SUV za 7000 hotovost

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

SUV za 7000 hotovost

Príspevok od používateľa romans001 »

Ahojte, momentalne mam leasingovo renault captur, blizi sa mi koniec splacania a tak jedna moznost bude posunut captur ako akontaciu a leasingovo zobrat opat nove auto.

Vacsinu roka jazdim mesto kratke vzdialenosti. Leto dlhe trasy po Slovensku. nehladam na krasu ale na funkcnost

Rad by som zvazil aj moznost kupit jazdene. NIzsie su moje kriteria, ktore by mali byt splnene, suv, spolahlive, bezpecne, vacsie ako moj captur, 4x4

momentalne uzsi vyber ktory ma zaujima je

subaru outback
honda CRV
RAV4
landcruiser
XC90/70
SANTA FE
mazda tribute

Ak by auto zvladlo na zadnych sedadlach 2 sedacky + dospelu osobu, bolo by to velke plus



vdaka za tipy a osobne skusenosti

cenovo okolo 7tisic
Naposledy upravil/-a romans001 v 03.10.2019 13:35, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Väčšina osobákov má povolené zaťaženie strechy 75kg, to by si musel hladať niečo na čo sa robia originál nadstavby, tam bude vyššie dovolené zaťaženie strechy

Taká nadstavba ale zasa dvíha rozpočet, možno nejaká staršia Caravella / Multivan. Potom by možno nebolo treba ten stan
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivko nemyl ho :41c2: on sa pyta ci tam moze spat v stane a ne ci moze vozit svokrovcov na stresnom nosici :4012:

hovori sa tomu staticke vs dynamicke zatazenie, treba hladat parametre tych stresnych stanov co presne sa pozaduje k montazi ale rozhodne udaj 75-100kg z technicaku nebude to prave
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dusanhh
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.05.2017 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusanhh »

tak ako na strehu si budes musier spravit len nejaku nadstavu, kedze 2 osoby ratajme tak po 80 kilo plus stan a jednos druhym, co by bolo na normalnu strechu vela
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ty si sa tu kde vyliahol sasek?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bajo, tie origo nadstavby sú vyrábané na konkrétne autá, respektíve samotný stan je UNI, ale držiaky / úchyty sú na konkrétne auto a sú vyrábané na tie autá, kde sa počíta so zaťažením strechy, alebo sú tie vozidlá predurčené na také účely / využitie = expedície

Logicky že na jeho súčasný Captur to vyrábať nebudú
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.09.2019 19:15, upravené celkom 1 krát.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

ahojte, dakujem vam. to zatazenie strechy mam problem vobec zistit ktore auta to zvladnu. Napisem vyrobcom autostanov, mozno budu mat nejaky zoznam

viem, ze duster, grand vitara, by mali zvladnut stany.

Ak by ste neriesili stan a strechu, ake by ste odporucili?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi dosť záleží kam chceš cestovať, je rozdiel ísť kempovať nikde vysoko do hôr, alebo kempovať pri nejakom jazere/mori

Tie nadstavby ako som spomenul sú presne an konkrétne autá a tomu potom zodpovedá aj cenovka
Možno by ti stačilo len "silnejšie" auto a v prípade potreby si požičať karavan a zapnúť ho na gulu
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

urcite nic extremne, asi skor k tym jazeram. polne cesty, maximalne nieco schodne lesne povolene.

ale rad by som sa vyhol poziciavaniu karavanov a privesov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pohladaj si garaz na youtube, tam bol nedavno rasto chvala v macedonsku s tusim hundajom ? spali dvaja normalne na streche v stane, snad tam.najdes aj link, urcite na hundaj suv nema dovolene zatazenie strechy viac ako 100kg a uplne v pohode dvaja chlapi...a stavim sa ze ani speci nadstavba to nebola, ale uni :41c2:

https://youtu.be/bfeFBAa7tOA

tuskon to je...

system i-kamper, pise vyslovene nesmie byt mensie dynamicke !!!! zatazenie strechy ako 75 kg
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No vyzerá to strašne a normálne by sommal obavu ísť svižne s takou nadstavbou

Neviem ako to hodnotil, lebo nechce sa mi pozerať skoro hodinové video, ale za mna určite nie.
Kolega si kúpil blbý strešný box na lyže, a ked že sme strojári, tak si pre istotu hned upravil úchyty, pretože mal obavu že to niekde uletí (ano také keketiny normálne predávajú a ešte to má aj certifikát - len neviem ktorý keket také niečo schválil)

Kúpiť takú sračku, tak si kúp seriozny stan a postav ho vedla auta (sračka to môže byť aj keby to stálo 2000€)

Alebo radšej nejaké to auto, kde sa dá v prípade potreby normálne prespať
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka, videl som to video, tiez som bol prekvapeny, ze strecha zvladla to zatazenie.

hladam dalej
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

romans001 napísal:ahojte, dakujem vam. to zatazenie strechy mam problem vobec zistit ktore auta to zvladnu. Napisem vyrobcom autostanov, mozno budu mat nejaky zoznam

viem, ze duster, grand vitara, by mali zvladnut stany.

Ak by ste neriesili stan a strechu, ake by ste odporucili?
nemusíš nič zisťovať. Na 2 priečnikoch udrží každá strecha 250kg z prehľadom. Stan váži podľa výrobcu a typu 35-45kg co je pre bežnú jazdu a povolené zaťazenie OK. Každá strecha, ak by musela, tak bez problémov udrží 2t, lebo čo ak sa prevratiš? Ja som absolvoval expe so strešným stanom 1x a prešiel som na spanie v aute. Nejdem ti tlačiť môjho favorita no napr LR je jediný, ktorý sa pre spanie vie postaviť do vodováhy. Len jazdenka za 7 nie je dobrý nápad.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ivko, nevieš o com hovoríš. Strešný stan je oproti inému, čo pistavis vedľa autá, iná galaxia. Si hore, nie na vlhkej a studenej zemi. Keď prší, nie si v blate. V stane máš všetko, pohodlný matrac, paplón, vankúše... Nič nevyberáš. Odstavíš auto v tme v horách a za 3min ležíš v perinách, nie na karimatke v spacáku (v prípade celoplachtoveho stanu to máš tak do 6min) na streche to pri turistickom tempe necítiš. Má to cca 35-45kg a nabalené auto to necíti. Absolvoval som so strešným stanom 2800km po diaľniciach, klukatych serpentínach aj skalách kde som za deň prešiel 12km na redukovanej 1. Stan ma nijako nerušil.
Len pre tú prču, 30. sekunda https://youtu.be/lnhDeVJfxlY
Naposledy upravil/-a Acon v 30.09.2019 20:40, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nejde o zaťaženie strechy, ale o to aký tlak na "úchyty" vytváta samotné prúdenie vzduchu počas jazdy a ako som písal kolega čo kúpil strešný box na lyže, pre istotu hned upravil uchyty na serioznejšie skrutky. Pôvodné boli M6 takej pochybnej akokeby čínskej kvality (také ošlahané M6, akokeby boli použite už 20x) a tie pribalené matice tiež stáli za velké Ho-vno že by to človek utrhol pri prvom zatiahnutí

Dnes chcú všetci vyrobiť za lacno, ale to šetrenie je tak brutálne niekedy že človek sa rozum zastavuje

Jasné že stan na strechu je lepší, ale aj sa bavíme o inej cenovke!!!

A neviem či pri jeho rozpočte má zmysel sa o takej variante vôbec baviť
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.09.2019 20:33, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 28 neregistrovaných