SUV za 7000 hotovost

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka Acon, pozeram pozeram, mrknem moznosti aut na rovnu plochu. Aj Tvoje video.

zatial co som pozeral, tak duster je odolny aj na teren, a taktiez vnutorny priestor viem prisposobit na "spanie".
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak je dobre, tak si vybral tu najlacnejsiu moznost. Najkrajsiu, najodolnejsiu konstrukciu atd.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

mam trosku obavu co sa tyka plechov a spolahlivosti, duster ak tak asi najskor kupovat novy, tak rozmyslam, samozrejme, pozeram stale aj na ine auta.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na Dusteroch jazdí polovica SK družstevník ov po poliach a poľných cestách, rozbitých asfaltkach. Vydržia hodne drsné zaobchádzanie. Výhoda je, že je to ľahké auto. V podstate lacný Nissan xtrail
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jj lahsi je jak barzjaky hatchback, rozmyslam kde ten material chyba :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okrem toho ze je to primitivne jednoducha konstrukcia z coho vyplyva vcelku slusna statisticka spolahlivost (samozrejme umerna cene, rovnako ako aj prevadzkove vlastnosti napr. izolacia kabiny, sprevodovanie, spotreba na dialnici, otacky potrebne na cojaviem 130km/h rychlost atd), tak aj nahradne diely maju ludove ceny.

Cize ked sa nieco aj pototo, nie je to drahe nahradit. Rozhodne penazne radsej riesit napravu servo brzdy na Dusteri nez na Audi A8L.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

ano pocul som dobre spravy na prejazdnost terenu ale ako je na tom plecharina (hrdza) a bezpecnost? myslim ze u dustera sa oplati len do noveho kusu so zarukou.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

plechy standardne, bezpecnost standardna.
Co je tu daster jeden mesiac, ze mas pochybnosti? Snad najtestovanejsie auto vo vsetkych redakciach cez vsetky generacie a facelifty, s kazdym motorom. Kukni si par inzeratov najstarsich kusov fotky, ci najdes nejako vela hrdze, nenajdes.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka pidizvi, nieco na tom bude ;) dobre som pocul aj o malo videnom aute MAZDA tribute :)velmi zaujimave, hodne zaradenia do uzsieho vyberu

momentalne uzsi vyber ktory ma zaujima je

subaru outback
honda CRV
RAV4
landcruiser
XC90/70
SANTA FE
mazda tribute
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vcelku slusny vyber, hlavne toten Landkrujzer / XC90 mi cenovo, rozmerovo aj "triedovo" pasuju k Dusteru :)

Ked mas henten vyber, a nepotrebujes tvrdy offroad, veselo ber RAVku alebo CRVcko. Pretoze maju tu spravnu znacku na kapotach.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka za nazor. na znacke mi nezalezi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

doporucil som hondu pretoze maju fenomenalnu konstrukciu, vybornu spolahlivost atd.

Santa Fe je problem najst benzinove, naftaky su nachylne na naftove problemy (vstreky, turba, atd) plus automaticke prevodovky nevydrzia zdaleka tolko co by sa od nich ocakavalo. Za 8000 penazi co mas to nebude zrovna mladucha ani 80.000km nebude mat najazdenych.

Tribute tu nezozenie a ked aj, tak ju nikto neopravi. A budes mat problem ju v buducnosti predat [!!!]

xc90... benzinovu verziu aku ? 2.5 ? Dvojturbo 2.9 ? Osemvalec 4.4 ked ti ide o spotrebu ? Tu sa bavime v inych cislach :) naftove 2.4d su zase dieslove problemy, zase malo penazi na cukrikovy kus.

Landcruiser za 8000, drzim palec. Samozrejme je to smadne auticko, inak som z neho absolutne odvareny, fenomenalna spolahlivost pri jednoduchej udrzbe. Megamilovany offroad model, opravit ho vie vela ludi na Slovensku, len na neho nemas prachy. Za 8000 kupis akurat vrazdu. Za 20.000 kupis nieco.

Outback - krasna masinka so svojimi specifickymi konstrukcnymi vecami, zvlast boxer motor. Pozor na diesle, pozor na niektore benziny, nepoznam detaily lebo som nevlastnil tento tabor. Najst niekoho co opravi Subaru bude tiez vcelku zaujimava detektivka ale ano, su na Slovensku dvaja-traja fachmani. Otazka je ako mas k nim daleko.



Co nam zostalo ? Honda s fenomenalnou konstrukciou, vynikajucou predajnostou v buducnosti, zname nemo, znama znacka, servisna siet k dispozicii, extremne primerana cena. Keby som chcel najst nejaku chybu na Rav4/CRV, velmi velmi velmi by som sa zapotil. Poznamka - nikdy som ziadnu Hondu nevlastnil takze nie som ziadny fanboy alebo fanatik.

Z tejto skupiny aut je jednoznacne najlahsie doporucit tieto dva modely. Bez ohladu na vek. Na Daster by som nepozeral - radsej o styri roky starsiu Hondu nez novsi Daster... odhlucnenie, kvalita interieru atd, proste Honda je so svojimi RAVkami ktore nove polahky preskocili cenovku 40.000 eur volakde uplne inde nez je Daster co stoji 12.000... a tak to bude s KAZDYM autom, sedan, SUV, MPV, atd.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Co nam zostalo ? Honda s fenomenalnou konstrukciou, vynikajucou predajnostou v buducnosti, zname nemo, znama znacka, servisna siet k dispozicii, extremne primerana cena
Ja jednoznačne doporučujem Hondu HRV s lpg. Má "len "prasknuté tesnenie pod hlavou. Ale to servisná sieť zvládne za drobné.
Je celkom jedno čo bude zadávatel kupovať. Evidentne patrí do skupiný ludí, ktorí keď kupujú železnú gulu , tak kúpia aj tú poebanú. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

dakujem mp3turbo ! beriem Tvoje slova na vedomie. preto som tu aby som urobil co najmenej chyb pri kupe. vdaka za tipy! hladam a spekulujem dalej, este je cas kym konci leasing, uvidime.

a provokaterov proste ignorujem, ti si na nete vybijaju svoj zalostny zivot.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

spekulujem dalej,
:::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných