Alfa Romeo 159 , 2007 1.9JTDM 110kW - kolisanie tlaku turba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

saturnax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.11.2013 17:17
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 , 2007 1.9JTDM 110kW - kolisanie tlaku turba

Príspevok od používateľa saturnax »

Dobry den,

Na dialnici so zapnutym tempomatom pri rychlosti 130km/h kolise ukazatel tlaku turba v rozmedzi od 0.6 - 0.8 bar. S autom citelne 'cuka' ako akceleruje a spomaluje, frekvencia kolisania je cca kazde 2 sekundy. Po vypnuti tempomatu pri manualnom udrziavani rychlosti ide auto normalne bez 'cukania'. Objavilo sa to asi pred dvoma tyzdnami, dovtedy som nic podobne nezaregistroval, Alfa ma nabehane 220 000km, velky servis (priprava na STK/EK, vymena naplni a filtrov, etc.) bol robeny pred pol rokom. Vedel by mi niekto prosim poradit, co by mohlo byt pricinou tohto kolisania?

Dakujem,

MS
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Pri nastartovanom motore nie je rucicka tlaku turba vychylena?myslim pri odstavenom,nastartovanom vozidle.Pri nastartovanom motore musi byt na pozicii 0.Mal som kedysi podobny "problem" a pomohla vymena snimaca tlaku sacieho potrubia-kupil som novy snimac(vycistenie stareho nepomohlo).Chvilkove cukanie(trhanie)motora za jazdy som odstranil aditivami,cize ak sa palivo neaditivovalo tak je cas na aditiva.Viem ti poradit ak budes mat zaujem,tak ti to napisem do SS.
saturnax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.11.2013 17:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saturnax »

Cau, dik za odpoved. Rucicka turba je pri nastartovanom motore na nule. Palivo som uz dlhsiu dobu neaditivoval, dnes rano som pridal do nadrze pred tankovanim VIF. Pre istotu zozeniem aj nahradny snimac plniaceho tlaku.
mfuska
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.04.2009 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mfuska »

ahoj, tiez som mal podobny problem. autom pri jazde ustalenou rychlostou cukalo a tlak turba skakal hore dole o 0,2bar. nakoniec sa to vyriesilo samo. z vyfuku zacal ist biely dym, kedze turbo zacalo prepustat olej a nakoniec islo na repas. po repase prestalo kolisanie. podla vsetkeho je turbo na odchode, ale pre istotu si kontroluj ci ti neubuda olej, resp ci ti nedymi na bielo. uz som sa s tym stretol aj na fore, ze chalanom kolisal tlak turba, a pomohol len repas. turbo totizto doziva.

ps: bodaj by som sa mylil a pomozu aditiva, alebo snimac..

Majo
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

AR

Príspevok od používateľa trucker694 »

Otázka bola presunutá do novej témy
Naposledy upravil/-a trucker694 v 19.09.2019 19:16, upravené celkom 1 krát.
saturnax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.11.2013 17:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saturnax »

Dakujem za rady chalani, Alfa uz vyjazdila polovicku nadrze s VIF-kom a tlak stale kolise +/-0.2 bar, mozno subjektivne menej, ale stale to nie je v poriadku. Dam tomu este par dni kym nepride nahradny senzor a ak ani to nepomoze, tak potom jedine repas turba.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Este predtym ako budes davat turbo na repas,odporucam diagnostiku.Cize kym nebudes si isty co sa deje,ziadny repas-(vymenu) neries.Odchadzajuce turbo by som tu vylucil(podla popisu) :3020:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš úplnú pravdu,veľmi pozorne som to prečítal.Na turbo by som v žiadnom prípade nesiahal.Odídu peniaze a problém ostane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní