Majitel a drzitel vozidla z dvoch roznych okresov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Majitel a drzitel vozidla z dvoch roznych okresov

Príspevok od používateľa soto19 »

Ahojte, skuste mi poradit, co mam zmenit?

Momentalne mam TP v BA a som jedinym majitelom aj drzitelom auta. Idem menit trvaly pobyt do PK, ale manzelka bude mat trvaly pobyt v BA. Potrebujem, aby auto ostalo na BA znackach, cize planujem auto prepisat na manzelku, ale jazdit budem na nom nadalej ja.

Co mam spravit, aby auto nemuselo ist na PK znacky, ale aby ostalo na BA znackach a zaroven, aby ambiciozny policajt nepindal, ze som neprepisal auto podla mojho trvaleho pobytu? Mam zmenit majitela na manzelku a ja ostanem drzitelom, alebo mam zmenit drzitela na manzelku a ja ostanem majitelom? Alebo musi byt manzelka majitelom a aj drzitelom, aby auto ostalo na BA znackach?

Vdaka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Značky sa predsa dávajú podľa sídla/bydliska majiteľa, nie? Lízingové autá majú všetky BA značky. Takže prepísať na manželku, ty tam ako držiteľ nemusíš byť.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

ŠPZ je na adresu držiteľa vozidla
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

prepis v okrese na manzelku (netreba od nej ani splnomocnenie, vybavys to sam nakolko je to manzelka), ostanu povodne znacky a poistka tusim nemusi byt ani na drzitela/majitela takze moze byt dalej na teba, do poistovne len nahlasit zmenu udajov a poslat kopie TP
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

predavam auta takze mi verte..


SPZ je podla drzitela. ked je auto na klasicky leasing/uver od lizingovky bez zalozneho prava, tak je drzitel lizingovy najomca/dlznik, a SPZ je podla okresu jeho trvaleho bydliska


len na operativny leasing je majitelom aj drzitelom lizingova spolocnost, a SPZ je potom podla sidla lizingovky
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Cize staci zmenit drzitela na manzelku a ja ako majitel budem moct jazdit na aute, bez toho aby som musel menit SPZ na iny okres.
Vdaka vsetkym za info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných