Výmena oleja cena

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mp3turbo napísal:Nezabudni ze tyzden dovolenky ked pracujes v Dasku ma hodnotu okolo 1.500 eur, takze zase az taka lacna vymena oleja to teda nie je.
- Dovolenka je plne preplatená zamestnávateľom.
mp3turbo napísal:Takisto, do roka nemas sest tyzdnov dovolenky
- Mám 6 týždňov dovolenky.
mp3turbo napísal:- v inej teme si pisal ze tento rok si uz sestkrat menil olej. Do konca roka to teda bude priblizne 10 vymen oleja ak to pojde tymto tempom ; 10 tyzdnov dovolenky bezny sudruh obcan naozaj nema a nemoze si dovolit.
6 týždňov si môžem uplatniť nie od januára do posledného dňa v decembri ako je to (asi) na SK, ale od 1 mája do 30 apríla nasledujúceho roka. Takže teoreticky môžem mať od januára do decembra až 12 týždňov dovolenky, ak by som predchádzajúci rok nevyužil ani jeden týždeň. To je však jedno, lebo hocikedy si môžem zobrať NEplatenú dovolenku a tá je potom už drahá.
mp3turbo napísal:Ja cestujem na vymenu oleja 4 kilometre, tiez som cely cas pri aute, a je to spojene s piatimi inymi aktivitami okolo auta.
To by som rád aj ja.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V dánsku snád tiež majú zberný dvor, alebo niečo podobné...

Ja si kúpim olej + filter čo je 35€, výmenu mám za 20min hotovú a starý olej zanesiem do zberného dvora (možem tam zaniesť starý olej, farby, rôzne chemikálie...)
Ten zberný dvor mám 50m od práce...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nestresujte za km, tiez chodim 100km tam a 100 naspak a este sa vtom vrtam sam lol , ale doma nemam kde a tatko ma garaz, vercajg a kopu mudrych reci, co vzdy potrebujem pocut :40bd:

apropo v r 2010 mi vo fiate nukali vymenu oleja 66 bez dph, ale kedze liter stoji tak 6euri, filter tiez tak, max 10 drahsi ani neni, treba 3 litre, vacsinou jak prezuvam, ide aj olej jednym vrzom, ked to je zdvihnute, treba setrit sily :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Za mna- mozem to robit aj doma, ale kupim olej, filtre a nahlasim sa kamaratovi, aby mal hodinku na navstevu cas a idem za nim aj 100km, vypijeme kavu, pokecame, nemusim nic platit, ale jemu, alebo mlademu necham 30-40 euro ,ved nieco urobil a idem domov....vyzaduje to mat cas a auto, na ktorom sa rad odvezies ako napr. na motorke...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trochu zavadzanie obecenstva, by som povedal... :342a:

Cena za samotný úkon ,nie je pre žiaden servis zaujimavá...

Zaujímavé je navyšenie ceny na samotnom oleji ..rabat...

Tak to treba povedať.... žiaden motorový olej bežnej špecifikacie, NIKDE v obchode nemože stáť a nestojí 26 € /liter ... :3020:
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja cena

Príspevok od používateľa sosko »

marecek421 napísal:Zdravím,
nie je tu náhodou niekto kto by mi vedel povedať koľko si približne popytaju za výmenu oleja v autorizovanom servise škoda ? Na aute škoda Octavia 3... naozaj stačí len nejaká orientačná suma. Diky.

Konkretna odpoved pre zadavatela, aktualna cenova ponuka zo Sep/2019 od autoriz.servisu Skoda pre OIII v podpise :

Materiál:
Olej 5W-30 124,40 €,
Olejový filter 13,63 €,
Výpustná skrutka 3,79 €,
Ostatný materiál 5,00 €.

Práca:
Servisná prehliadka s vým. Mot. Oleja 32,40€

Jedna sa o rocnu prehliadku (tzn. nie rozsirenu).
Moznost priniest vlastny material = uctuje sa poplatok za likvidaciu oleja 6Eur.
Inak hodinova sadzba za mechanicke prace pre uvedene vozidlo 33Eur, takze oplati sa spojit rovno s prehliadkou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zažil som aj zákazníka čo zaplatil a ako išiel preč po pár krokoch zastal a študoval účet.Potom sa vrátil ...či tam nie je nejaká chyba,lebo platil tri (skoro štyri) razy menej než obvykle,a toto bola prvá výmena v neautorizovanom,bol vyvedený z miery akoby bol práve oklamaný.Nezažil som raz že majiteľ odchádzal pri nízkej platbe akoby z nedôverov.Ono ak je verdikt autorizáku výmena turbíny za 800 e.- a potom odchádza s platbou 30 e.- za výmenu palivového filtra (padal do núdzakov) tak sa čudovať až tak nedá.Po pol roku priniesol Toyotu Auris na opravu nešlo radiť všetky prevody.Zase platil smiešne peniaze lebo tam bol ohnutý kolík vnútry,ten prípad som sem aj dával,je tu kdesi.Ale takto to funguje v ludskej hlave...lacné nemôže byť akoby dobré,taký blok majú ľudia v hlavách že ešte aj s tým akoby počítajú že ich oklamali.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní