Audi A6 2.0 TFSI 125 kw - svieti check motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je veĺmi zaujimave aká obsiahla diskusia sa tu objavila, s mnohými plodnými prispevkami, avšak číslo tej chyby doteraz nebolo uvedené

AkÁ CHYBA to je ...

Som v ÚŽASE ... :trunk: :48: :porte:

Keď zadavateľ témy uvedie konkrétny chybovy kod

https://www.outilsobdfacile.com/data-tr ... e-obd2.php

https://www.obd-codes.com/trouble_codes/

POTOM, by sme mohli dať nejaké DOHADY, že o ČO sa asi može jednať a aká MOŽE byť príčina problému...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A k čomu chybový kod?
Nestačí ti že ti niekto povie že potrebný rozsah oprav ti vie povedať až po dôkladnej kontrole (na takú okamžitú kontrolu nemá čas nikto), ale vie ti povedať možné scenáre oprav s predbežnou sumou

Keby mne niekto po kúpe auta ktoré som kúpil na leasing povedal možnú opravu keby len za 1000€, tak utekám auto okamžite vrátiť ak taká možnosť je

Stačí že to bolo otečené, že to malo turbo a že z toho zmizol olej!!!
Pravdepobnosť že ten olej zmizol iba z nejakého priesaku je dosť mizivá a z toho je jasné že sa nebavíme len o výmene jednoho gufera / tesnenia v hodnote 20€ + práca

Jazdené auto sa kupuje preto aby hlavne jazdilo a nie bolo od prvého dna v servise so závažným problémom
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ivko dobre hovoríš,
zakladné povinnosti vodiča pri prevádzke mot. vozidla,
v autoškole neučia pre srandu králikov...

že si ma vodič skontrolovať stav prevadzkových kvapalin , hlavne mot. oleja..

A pri predaju pohľad pod olejové víčko na stav zakarbonovania motora, tiež nie je na škodu...
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

len tak pre predstavu, výmena motora N57D30B v BMW X5, stojí v autorizáku niečo málo chýba do 13000€, to je cena po 20% zľave na staršie haraburdy ako 5r. Je tam komplet motor s novým olejom. Práca samotná činí cca 1600,-€, samotný motor cca 10500€, ostatné sú tesnenia, rôzne capiny okolo. Auto jazdilo long live výmeny oleja a pri 280tkm vytlačilo ložisko na kľuke. A to bol už pri cca 90t raz motor menený na záruku lol.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pohodicka, keby to bolo 4.4i dvojturbo tak uz je tam trikrat meneny motor na zaruku a dvakrat mimo nej na tie kilometre :)



>> A pri predaju pohľad pod olejové víčko na stav zakarbonovania motora, tiež nie je na škodu...

nic taketo neexistuje.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem, v živote som nevidel, čo je pod olejovým víčkom u BMW ..

Ale napr. u motorov Opel-GM je pod olejovým víčkom vidieť mostík -ložisko sacieho vačkového hriadeľa.. :)))

A keď je všetko okolo potiahnuté akoby čokoládovým pudingom, tak je jasné, že je motor zakarbonovaný....

Pohľad pod víčko mojho motora odhalí strieborno-šedé hliníkové ložisko vačkového hriadeľa a na ňom medovožltý olej , nič iné..
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

221199 napísal:@bajo77 veľmi mi nepomáhaš.. pri predaji povedal že že s nou nemal problém žiadny ..
mozno nemal ale problem nastal tak sa jej zbavil ... ten olej asi tiekol aj pri kupe auta a teda o probleme vedel - asi zistil cenu problemu a radsej predal ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných