Novy majiteľ nechce odhlásiť vozidlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mischaleya
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2014 17:40
Zdieľať na Facebook

Novy majiteľ nechce odhlásiť vozidlo

Príspevok od používateľa mischaleya »

Dobrý deň, mám komplikovanú situáciu ohľadom odhlasenia. Mám kúpno predajnu zmluvu, majiteľ však s mojím splnomocnenim, ktoré však nie je písané na konkrétne meno nechcel odhlásiť vozidlo. Podala som písomné výzvu aj trestne oznámenie za moznu ujmu na majetku. Po 2 mesiacoch od predaja mi písal, že auto rozpredal a techničák stratil. Figuruje tam stále moje meno. Akou cestou viem odhlásiť auto z môjho mena, alebo sa dá trvalo odhlásiť keď nezaplatil pokuty za prepadnutie STK? V akej sú výške?

Polícia ani po vyše mesiaci nereaguje na moje telefonáty, vždy sa mi sľúbia, že sa ozve vyšetrovateľ a zatiaľ nemám žiadny posun ani riešenie. Na životnom prostredí mi povedali, že mám zaplatiť pokutu 500€ za trvalé vyradenie, ale ja som si povinnosť splnila.

Ďakujem pekne.
pranko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.06.2017 14:14
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pranko »

Ak nechces aby tam figurovalo tvoje meno zaplat tych 500 € a potom sa snaz sudit. Na policii si myslim, ze to riesit budu, ale asi tomu nedavaju taku dolezitost, takze ti neostava nic ine len cakat. A on kupil auto od teba?
mischaleya
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2014 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mischaleya »

Je to možnosť, ale tú sumu naspäť vysúdiť nemusím, bude to zdĺhavé a na životnom prostredí mi to neodporučili, vraj mám ísť na prokuratúru, čo je tiež na dlhé lakte. Kúpil ho odo mňa, je to priekupnik a auto môže byť kľudne na Ukrajine. Taktiež musím platiť PZP, alebo im stačí kúpno predajňa na zrušenie? Ak ju nezaplatim, môžu ma pokutovať?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na zrušenie PZP potrebuješ odhlášku v techničáku, zmlúv ti vyrobím 20 za minútu.
mischaleya
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2014 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mischaleya »

Odhlášku z technicaku, ktorý nemám a neviem auto odhlásiť.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

vybav vyradenie vozidla a zabudni na celý prípad...finančnú stratu ber ako daň za neobozretnosť pri predaji.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

takze ty si mu predala auto. on ho od teba zobral aj s technickym preukazom a tvojim splnomocnenim ze on za teba to auto odhlasi na seba ano? Lebo inak to nevychadza. Spravila si hlupost ze si papierovacky nechala na nom, ale to ho zas neopravnuje urobit na teba podvod. On do toho splnomocnenia, kedze tam nebolo pisane konkretne meno na koho sa auto odhlasuje mohol napisat kohokolvek. Policajti aj keby to riesili hned tak auto ani diely z neho u neho doma urcite nenajdu.

Na kupnopredajnej zmluve je pisany a podpisany ten chlap co auto kupil? Videla si jeho obciansky?

Asi sa este nabehas po policajtoch, pravnikoch a uradoch
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sa predáva auto, tak to treba robiť tak že splnomocnenie prinesie kupec aby si ty mohla vozidlo odhlásiť na jeho osobu. Čo sa z vozidlom bude diať po odhláške ti už môže byť fuk
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mozno trosku zle napisane ale novy majitel nechce odhlasit vozidlo ? odhlasit ho musis ty a nie novy majitel samozrejme pri predaji trebalo okrem kupno predajnej zmluvy aj splnomocnenie naodhlasenie vozidla a tu je asi kamen urazu , tak ked si dala trestne oznamenie kym padne nejaky vyrok vsetky svoje povinosti si musis plnit ty zaplatit PZP, spravit stk aj ked uz neviem cim a nasledne toto vsetko vymahat od toho kupujuceho je to oficialne zdlhave, skus napisat na Facebook na Haka -hlada sa auto a kradeze - a tam oslov pana Farkasa zo svojim pripadom oni sa zaoberaju kradeziami a podvodmi a uz pomohli vela ludom
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

mischaleya napísal:Je to možnosť, ale tú sumu naspäť vysúdiť nemusím, bude to zdĺhavé a na životnom prostredí mi to neodporučili, vraj mám ísť na prokuratúru, čo je tiež na dlhé lakte. Kúpil ho odo mňa, je to priekupnik a auto môže byť kľudne na Ukrajine. Taktiež musím platiť PZP, alebo im stačí kúpno predajňa na zrušenie? Ak ju nezaplatim, môžu ma pokutovať?
PZP už nemusíš platiť, po novom je to zase tak, že keď budeš meškať s platbou viac ako mesiac ti PZP zrušia a budeš musieť doplatiť iba ten jeden mesiac od skončenia kvartálu alebo poistného obdobia
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Za predpokladu, ze ma niekto splnomocnenie na ukony spojene so zmenami v evidencii motorovych vozidiel, nemusi odhlasovat auto stary majitel. Na toto splnomocnenie moze byt.

Mna skor udivuje,ze sa podarilo spravit splnomocnenie bez konkretneho mena. Mal som tiez taku poziadavku, len opacne (ja by som len dopisal meno predavajuceho co odhlasi auto na mna) a notarka o tom nechcela ani pocut.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som nemal ziaden, normalne len overila moj podpis, ostatne udaje som dopisal doma. A nie notarka ale pracovnicka matriky na obecnom urade.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Notár 9 ojro , matrika 1,50 ojro a oni neoverujú čo je na papieri napísané, či je to pravda. Oni len potvrdzujú, že ten podpis je tvoj a podpísal si to pred nimi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

trebalo nahlasit kradez auta uz po 5 dnoch meskania.a hned aj jeho meno.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie som si úplne istý, ale zdá sa mi že na obecnom úrade do knihy zapisovala aj poznámku ako "prevod vlastníctva vozidla"

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných