Na trhu nájdeme už len opraviteľné produkty

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Na trhu nájdeme už len opraviteľné produkty

Príspevok od používateľa vsevetko »

Neustálym vyhadzovaním pokazených vecí sme vraj príliš zaťažovali planétu.

https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/19782 ... nove-pravo

V "starej" práčke budeme mať nové súčiastky, ktoré vydržia zasa záruku ( dva roky) a takto dookola to dotiahneme až po desiaty rok v ktorom prestanú vyrábať ND.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Snívajme ďalej
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a nikto nepovedal kolko budu tie opravitelne suciastky stat. Mne pred dvomi rokmi zahlasil opravar pracky ze 170 eur vyhrevne teleso. Samozrejme som si kupil novu pracku, takze zachvilu bude stat "opravitelne vyhrevne teleso" slabych 299,- bez dph.

A doopravovali sme.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keby si si bol kúpil Miele pračku, nemusel si kupovať novú.
Aj keď je fakt že nová je nová, u nás napríklad Miele ani po 20 rokoch nevyzerá že by mala zanedlho skončiť a to funguje určite o kus lepšie než všetky tie hračky čo predávajú iní výrobcovia.
Kedysi naše staré matere vraveli, že vraj nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.
A to je odpoveď aj na tú otázku v zadaní.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lenze pred 20 rokmi neboli tak "vyratane" produkty ako su dnes - a plati to aj pre Miele aj pre Biele.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

mp3turbo napísal:a nikto nepovedal kolko budu tie opravitelne suciastky stat. Mne pred dvomi rokmi zahlasil opravar pracky ze 170 eur vyhrevne teleso. Samozrejme som si kupil novu pracku, takze zachvilu bude stat "opravitelne vyhrevne teleso" slabych 299,- bez dph.

A doopravovali sme.
170€ ?
ja som do štandartnej pračky gorenje objednal za 15 eur aj s poštovným(av*l**k.sk)...zadný kryt dve šrubky, špirála 1 šrubka...práca do 10 min. :28b7:
aj tak sa dá...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

wilz napísal:Keby si si bol kúpil Miele pračku, nemusel si kupovať novú.
Aj keď je fakt že nová je nová, u nás napríklad Miele ani po 20 rokoch nevyzerá že by mala zanedlho skončiť a to funguje určite o kus lepšie než všetky tie hračky čo predávajú iní výrobcovia.
Kedysi naše staré matere vraveli, že vraj nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.
A to je odpoveď aj na tú otázku v zadaní.
Zabudol si napísať, že za tú Miele si kúpiš štyri špičkové práčky, ktoré ti tiež vydržia 20 rokov každá.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to neznamena, ze teraz vsetko pokazene si budeme davat opravovat. Sak matematika nepusti aj nadalej. Je super, ze poznate pripady, ked sa to nebude dat pouzit, je to od vas ako k testu kabrioletu napisat, ze to je onicom auto, lebo si nemozte dat na strechu zahradku. Co ak mate telku za 2000eur, o 3 roky sa pokazi zakladna doska a vyrobca povie, ze nema nahradne diely? Tepelne cerpadlo na dome za par tisic a po 5 rokoch bude treba novu RJ, tak by ste boli radi, aby ju vyrobca mal.

Mne sa na pracke pokazilo lozisko, spredu plnena. Na demontaz loziska je potrebne otvorit plastovu vanu (a vybrat bubon s loziskom), lenze ta bola zalepena a tepelne nitovana plastovymi nitmi. Vyrobca ako nahradny diel predaval iba cely bubon, cena taka, ze plus 40 eur a mal som novu pracku. Teoreticky sa dal bubon rozrezat, vymenit lozisko (bezne lozisko za max 20eur) a potom zalepit naspat, ale dost riziko, ze by to tieklo alebo vytopilo byt.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. U mna s tym vyhrevnym telesom to bolo tiez tak - ved vsetci rozumieme ze posrany zahnuty drot ktory sa zohrieva prechodom elektrickeho prudu "asi" nebude stat dve stovky v eurach. Lenze ojha, ono je to sucast zaliateho telesa ktore ... tralalalalala... pracka sa nam dozila tusim 9 rokov, mikrovlnku mam 13, chladnicku 14, chlapcisko zahlasil ze to mame este vynikajuce cisla, ze uplne bezne chladnicky zdochnu po 6-7 rokoch a tak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz.....Kedysi naše staré matere vraveli, že vraj nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.
Máš pravdu a to platilo,ibaže mám obavu že dnes už nie.Pretože sme pokročili a žijeme svet podvodu.Aj drahá vec vie byť dokonalý šmejd.o tom by šlo viesť siahodlhé debaty,keď sa kupujú "originálne" diely a konečne korektne funguje štvrtý,a sdielmi iných výrobcov si to nerozumie vonkoncom nikdy.To sú bežné veci a niet pred tým úniku ,teda je vlastne jeden,ale ako by nebol...overovať treba aj nové.A sme doma,ak napíšem merať merať merať,je to platné asi ako mrtvemu pršiplášť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Náhradný diel alebo druhovýroba - presne rovnaký šuvix, berie sa to z tej istej palety. Ak to aplikujeme na automobilku - ešte skôr si dá operátor pozor ak ho majster zaradí na Fabiu( lebo tú ma doma a pozná ju) ako keď robí na Cayene. To by ste ešte len videli čo sa tam sype.
Ďalšia otázka je cena práce - Keď mi príde majster, ani sersám neotvorí a už hlási 80% ceny nového - tak by som ho utlkol bejzbolkou.
Ano všetko je opravitelné - ale ver len tomu čo si spravíš sám. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nie som taký bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci "túto vetu povedal Rothschild, ktorý si uvedomoval, že kupovať drahšie, ale kvalitnejšie veci je cenovo výhodnejšie, než kupovať veci z nekvalitných materiálov.Lenže to bola doba "pár"desaťročí dozadu.Ono preč sú doby keď si firma sama vyrábala nejaký tovar či výrobok, dnes je všetko len o max.zisku, a 70% je Made In PRC.Čiže dnes niekto vyrobí motor a ten motor môže byť kľudne v Bmw+PSA+Volvo+Renault atď.Oleje Castrol+Shell+Omv+Orlen+Total+Bp+Mobil+Elf=to isté len v inej fľaške alebo bandaske.Na Jar som si kúpil kosačku na ktorej sa vynímalo logo: AL-KO INSIDE
ENGINEERED IN GERMANY –
MADE IN AUSTRIA=niečo ako vyvinuté v Nemecku-vyrobené v Rakúsku.Na motore bola nálepka LONCIN, vyhľadal som si LONCIN HOLDINKS na nete a dočítal som sa že:Je to veľká spoločnosť v meste Chongqing, ktorá mimochodom od roku 2005 vyrába motory pre BMW Motorrad-motocyklová divízia BMW.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Hadam si len niekto nemysli ze na Mercedesy sa vyrabaju firmy len pre tuto znacku.Ako tu pisal kolega predomnou,firma vyrabajuca svetla dajme tomu vyraba aj pre vsetky dostupne a zname znacky.A to ze je nieco vyrobene v Nemecku aj neznamena ze to nevyrobili v Chine,PRC,Korei,Honkongu,Malajzii,Ugande Bugande a v Nemecku sa to len zmontovalo.Tu istu vec som kupil na Slovensku vyrobenu akoze v Rakusku dovezenu rozmontovanu z Chiny a v Nemecku bola na jej vyrobu akoze fabrika a ta ista vec len z inou farbou.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

presne to isté v robote máme frézu,keď ju k nám priviezli z hošíci z CZ,tak mi to nedalo a pýtal som sa prečo oni predávajú nemeckú frézu a len sa zasmial, že to je len skompletované v nemecku ale inak je to dovoz z číny. čína > hamburg > nemecko > slovensko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných