VW Passat B7 - dunenie , zvuk motora okolo 1200 otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

asi mame každy inú verziu programu.Po teste akčných členov postreh takýto
-čerpadlo chladič.spät.výfuk.plynov-zvuk bez zmeny
-prepínaci ventil chladič.spät.výfuk.plynov-zvuk bez zmeny
-ventil spätného vedenia výfuk.plynov-slabá zmena zvuku
Počas testu na neutrál či jazdy mi vobec nepasoval stav ako bol otvorený tento ventil so zvukom auta.Bud niečo zle meriam alebo na to nemá ten EGR vplyv a je tam ešte niečo......hm
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Ako si opisal tvoje dunenie, tak to mas presne tak ako ja som to mal. Snad pomoze: prispevok964400.html#964400
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dunenie neskutočné som medzičasom riešil a opäť potvrdil že sanie je fabrika na tento zvuk
[img]https://i.postimg.cc/N9Ckhf4d/IMG-0776.jpg[/img]
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Moje dunenie nebolo az take vyrazne, trosku otravne ale dalo sa s tym zit, strasne ale ma iritovalo ked som sa napr. posuval v zapche a na jednotke, dvojke to dunelo pri 1200-1400 U/min a to som nemusel ani pridavat plyn. Teraz na 1.,2.,3. jazdim bez dunenia, na stvorke ked idem z kopca tak sa da ist napr. 50 bez dunenia, ked idem do kopca samozrejme motor sa netesi a ani tak nejazdim, ale podradim.
Jedine co mi ostalo to je velmi jemna vibracia na volante pri tych otackach. Nie som automechanik, ale je to zase iba 4 valec, dizel.. tak je to asi nejaka normalna rezonancna frekvencia tohto motora. Hlavne to nizkofrekvencne dunenie je prec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako sledovať príbehy týchto anomálií je fascinujúce.Ale minimálne prispievajú k tomu aby sa reálne zmenilo myslenie ľudí.Vždy budú riešiť skratovo,najprv porobia kopec hlúpostí,medzitým sa stratia v probléme lebo už nevedia kde akto čo vymenil a urobil...výsledok je ten že znova a znova sa rieši to isté a bude sa riešiť asi kým budú autá na cestách behať.
Tvoj prípad je výnimočný (možno),pretože čo malo nasledovať po zistení z dorazmi,že ich vrátim späť.Hlavne ak sa jedná o jednoduchý úkon a ešte stavitelné dorazy.Takto to človek príjme z rozpakmi a ja osobne nie práve naklonený to prijať.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

To samozrejme mozem urobit. Skusim to natocit na video (hluk s dorazmi a bez), len nie som si isty ze moj mobil dokaze nahrat nizkofrekvencny hluk.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba to urobiť.Na to že sa zvuk na chvílu stratí už doplatilo dosť ľudí.Tak sa udejú dokonca veľké a závažné problémy,presne ako u ľudí...poslednú chvílu sa to na chvílu akoby polepší.Žiaľ až dodatočne sa tieto veci ujasňujú.Zvuk zmizol,pán už neprišiel.Teda prišiel ale až "po" a že ako som to mohol vedieť.V podstate nijako,len platí ten nešťastný Murphyho zákon - čo sa môže stať sa aj stane ! Koľkokrát som upozorňoval že ak už raz svieti kontrolka motora,nestačí že -to je len toto,ale nič to nerobí.Lenže tá kontroka už nesvieti červenšie ak sa pridá ďalšia závažná vec,svieti stále rovnako.A bác...zase neskoro
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Spravil som nejake videa - treba mat sluchadla alebo lepsie repraky aby to bolo pocut. Nazivo ten rozdiel je vacsi, na videu aj bez dorazmi je pocut mensie "dunenie". Nazivo je ale ten rozdiel ovela vacsi hlavne co sa tyka tych hlbokych tonov.

https://youtu.be/wC6eeFK61bU
https://youtu.be/iayVCEBQGY4
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ani štúdiové slúchadlá do toho vela svetla nepriniesli,nedá sa z toho určiť nič.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Natočim potom lepšie video. :3035:
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

B7 ma proste zle zvukovo vyladeny saci trakt,ono netreba ani jazdiť, krasne to počuť aj na neutrale na mieste.....ja po tych všetkych laborovaniach to vidim len na kombinaciu poloh EGR ventilu a natocenia lopatiek turbiny..... nic ine tam v ceste nieje....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Ano je to pocut aj na neutrale. Dneska som mohol trosku viac odsledovat to dunenie, po tom co som vybral tie dorazy tak stale pocut nejake mensie dunenie, ale je to ovela lepsie ako predtym a neirituje ma uz, ako predtym. Dalej ani ja neviem co s tym aby sa to dalo uplne vyriesit. V poslednej dobe aj ja som rozmyslal ze by to mohlo byt nieco s EGR.. pretoze to neduni pri regeneracii DPF.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

neviem ako tvoj problem, ale moj sa podla mojej mienky neda vyriešiť bez nepovoleneho zasahu do motora.Je to len zle vyladene od výroby. Stačí demontovat airbox a je ticho. Proste na dĺžke sacieho traktu od turba vznika ten nepríjemný dunivy zvuk. Tam sa znasobuje ten dunivy zvuk, chová sa to ako taky bassreflex v reprosustave, ked treba hlboku frekvenciu zdôrazniť....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Minuly tyzden som vytiahol z airboxu tu hadicu sania a vobec ziadny rozdiel nebol. Akurat divny chod motora... :d :D
Ale potom v tvojom pripade mozno by pomohol iny airbox alebo skusit inu hadicu sania. Ci?
Ja nemam diagnostiku.. ako dopadol ten test s EGR co si tu predtym hovoril ze skusis?
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

min.vplyv na zmenu zvuku......
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných