Auto do 7000,-

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Auto do 7000,-

Príspevok od používateľa TomRoss »

Dobrý deň. Potreboval by som radu. Chcem kúpiť nejaké jazdené auto. Rozpočet mam cca 6500-7000. Mal by to byt automat, niečo väčšie (ako cca octavia), aspoň 80kw (kľudne aj viac). Hlavne nech to je spoľahlivé, čím novšie, tým lepšie, ale aspoň od roku 2009 pokiaľ je to reálne. Jazdené bude prevažne dlhé trasy (cca 120km tam aj späť cez víkend), do práce s nim jazdiť nechcem, na to mam bicykel pripadne MHD. Nemám vôbec predstavu ci by to mal byť diesel alebo benzín, no skôr by som inklinoval k benzínu aj keď to nie je podmienka. Co by ste mi odporučili? Dakujem[/img]
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri tvojom využití by som moc ani nepozeral na objem, keby sa robila Mazda 6 2.5 GTA s AT tak by som pouvažoval

Aby som nemal niečo nudné ako Octavia, tak potom asi Accord 2.0i
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, skús pouvažovať nad manuálnou prevodovkou. keďže rozpočet je do 7 000 eúr a hľadáš niečo spoľahlivé... hľadáš 10 ročné auto, ktoré už niečo má za sebou. v takejto kategórii áut je automat prvá vec, pre ktorú sa auto nekupuje v prípade, že nemám na servis odložených ďalších 2 000 eúr. dúfať, že mne sa to nepokazí, je len falošná ilúzia, zvyčajne ten, kto predáva takéto auto, vie, prečo ho predáva...

kľudne si napríklad pozri aurisa 1.6 benzín,, príjemné auto, výborná manuálna prevodovka. spoľahlivé zvezenie bez prekvapení urobí aj honda civic, 1.8 vtec je príjemný. pozri si benzínové volva, kultúru chodu päťvalca už nikde nenájdeš. spotrebou to nie je nič strašné, rozdiel v spotrebe bude možno 1 liter benzínu.

mne sa napríklad páči lancia delta. vždy sa za ňou otočím, taliani dizajn a motory vedia. benzínové 1.4 t-jety sú v pohode, sú to nepriamovstrekové motory. servisne nie sú náročné v porovnaní s konkurenciou.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja by som si dal podmienku hlavne tempomat.
Ako pise Martin, na tej dlhej trase raz za vikend toho radenia nebude tolko ako v meste.

Radit medzi 4-6 nie je ziadna veda a nemala by byt ani pre zenu. Chapem, ze su rozne okolnosti a tak, ale suhlasim s Martinom, nikto nepredava auto v tip-top stave a 7000€ je kopec penazi nasetrit, ale na kupu auta to nemusi byt ziadna slava, takze by som sa drzal radsej jednoduchosti techniky ako poziadavok na komfort. Taktiez by som asi nesiel prilis daleko od toho roku 2010+-, nemusi vzdy znamenat novsie aj lepsie, ale to uz sa treba rozhodovat podla poruchovosti modelov podla rocnika.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práve pre ten nízky nájazd by som šiel do velkého objemu, lebo pri tom využití urobí krásnu spotrebu, nie síce takú ako kachle ale stále v norme.
A pretože mám rád komfort, tak viem že sa inak vezie v aute vyššej triedy ako v niečom bežnom.
Lepšie sedačky, lepšie odhlučnenie, lepšie audio - niekedy dokonca premiové

Ked tu bol spomenutý talian, tak by som sa možno nechal ukecať aj na 159 1.8TBi, ale asi malý rozpočet

Ked už teda sadnem na víkend do toho auta, tak nech mi robí trochu radosť
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Neviem noo, auris a Honda sa mi zdajú malé... Co hovorite na golf variant?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo velké potrebuješ voziť?? Golf3 variant sa bežne používa na 40 kačíc alebo 10 prasiatok, či 4m hrady na prístavbu. Ale odvezie aj 25 vriec od kombajnu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

TomRoss napísal:Neviem noo, auris a Honda sa mi zdajú malé... Co hovorite na golf variant?
Že to je presne rovnaká trieda auta, teda velkostne +- to isté

K samotnému Golfu, včera sa tu písalo do inej témy, každý koncern je predražený, nájsť koncern v slušnom stave za slušnú cenu je doslova nemožné.
Čím viac oblúbené auto kupuješ tým väčší problém nájsť solídny kus
A vzhladom na ponuku benzínových motorov z tých rokov výroby u koncernu by som teda nechcel asi nič...


Ked stačí Golf, tak to si zrovna môžeš kúpiť Megane Grandtour, bude to podstatne lacnejšie a aspon bude ovela nižšia pravdepodobnosť že by ti ho chcel niekto napríklad šlohnúť
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

A co taketo nieco? https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 03158.html
A este by mi zostalo nieco na pripadnu opravu...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len či ozaj pri tej kombinácii... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No asi tak nejak.Ak nie je problém že čochvíla príde na velký servis tak žiaden problém.Je to kombinácia tak trocha vražedná,CR-ko cca 250 tis km + DSG+DPF ...každopádne zaujímavé dni ďaleko nie sú.
cerov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.08.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cerov »

TomRoss napísal:A co taketo nieco? https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 03158.html
A este by mi zostalo nieco na pripadnu opravu...
Pozri sa na Ford Mondeo da sa kupit lacnejsie a je to ista trieda ako Passat.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

TomRoss napísal:A co taketo nieco? https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 03158.html
A este by mi zostalo nieco na pripadnu opravu...
Však práve aby ostalo na opravy http://www.laterp.net/clanky/vw-passat- ... -problemy/
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

TomRoss napísal:A co taketo nieco? https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 03158.html
A este by mi zostalo nieco na pripadnu opravu...
Kúp si megane grand tour s tým istým rokom výroby. Plusy : kľudný spánok, nikto ti ho neukradne, vw=súbor nd
Cena oveľa oveľa nižšia, ale pipenky s meganom neocaris
Spotreba plus mínus rovnaká
A určite nebudeš stálym zákazníkom v autoservise :4012:
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Hej, priznam sa, ze sa mi pacia passaty a octavie, proste auto musi podlamna aj nejako vyzerat, nech si tu jazdu aj trosku uzivam, ale zas autom potrebujem jazdit a nie aby bolo stale v servise... Takze koncern mam asi vynechat, ze? Co taketo nieco? Je to ale uz trosku cez rozpocet: https://auto.bazos.sk/inzerat/101334462 ... w-99ps.php

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných