Správne brzdenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
slebodnik.michal151
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.09.2019 20:43
Zdieľať na Facebook

Správne brzdenie

Príspevok od používateľa slebodnik.michal151 »

Zdravím. Ako správne brzdiť. Prvý že niekto ďalej pred križovatkou zrýchli a potom len da do neutralu a do brzdí

Môj brat tvrdí že sa takým spôsobom mi zničia rýchlo brzdy, že mám naor 4 spomaliť dám 3 že auto same brzdí.

Ďakujem za múdre odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

prax robi majstra, je to podla situacie aj nalady, niekedy sa oplati dogulat na neutrali a iba zlahka dobrzdit, inokedy lepsie podradovat, cim jednak setris brzdy, palivo ale aj mozes reagovat promtne zrychlenim na okolitu premavku, napr sa niekomu pichnut pred, cim ziskas lepsiu startovu poziciu :3906:

rozhodne z rychlosti letet na neutrali a brzdit je spatny zvyk :41c2: , to sa radsej drz kvaltovacky nez sa otukas...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
slebodnik.michal151
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.09.2019 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slebodnik.michal151 »

Ďakujem, presné tak mi povedal brat, lebo tým že ja poďradujem auto samo brzdí.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no brzdi, brzdi, a povedal ti brat aj o tom kolko stoji spojka dvojhmota a ake chytia opotrebenie ? Porovnal si si to s tym kolko stoja brzdy ?

Riesis kraviny. Hlavne brzdi tak aby si nepokrcil plechy alebo nezlamal niekomu koncatiny. To je ukrutne dolezitejsie nez "ako brzdis".
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale veď favorit čo mu odporúčame kúpiť nemá dvojhmotu :40bd:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jazdiť tak, aby si nemusel brzdiť. Samozrejme, nejde to vždy, zvlášť po meste, ale dá sa tomu priblížiť. No z BA do KE sa dá prejsť takmer bez použitia brzdy. Brzdiť motorom autom vyrobeným za posledných 10r nemá zmysel. Brzdný účinok motora je zanedbateľný. Celý figel je v predvídaní a plynulej jazde.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ked mas semafor dalej, tak vyhod do neutralu. Ak blizsie, tak nechaj na rychlosti na ktorej si a nech dobrzdi. ak dojdes na nizke otacky vyhod do volnobehu a dobrzi brzdami. Bezdove oblozenia su vzdy lacnejsie ako ked podradujes a namahas si spojku, dvojhmotu, ostatne sucasti (nikdy nebudes podradovat uplne presne a mechanicke namahanie ta bude ci mensie ci vacsie vzdy). Hlavne sa drz poucky, predvidat, predvidat, predvidat.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], minac, peterhp11 a 81 neregistrovaných