Prevoz 3,5t vozíku na dodávke do 3t

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Prevoz 3,5t vozíku na dodávke do 3t

Príspevok od používateľa roboservis »

Ahojte,

potrebujem previesť náklad na vozíku ktorý ma maximálnu hmotnosť 3,5t.

Na vozíku bude naložené 2t a samotná hmotnosť vozíka je 750kg. Dokopy teda 2750kg.

Treba na prevoz SUV ktoré vie ťahať 3,5t alebo stačí aj dodávka ktorá ma zapísané v technickom vozík 3t?

Ide mi o to že či policajt bude pozerať na aktuálnu hmotnosť alebo na hmotnosť zapísanú v technickom auta a vozíku....
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Beria sa okamzita hmotnost nakladu na voziku plus hmotnost vozika.

Ale zase pozor na tazne vozidlo, aby Ti vysla suprava...
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

Ako myslíš že aby vyšla súprava?

Mám dodávku Peugeot Boxer a v technickom je maximálna hmotnosť dodávky 3,5t + 3t vozík ako príves. Dokopy teda 6,5t ako súprava.

Chcem ale ťahať vozík 3,5t na ktorom bude naložené iba 2t čiže by je ho aktuálna váha spolu s vozíkom mala byť 2,75t a tým pádom sa zmestím do tých 3t čo má dodávka.

Takto mi to vychádza že by policajti nemali nič povedať.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď to ti martin cichy písal, lebo ty si neuviedol že s akou hmotnosťou máš auto.
Pokiaľ je hmotnosť vozíka tak ako píšeš, tak je to v poriadku, pretože sa berie okamžitá hmotnosť nákladu, nie to maximum čo je napísané v TP prívesu.
Ale bolo to kedysi tak, že rozhodovala maximálna nosnosť vozíka, len na zásah našej dobrotivej EU sa to napravilo.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

tu to máš presne vysvetlené, čiže bez problémov môžeš ťahať. https://www.taznezariadenia.sk/sk/conte ... ych-suprav
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kolega, pozri si príspevok asi mesiac späť, go to back, tam je o súprave M1, N1 plus vozík písané dosť obšírne.
Skús v tejto téme pohľadať
tahanie-privesu-na-bckovy-vodicak-t75923.html
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

Ďakujem páni,

pomohlo
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ak máš v tp od dodávky max. 3t príves, nemôžeš tam zapojiť príves ktorý má v tp max. 3,5t.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Hlavne sa nedrž inštrukcií na stránke predajcu vozíkov.Presne tým sa oháňal kamarát keď mal za osobákom zapnutý prázdny vozík ,ktorého okamžitá hmotnosť bola oveľa menšia ako maximálka v tp od ťažného vozidla, na správnom konaní dostal pokutu 300 euro, a bol šťastný že mu nechali vodičák.
Hocijaký príves k autu nepripájajte
Ak by sme o najväčšej prípustnej hmotnosti vozidla hovorili len v súvislosti s daným vozidlom, potom by šlo len o neprekročenie tejto hmotnosti. Vo vzťahu dvoch vozidiel, kde ťažné vozidlo určuje, aká má byť najväčšia prípustná hmotnosť prípojného vozidla, treba tento údaj chápať aj ako jednoznačný teoretický parameter, ktorý nesmie byť prípojným vozidlom prekročený.

Ak by bolo v osvedčení o evidencii uvedené v riadku 35 "Najväčšia okamžitá hmotnosť prípojného vozidla", potom by ste si mohli za auto zapriahnuť akýkoľvek príves, ktorý nemá spolu s nákladom viac kilogramov, ako by určil riadok 35 v osvedčení. Lenže nič také tam nenájdete.

Ak je teda hodnota "Maximálne prípustná hmotnosť vozidla" na prívese vyššia ako hodnota "najväčšej prípustnej hmotnosti prípojného vozidla" v osvedčení o evidencii auta, príves nesmiete ťahať týmto autom.

To znamená, že motorové vozidlo, ktoré má v technickom preukaze uvedené napríklad "najväčšia prípustná hmotnosť prípojného vozidla: 450 kg" a na prípojnom vozidle je na štítku uvedené "Maximálne prípustná hmotnosť vozidla: 650 kg", potom ho motorové vozidlo nesmie ťahať, aj keby bol príves bez nákladu a mal napríklad len 100 kg.

Sankcie
Zákon o priestupkoch môže byť aj v tejto súvislosti dosť prísny. Umožňuje síce policajtovi neudeliť pokutu, no zároveň mu dáva oprávnenie udeliť na mieste pokutu do 650 €. Na dopravnom inšpektoráte to môže byť až 800 €, pričom hrozí zákaz šoférovania na 3 roky.

Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto použije vozidlo, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy, najväčšia prípustná celková hmotnosť prípojného vozidla alebo najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravy vozidla je prekročená.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

wilz napísal:No veď to ti martin cichy písal, lebo ty si neuviedol že s akou hmotnosťou máš auto.
Pokiaľ je hmotnosť vozíka tak ako píšeš, tak je to v poriadku, pretože sa berie okamžitá hmotnosť nákladu, nie to maximum čo je napísané v TP prívesu.
Ale bolo to kedysi tak, že rozhodovala maximálna nosnosť vozíka, len na zásah našej dobrotivej EU sa to napravilo.
A ako zistí policajt okamžitú hmotnosť nákladu?Zastaví ťa o polnoci v Hornom Výplachu, na vozíku budeš mať kopu hliny ako asi tak odhadne okamžitú váhu?Čo si myslíš že tam bude odniekiaľ kvôli tebe 150 kilometrov ťahať mobilnú váhu?Nie bude sa držať údaju max. dovoleného zaťaženia v tp alebo na štítku, a to rozhodne či to za tvojim autom môžeš ťahať alebo nie.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

roboservis napísal:Ako myslíš že aby vyšla súprava?

Mám dodávku Peugeot Boxer a v technickom je maximálna hmotnosť dodávky 3,5t + 3t vozík ako príves. Dokopy teda 6,5t ako súprava.

Chcem ale ťahať vozík 3,5t na ktorom bude naložené iba 2t čiže by je ho aktuálna váha spolu s vozíkom mala byť 2,75t a tým pádom sa zmestím do tých 3t čo má dodávka.

Takto mi to vychádza že by policajti nemali nič povedať.
Síce neviem čo chceš viesť ale ako tomu policajtovi na mieste dokážeš že to má "iba" 2 tony?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže ež neplatí prezumpcia neviny??? Teba by som fakt chcel stretnúť v uniforme. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Policajt bez radaru mi môže spievať rozprávky o prekročení MPR a rovnako policajt bez váhy s platným certifikátom mi môže.... veď všetci viem čo. Ani výpoveď dvoch policajtov , že som prebehol stopku nepomohla na DI , lebo nebol kamerový záznam z štátom uznaného zariadenia.
Dovi Dopo priatelia. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco, pletieš piate cez deviate, nikde nepíšem o dokazovaní mpr bez radaru, alebo "fúkaní" do čapice bez certifikovaného alkotesteru, zadávateľ témy sa pýta či môže ťahať 3,5 tonový vozík za autom ktoré má povolené iba 3,0 tony.policajt má ten dôkaz na papieri či skôr plaste v podobe tp kde sú uvedené max.hmotnosti.Ak budeš šoférovať auto ktoré má v tp max.hmotnosť 12 ton s vodičským skupiny B a nebudeš mať C-čko tak čo?Budeš žiadať aby priviezli certifikované váhy že? :angr:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri Vp platí max. hmotnosť v techničáku, ale pri prívesoch to bolo zmenené
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Skupina motorových vozidiel B

Do skupiny motorových vozidiel B patria

a) motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,
b) motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4 250 kg.

nedalo mi to a pozrel som sa na aktuálne znenie. je to trochu iné, ako to bolo pred rokom, rokom a pol.

takže zadávateľ témy potrebuje vedieť, akú má celkovú hmotnosť ťažné auto a akú má celkovú hmotosť príves, pretože limitom je samotné obmedzenie celkovej hmotnosti jazdnej súpravy podľa vodičského oprávnenia skupiny B. Ak prekročí 4 250 kg, tak zjavne potrebuje vodičák BE.

Skupina motorových vozidiel BE

Do skupiny motorových vozidiel BE patria jazdné súpravy pozostávajúce z ťažného vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných