cistenie motoroveho priestoru

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maas
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12.08.2019 12:27
Zdieľať na Facebook

cistenie motoroveho priestoru

Príspevok od používateľa maas »

Zdravim, chcel by som sa spytat ci je treba cistit motorovy priestor. Popripade ako casto? Mam ho celkom zatrepany prachom, tak by som to rad vedel.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mozes , vystriekať motor wapkou, len mal by si byť uzrozumený z rizikami, ktoré po tomto úkone možu nastať...

Voda vojde do konektorov, niektoré káble možu odhniť a funkčnosť určitých elektricky ovládaných celkov bude ohrozená,nakoľko ovládacie napätie je len 5V ...

Takže budeš mať čistučky , no čiastočne nefunkčný motor ..

Oplatí sa to ??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som tiez proti cisteniu motoroveho priestoru a superspecialne tlakovou vodou. Ked uz, tak štetec, nejaky roztok (Mafra alebo iny univerzalny cistis), napatlat co vidis a chces, ospliechat nejakym rucnym bazmekom https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50418595/ a tak.

Spodok mozes kludne namazat silnym prostriedkom proti oleju a oplachnut, zelezu to nevadi. Ked uz to fakt ze musi byt, rozhodne zabalit alternator, starter do igelitu, a vsetky konektory ktore vidis k tomu.

Obrovsky fakt obrovsky pozor. Vacsinou to byva tak ze ked to vyspliechas tak sa sfleku nic nestane, ale o dva,tri roky ti zacnu vyvadzat rozlicne elektronicke škriatky ako Laci napisal nadomnou. Niektore auta maju lepsiu konstrukciu ako ine, niektore su spravene mudrejsie, takze im to vobec neposkodi - hermeticky izolovane konektory a kable na vstupoch atd.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: cistenie motoroveho priestoru

Príspevok od používateľa christiane »

maas napísal:Mam ho celkom zatrepany prachom,
Motoru prach neskodi,ako sme hovorili na vojne,ked ma spina 1 cm,odpadne sama.Naopak voda motoru-skor elektrike okolo motora skodi.Tak si vyber.Prach vyfukaj vzduchom.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial ide o prach, vyfukaj to kompresorom. Takto sa cistia kombajny. Vapkou by som to neumyval. Olejove znecistenia podla povahy vytriet alebo stetec s chemiou.
maas
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12.08.2019 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maas »

dik moc za rady chlapi, velmi ste mi pomohli.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Nikdy na ziadnom aute som motor necistil.ani nebudem
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Ja som čistil, dva krát ma oprava po tom stála po 100 e. :d :D
copyrator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.09.2008 23:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copyrator »

Roky umývam motor záhradnou hadicou a šampónom. Nikdy sa nič zlé nestalo.
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

pretriem max utierkou, hlavne teda prach, no ako zeby som ho mal nejak umyvat, tak to teda nie
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

copyrator napísal:Roky umývam motor záhradnou hadicou a šampónom. Nikdy sa nič zlé nestalo.
Tak samozrejme nie je motor ako motor.
Keď tuná oco umyje motor na jeho Peugeot 106 (ak ho ešte má) hadicou, tak sa takmer isto nič nestane.
Ale mňa napríklad pred dvomi rokmi vyšlo jedno umytie motora cca 700 euro a to teda nemám žiadne super auto nabité najnovšími technológiami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz - ono je to o tom myslieť dopredu. Diesel ano ,ale na čerpadlo pojde len jeden kábel, inak zatváram kapotu a jdu o dúm dál. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Dávam auto umývať do detailerskej firmy. Okrem iného umyju aj motor, čo som si všimol tak na to použil nejaký prístroj, ktorý chrlil horúcu paru(možno čistú, možno s nejakou chemiou, neviem) , ktorá sa hneď odparila. (pristroj vyzeral ako zubárka vŕtačka akurát asi tak 10x väčšia) Viditeľné plasty prebehol hneď nato handrou na ktorej mal bohvie co a krásne sa všetko lesklo. Žiadne cmuhy fľaky ani nič.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tomket11 - super ano , ale nie každému rastú doma eurá na strome. Chudoba to musí riešiť doma pred zemľankou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Skôr som chcel povedať, že radšej horúcu paru ako wapku / veľa vody.
Pripadne naozaj len ten kompresor a jemnú primes vody (nejakú parnu hmlovinu spraviť) do kybla hodiť trochu saponatu a teplej vody, to pripojiť k hadicu co ide z kompresora a ventilom vyregulovat nech,, strhava" trocha vody.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných