Auto nepojazdne v dazdi - Octavia 1 55kw benzin + LPG

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusanp1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.02.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Auto nepojazdne v dazdi - Octavia 1 55kw benzin + LPG

Príspevok od používateľa dusanp1 »

Ahojte, potreboval by som poradit. Mam Skodu Octavia 1.6 55kw benzin + LPG a uz asi 3x sa mi stalo ze ked idem autom za husteho dazda tak po urcitom case (20-30 km) auto zacne tahat lenivejsie a zrazu mi v motore nieco dost silno buchne, citit to aj pod nohami fyzicky, je to taky pocit ako ked buchne odrazeny kamen o podvozok a auto prestane ist, stlacenie plynoveho pedalu funguje skor ako brzda, auto este spomali.

Naposledy sa to stalo vcera na dialnici za husteho dazda, co uz bolo pomerne nebezepcne, kedze to bola 3-prudovka z BA do ZA bez krajnice. Husto lialo, auto slo ale citil som ze po case reaguje lenivejsie na stlacanie plynoveho pedalu a kusok pred Zelencom sa ozvalo buchnutie niekde dole a auto prestalo ist. Nastastie sme dosli nejako na Zelenec a tam uz mi aj vyplo motor samo od seba. Stali sme asi 10 minut a sli sme mimo dialnice dalej uz len nizsou rychlostou.

Za pekneho pocasia je vsetko v poriadku, robi to len za dazda a ked chvilu postojim tak auto je zase schopne jazdy, ale uz len tak dost lenivo a skace, nechapem tomu, pripada mi ako keby sa niekde dostavala voda alebo nieco. Skusal som obalit rozdelovac aby sa tam nedostavala voda zo spodu ale ani to nepomaha. Zvlastne mi je to dost silne buchnutie, co citit aj pod nohami.

Velmi pekne dakujem za akekolvek napady, pekny den.

Dusan
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

dal si si to kuknut na diagnostiku? je mozne ze mas niekde vodu alebo niekde dieru nateka tam voda a nici to motor a brzdi to vykon auta..
dusanp1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.02.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusanp1 »

Nazdar, vies co mal somo to u kamosa pichnute na diagnostike zhruba pred tyzdnom, vypisalo jedine chybnu Lambda sondu, ta sa uz vymenila, inak nepisalo nic. Jedine ako vravis, ze niekde bude diera a dostava sa dnu voda. Napadol mi aj vzduchovy filter ci nie je navlhnuty alebo mokry, ale skor to asi bude diera niekde ako vravis. Vdaka za radu.
g.magyar.gm@gmail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.03.2017 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa g.magyar.gm@gmail.com »

Moze to byt prasknuty obal cievky, pri vniknuti vlhkosti prebija a nedostavas iskru na sviecky.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Podla mna si zbytocne vymenil lambda sondu...

Problem je v elektrike. Buchnutie pod nohami pravdepodobne sposobil vybuch vo vyfuku.

Odnes auto do ineho servisu. Daj si skontrolovat hlavu rozdelovaca, vysokonapatove kable a zapalovaciu cievku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných