VW Passat B7 - čudný zvuk okolo prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

VW Passat B7 - čudný zvuk okolo prevodovky

Príspevok od používateľa pavilion »

Zdravim pani, vlastním VW passat B7 2013, motor 1,6 TDi 77kw 5-manual nabehané 93 000km a mám takýto problém, motor je v pohode len z okolia prevodovky sa ozýva zvuk ako ked sa šuchá kov na kov ked vytočím volantom do lava, niekedy stačí aj maličko, najviac to počuť ked zaradím 1 a vytočím uplne do lava ten zvuk je neunostný, ako náhle idem rovno zvuk sa stratí uplne, pri vytočení volantom do prava sa zvuk neobjavý, počuť to aj pri 50-tke, ako náhle je už rýchlosť vyššia zvuk zmizne.

Pochodil som už vela servisov ale nikto mi nebol schopný presne diagnostikovať tento problém, boli vymenené veci za nové ako poloos lavá celá,homogenický klb, ložisko + náboj žial nič nepomohlo až sme skončili pri prevodovke možno je ona príčina tohoto problému - možno, aj ked názory sa rozchádzali.
Preto sa obraciam na niekoho z Vás kto tento problém už mal a ako to riešil.

Dakujem za Vaše odpovede.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Môže to byť ložisko unášača poloosi v prevodovke
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poznámka pod čiarou:
Dosť dlho som váhal či sem napísať lebo sa na mňa zosypú hromy blesky - ale nevadí. lol
Ludia vám už načisto drbe , keď počúvate auto namiesto manželky???? 2500 takýchto zvukov sa mi ozýva už 30 rokov zo všetkých mojich aut a čo??? dám si hlasnejšie rádio. :40bd:
Bože moj , až takto sme osprosteli. :4012: Počúvať črep ak vytočím dolava a dám jednotku alebo ak dám 3ku a idem rovno...... Sodoma gomora velebnosti du blejt
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jeden tu na Seate počúva rapkavé zvuky okolo pedálov, ty okolo prevodovky - to som asi posledný čo v aute počúva kolko kto vyhrá na radiu Expres a na zvuky auta serie??? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Olvi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.02.2011 13:52
Zdieľať na Facebook

Passat

Príspevok od používateľa Olvi »

Vymenit silentblok ulozenia prevodovky, oprava spolu s novym dielom okolo 100 Euro. S pozdravom
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

je to ropak..to jest z kazdeho uhlu iny pazvuk :40bd:
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco ked budem predavat moj dosluhujuci tragac ta budem kontaktovat. Musis si ale preladit potom radio na antena rock, jedina tam prehlusis buchot rachot od motora lol
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Milý oco13 - Dakujem za príspevok, neviem kolko máte rokov ale to čo ste napísali je zrelé na prváčika, ale pokial mate niečo napísať k veci tak budem rád, ak nie, tak na tento Váš komentár nieje možné inak reagovať ako úsmevom.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

lubomt napísal:Môže to byť ložisko unášača poloosi v prevodovke
Dakujem za názor, ak to inak nepôjde tak prevodovka pôjde von potom snad budeme múdrejší.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Môžeš reagovať s úsmevom, bol to všeobecný príspevok na tému aká je osprostená dnešná generácia vodičov. Auto nie je gitara aby som počúval zvuky ktoré vydáva. Auto je vec ktorá má má prepraviť z bodu A do Bodu B. Má dva stavy hýbe sa (ok) nehýbe sa (eko likvidácia). :4012:
Počúvať treba rodičov, manželku, deti , štebotanie vtákov v prírode - nie autá. Pohodlie zase treba hladať doma v manželskej posteli - nie v aute.
Vivat Praga V3S. :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Passat

Príspevok od používateľa pavilion »

Olvi napísal:Vymenit silentblok ulozenia prevodovky, oprava spolu s novym dielom okolo 100 Euro. S pozdravom
Nie som si celkom istý, ale pokial ste sa stretli stýmto problémom a pomohlo to tak to stojí za pokus.Už ste niečo taketo riešili...?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Vypni motor za jazdy a daj neutral a ak sa zvuk objavi ukazuje to na casti mimo prevodovky.teda aj lozisko unasaca.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných