Autoservis

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
lukas958
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2019 10:43
Zdieľať na Facebook

Autoservis

Príspevok od používateľa lukas958 »

Potreboval by som poradiť. Idem dávať auto do servisu na viac dní čiže nejde o opravu na počkanie. Ide o výmenu teplotného senzoru vody. Servis kde som zaniesol auto mi povedali cenu a že na to potrebujú minimálne jeden deň a plus ešte budú sa musieť s autom previesť . Chcem sa spýtať čo mám od nich pýtať za papiere a čo im ja mám dať .
Predpokladám že bude chcieť techničák ale ten mu nie som ochotný dať prakticky žiadne papiere na jazdu mu nechcem dať .
Druhá vec mám si pýtať nejaký dokument že mi prebrali auto a koľko to bude stáť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Auto sa odovzdáva na základe preberacieho protokolu kde sa uvedie rozsah (aj zvolenie na jazdu) ale aj logicky potom odovzdajú doklady k jazde.Všetko sa odvíja od vzťahu a dôvery,iné platí pre vzájomne neznáme strany a iné pre známe s dôverou.Či je nutné vozidlo prebehnúť po výmene čidla vody,by bola špekulácia,niektoré ano,niektoré vonkoncom nie,nie je uvedené vozidlo.U moderného motora zo štyrmi okruhmi chladenia je zásah do vodného systému nebezpečný ak sa nedodržia vyslovene nutné postupy (napr vakuovanie sústavy).V takom prípade šuflikantsva sa hravo môže stať že servis odovzdá vozidlo zo zárodkom budúcich (a velkých) problémov.Systém ultra moderných strojov sa klasicky naplní iba z malej časti,a jazdou sa dosahuje otvorenie termostatu aby bolo možné doplnenie.Netreba velká fantázia čo s tým môže byť spojené a banálna vec skončí katastrofou,len pre nedovybavenie dielne (alebo neznalosti) prípadne lajdáctva.No a o tom by sa dali písať romány
lukas958
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2019 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas958 »

Ide o škodu fábia combi 1.2 motor 13 rokov starú. Popravde ten servis nepoznám ani predajcu na internete som ho našiel a podľa recenzii v Martine.
Toto mi presne hovoril že to musí odvzdušniť doliať kvapalinu a chce stým previesť aby zohrial motor a zistil či je všetko ok. Ako čo som tam bol dielna je slušne vybavená a čistá.
Celý problém je ten že mi svieti eletronická chyba motora. Po diagnostike ukázalo len tento problém tak preto to chcem dať opraviť inak auto funguje a jazdí v pohode.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A aký máš problém s tým, aby servis po oprave urobil skúšobnú jazdu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

HTP je jeden okruh,jednoduchý a výmena čidla je o tom,že sa vytiahne plastová poistka a kus za kus sa vymení bez vypúšťania.Trochu zručný človek urobí to vytiahnutie jedného a vtlačenie druhého v čase max 3 sekund a za tú dobu vytečie max na 2 deci nemrznúcej,to sa iba doplní. Je to úkon na počkanie,z pozdravom aj vyplatením do 10 minút.
Vytiahnúť poz.3 poistku,vybrať poz.1 čidlo a miesto neho hneď nové.Poistka nazad,doliať..odchod.Šikovnému nevytečie ani poldeci a v expanzke neklesne ani z max na min
[img]https://i.postimg.cc/4mktxgGN/aaaaa.jpg [/img]
lukas958
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2019 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas958 »

Osobne nemám problém s tým aby spravili testovaciu jazdu ale osobne sa bojím dávať niekomu techničák od auta. Druhá vec bojím sa aby z 50€ sa nestalo 500€ lebo si tam niečo napočíta atď
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Návod máš, urob si to sám. Ak sa aj to nebojíš...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi tak,za čidlo do 10 e.- a urobíš sám aj z hladaním kde to je do 10 min.Ak by to bol stály klient urobím mu zadarmo na počkanie na ulici.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie je to také jednoduché ako sa tu opísuje..

-prvá vec ,
čidlo je zaistné pružnou sponou, ktorá može odletieť ktovie kam ,pri nešikovnej manipulacii, čo potom ?

-ďlašie vec, ale mala by byť prvá, odpojenie konektora ..
aj tam sa može niečo poškodiť..

-takže treba vedieť o týchto rizikach pri svojpomocnej práci

doliatie 2 dcl do systemu , je uplna maličkosť...
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

síce je to octavia 1.6, ale princíp je rovnaký, ba i snímač je možno rovnaký (nepozeral som katalóg)

https://www.youtube.com/watch?v=myASjhxsC8o
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 74 neregistrovaných