hotovost

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No a čo, že špekuluje? Ja špekuluje aj rok. Skrátka na základe získaných info sa rozhodnem. A jedno ci to je auto, alebo kuchynská linka. Skrátka nekupujem podľa náhleho impulzu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon, ty zrejme vyberáš, on špekuluje. Pochopil si rozdiel tých dvoch pojmov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zbytočne to hrotiš. chalan len nemá dosť skúseností s takýmto využitím auta a zatiaľ tápe v tme, preto hľadá inšpiráciu a radu. Tu na fóre mu ťažko niekto poradí, pretože skúsenosť s takým využitím auta má málokto maximálne mu pár znalcov dokáže technicky vysvetliť Ktoré auto je dobrá voľba z bežného užívateľského hľadiska
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A evidentne nemá ani skúsenosť s tým kde hladať. Mne to zo spôsobu použitia - jazdenie prevažne v meste, a stan na streche vychádza ako nejaký mačkopes.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

LOCK, BAN, DELETE

Človek ktorého sa niekolko krát pýtaš aby spresnil svoje požiadavky a nie je schopný ich upresniť, si nezaslúži pomoc ani radu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Mne to zo spôsobu použitia - jazdenie prevažne v meste, a stan na streche vychádza ako nejaký mačkopes.
Oco, myšlienka je dobrá, ty o nej nevieš zhola nič, necestujes autom po horách mimo civilizáciu a spadáš presne do tej skupiny, ktorá tomuto človeku nemá absolútne v čom poradiť. Preto ťa ani nepočúva.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - bolo to myslené celkom inak. Mám najazdených kilometrov ako taxikári, v trojuholníku BA,PK,MA, vždy s najnevhodnejšími autami aké si len vieš predstaviť. Preto tvrdím , že chcieť od jedného vozidla sklbiť dve tak odlišné požiadavky je hlúposť. Na horách naozaj nedovolenkujem, mne to vždy aj tam vychádza na robotu. A aj tam mám kus odjazdený. Len RS09 má k LR dosť daleko. :4012:
P.S: on nepočúva vôbec nikoho.
P.S.2: všimni si ako sa zrazu stratila požiadavka na stan na streche z prvého príspevku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

romans001 napísal:...

a provokaterov proste ignorujem, ti si na nete vybijaju svoj zalostny zivot.
Dobrý prístup.

Ja by som tak nejako zhrnul vlastné a skúsenosti mne podobných. Autostan je skvelá myšlienka aj voľba. No tak ako pri všetkom, treba potlačiť počiatočné nadšenie a inšpirovať sa skúsenosťami iných. Takze
1. Poznám mnohých, ktorí si kúpili autostan, lebo naozaj cestovali do miest, kde nie je ubytovanie, kde sa nedá karavanom. Mnohí dali prednosť hadráku na tento spôsob https://cdn.shopify.com/s/files/1/2254/ ... 1560132782
Je super na celodenné, pripadne viac denne byvakovanie spolu s ďalším príslušenstvom. Nepremoka ako aj iné stany no ak ho zložíš po daždi... 80% ľudí ho po prvej sezóne predáva a kupuje niečo takéto https://images.costco-static.com/ImageD ... peName=680
Ak stan, tak tento typ je najlepšia voľba pre spanie. Také, že potrebujem sa vyspať a pokračovať. Prší, potrebuješ zaparkovať a späť, do 30 s si v suchu a zbališ ho za minútu.
2. Takmer všetci hore spomenútí po 2. sezóne skončili tak, že si postavili spanie do auta a na stan zabudli. Vrátili sa ku nemu až keď pribudli deti a bolo treba spanie pre 3-4. Takže 2 v aute, 2 v stane.
3. Ak sú tvoje potreby také, že budeš niekoľko dní na jednom mieste, lacnejšie (a zdĺhavejšie) je postaviť si nejaký bežný, komfortný stan. No užívateľským komfortom sa strešnému nevyrovná žiadny. A spaniu v primeranom aute ani strešný.

Ja som mal požičaný James baround https://campstay.com/blog/james-baroud- ... nt-review/ špička medzi stanmi (žiaľ aj cenová) a zrejme je jediný, ktorý by som zmenil za spanie v aute no nezmením.

A čo z tohto vyplýva? Že všetky stany uvezie a môžu v nich spať 2 osoby, každé bežné dostupné auto s nosnosťou strechy 75kg.
Ďalej z toho vyplýva, že drvivá väčšina skúsených cestovateľov volí spanie v aute
https://images.app.goo.gl/8Xi77bkb4CdVdDddA

Napr v odkaze Honda CRV. Alebo vyberá niečo v podobnej veľkosti a väčšie.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:... Preto tvrdím , že chcieť od jedného vozidla sklbiť dve tak odlišné požiadavky je hlúposť.....

P.S: on nepočúva vôbec nikoho.
P.S.2: všimni si ako sa zrazu stratila požiadavka na stan na streche z prvého príspevku.
1. ide to a bežné sa to robí a funguje to skvele
2. Nepočúva tých, čo s tým nemajú absolútne žiadnu skúsenosť (napr Ty) čo je logické.
3. Tzn. téma plní funkciu. Dozvedel sa informácie, ktoré ponúkajú inú alternatívu. Viď môj posledný príspevok o stanoch.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

1. ide to a bežné sa to robí a funguje to skvele
To že to funguje jednému neznamená, že to bude fungovať aj 10 ďalším.
Aj ja som na firme stále tvrdil že Daily Maxi s vozíkom a garážovou bránou na streche v Petržalke nie je problém. Pre mňa nebol, ale pre zvyšok firmy bol až taký, že odmietali chodiť aj ako spolujazdci.
Ja vidím dosť možný problém v tomto
Vacsinu roka jazdim mesto kratke vzdialenosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, funguje to nie 10tim, ale 10tisícom ďalších po celom svete.

A čo že jazdí krátke trasy po meste? Ako to vylučuje stan na streche alebo spanie v aute?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

romans001 napísal:...
Tu máš inšpirácie https://sk.pinterest.com/pin/8044555521 ... edium=2012
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

Oco, ano stratila Ty mudrc, pretoze ma ludia inspirovali a uz riesim spanie v aute.

sledujem prispevky a relevantne beriem na vedomie
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka Acon za odkazy. pozeram. a urcite auto bude dost velke na spanie. Zoznam aut z prveho prispevku zatial ostava. sledujem ako si ludia prerabaju suv na spanie. parada :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dosť veľké = od zadných dverí po predné operadlá (aj sklopné) musí byť cca 1,9-2m podľa toho aký si vysoký. Pod spanie musí vojsť chladnička a veci, ktoré so sebou potrebuješ v šuflíkoch s plnovýsuvmi. Nad spaním min 50cm priestoru no čím viac, tým lepsie

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných