VW Golf IV , 1,9 tdi 74 kw , axr - euro plaketa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajto3
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.02.2017 15:45
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1,9 tdi 74 kw , axr - euro plaketa

Príspevok od používateľa bajto3 »

Zdravim vas cchel by som poradit ako to je s europlaketou na vw golf 4 1,9tdi 74 kw s kodom motora AXR. Bo som videl vela takych golfou co mali na celnom skle nalepenu zelenu euro plaketu. Tak som sa rozhodol že si ju vybavim aj ja nakontaktoval som sa na dekru to jest spolocnost co vystavuje euro plakety na SK a poslal pani technicky preukaz .Ta my na zaklade technickeho povedala emisie co mate napisane v technickom splanju euro 4 ciže zelena plaketa ale v kolonke emisna norma mate euro 3 ciže ak chcete viem vam dat zltu euro plaketu alebo si to dajte do poriadku a tak chlapi cchel by som vediet ako to mate vy na takých golfoch ako som spomynal bo som videl vela takych golfou zo zelenou euro plaketou. Vopred vdaka za pomoc a rozumne odpovede .
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Jedine montážou filtra pevných častíc získaš zelenú plaketu.
bajto3
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.02.2017 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajto3 »

serus na to si ako prisiel že jedine montažou filtra pevnych castic ziskam zelenu euro plaketu ? ja mam vo vw golfe už motor AXR a tento motor splna aj emisne hodnoty na normu euro 4 a je montovany v skode octavii 1 tourke a ma emisnu normu euro 4 a bez filtra pevnych castic aj podla emisnych hodnou ked si ich porovnas s emisnou normou euro 4 tak zistis že splna hodnoty už na euro 4 avsak v technickom je napisane iba euro 3 a videl som vela golfou z nemecka dovezenych s tymto motorom co mali zelene euro plakety na skle ale pani v dekre sa vykrucala že emisie sedia na euro 4 ale v kolonke emisna norma mam napisane euro 3 tak že my da zltu nalepku a chcel som poradit od ludi ktorý maju tento isty motor v aute a co maju oni v technickom napisane alebo od takych co si už auto doviezli z nemecka už z ekologickou plaketou zelenou na celnom skle
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a neni to tak, ze tete kupis bombonieru a ona da nalepku ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Predať golf a kúpiť O1 tour, ktorá má v TP zapísanú normu Euro 4.
bajto3
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.02.2017 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajto3 »

no to som vsetko cez emiel riesil že som pani poslal prefoteny technicky a ona my to mala pozret a povedat my aku mam euro plaketu a sama bola zaskocena že emisie motora su na euro 4 ale v technickom mam napisane euro 3 a viem že vela golfou s nemecka presne s tymto motorom už maju zeleneu euro plaketu a teraz neviem ako to maju oni zapisane vyriesene
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chybne je uvedené v TP,ten motor splňa Euro 4
bajto3
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.02.2017 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajto3 »

to viem aj ja že tam by som mal mat už ekologicku plaketu zelenu aj emisie motora su už na euro 4 ale v kolonke emisna norma je napisane euro 3 a pani s dekry sa vykruca preto neviem co dalej ako a že ci tu neni niekto kto ma take iste auto s takym technickym alebo co už ma zelenu europlaketu z nemecka že ako postupovat
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Chybne je uvedené v TP,ten motor splňa Euro 4
Milan - motor môže splňať aj euro 6 technicky , ak ju nesplňa ADMINISTRATÍVNE tak si môže akurát tak pískať.
Proste výrobca mu oznámi- že autá s vin od do majú euro3 a vin od až do konca výroby euro 4 tak nespraví nič. Pani z Dekry to vie ovela lepšie, lebo ona drži v ruke ten štempel.
A zase - len také sedliacké zamyslenie - on by chcel pre štvorkového golfa zelenú plaketu, ako k tomu dojdu majitelia golfa sedem ,ktorí za neho zaplatili ovela viac???? Akú budú mať oni administratívnu výhodu proti starému chrápu. Tie plakety majú byť aj motivácia ku kúpe novšieho a zelenšieho auta.
Nebavíme sa o tom čo ide z výfuku ,ale o tom čo je na papieri. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja našťastie som na tom opačne,papierove (Voyager 2,5 CRD) nič moc,ale skutočnosť na EK je 0,11 tj ako by mal DPF a aj tam v hlbokej norme,15 ročné auto.Práve som absolvoval EK
bajto3
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.02.2017 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajto3 »

oco 13 ja mam v technickom pri emisiach napisane realne namerane hodnoty CO 0,0570 g.km , NOx 0,211 g.km , castice 0,0200 g.km, HC+NOx 0,225 km a toto su hodnoty euro 4 chapess ! ty ak sa tomu nerozumies a nepoznas a nevies o com sa vravi tak sa sa nezapajaj a pani z dekry sa tomu prd rozumie pan mhlavaty vie co vravi a aj sa vyzna a aj vela golfou z nemecky s tymto motorom maju zelenu euro plaketu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu sú diesel agregáty G4
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Načo Ti je nejaká Euro-plaketa ??? :zg282:

Moj motor splňa Euro 5, je prerobený na LPG , a v živote som nepotreboval nejakú Euro-plaketu... :342a:

A to som jazdil v centre Berlina, napr.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobré ráno Lacko,tu je reč o diesloch,na tie majú momentálne v Európe v mnohých štátoch spadené
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Bajto , motorom sa sice nerozumiem,ale dosť dobre sa rozumiem vybavovaniu papierov na rôznych poschodiach našich úradov. A teda velmi dobre viem, že ak tam raz máš euro 3 , tak jediná možnosť je priniesť papier od importéra , že to bola chyba zápisu.
Aj pani z Dekry tomu prd rozumie, ale sedí na tej správnej stoličke, z ktorej môže povedať eee drahý moj len žltá , žiadna zelená. :40bd: :40bd:
A aj na tom linku od Milana vidím pri tvojom kode motora EURO3 - D4 standart. Čiže euro 3 je správne a :b:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných