Benzin vs Diesel

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:oco nie je to tak davno ked si pisal ze dcera ma moznost sa prevazat na zatkovej novej audine , no aj tak ide radsej na svojom starom peugeote ci co to vtedy mala lol
Autolaik - tak sme celá rodina , vieš inak sa parkuje s kombikom dlhým jak jazvečík a inak s malinkým Subaru. Žena nie je ochotná Feliciu ani len preparkovať a ja do jej protivného Francúza ani nesadnem pokial mi nestojí v ceste.
Písal som to ale v inej súvislosti. Bolo to o tom že všade smerom na západ aj na východ kam sa vyberieš sú ludia ovela ovela skromnejší, ako hlúpi a rozdrapovační slováci. Začínam sa hanbiť za svoj kmeň lebo naozaj Milan má pravdu a u nás je lievik, kde sa spája hlúposť a nadutosť celého sveta. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco narazal som na to ze v jednej teme pises o zatkovej novej audine a v dalsej ze si nekupi nove aj ked moze. Co tema to iny nazor.

A nesuhlasim so skatulkovanim naroda ako takeho, to by potom co anglican to ozran, co talian to bujak, co poliak to zlodej...chapeme sa?

Ked uz pises o mladych s uvermi na auta,tak ja prave vo svojom okoli vidim opak, taky stavebny rozmach novych domcekov mladych ludi co mame v nasej dedine tu nebol ani nepamatam kedy. A tragace maju vacsinou stare...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mladi chcu stihnut nizke uroky na hypo este pred krizou :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano s tým škatuulkovaním sa chápeme - je to presne tak ako píšeš - angláni sú ožrani, poliaci zlodeji a slováci hlupáci - vždy to platí na 100% .
Mladí stavajú aj tu ,ale to neplatí o meste a panelákoch.
Zaťkova audina je nová v pomere k mojim autám.Dokonca aj stála 10x tolko , lebo aj on zarobí najmenej 10x tolko ako ja.Stále tvrdím že 30 ročný švajčiar alebo nemec nemá také velké oči ako 30 ročný slovák. Týka sa to nielen aut, ale celkove všetkého čím môžu zapózovať pred okolím. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

30-40 rocny nemec a svajciar vyrastali uplne niekde inde a maju uplne iny typ skoly, vzdelania a hlavne vplyvu prostredia a velmi by som nechcel, ale velmi casto musim s tym rozdelenim a hanlivym menovanim narodov suhlasit s ocom...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj národ má DNA a danosti ktoré sú asi rozdané naveky.Veľké zmeny čakať nejde ani genračnými výmenami,pretože deti sú iba zrkadlo rodičov,dokonca možno horšie pre stratu zábran a chýbajúci pocit hanby.Môže sa vám stokrát zdať že ste iný a lepší,žiť v tom marazme musíte a dokonca niektoré veci musíte prijať a robiť podľa okolia,ak sa nechcete stať vydenencom a v neustálej opozícii
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Ja som tiez pred par dnami kupil novy diesel 2.0 toyota avensis, ale moj tyzdenny najazd je 600km dialnica, v tvojom pripade ak preferujes disel tak kludne, ale dochadzanie do prace by som riesil MHDckou pokial je to v ramci BA.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

oco13 napísal:Mňa na takýchto témach len fascinuje ,ako všetci plačú, že na Slovensku je chudoba a potom kludne spláchnu do záchoda 13 litrov. Zaťko vo švajci zarába hodne nad 10 mesačne a auto si kúpil za 4 litre. A celkovo keď som tam dovolenkoval tak nové autá tam mali len turisti. Je sice pravda , že to nie je Curich ale "sedlácky" kanton ,ale aj tak ten nepomer tam bil do očí.
Presne tak. V CH je bežné vidieť pri milionárskom dome Citroen C5 z roku 2001 a nie, nie je to auto záhradníka, ale majiteľa domu. To na SK neexistuje, aby sa stalo.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tuším to volajú napoleonský syndróm.Budiť zdanie velkosti.Čím je pocit vlastnej ničotnosti väčší,tým viac asi funguje potreba to prehlušiť prekričať pred svetom.Múdrosť,inteligencia,schopnosti navonok nevidno,auto vidieť velmi.Jedna stará múdrosť hovorí - múdry sa nechváli ani tým čo má,zato hlúpy aj tým čo nemá.
Ako nie je nič smiešnejšie,ako vidieť lepšie auto a za volantom taký...šilt dozadu.Je mi ľúto,ale povedalo to skutočne veľa ľudí ktorých slovo má váhu...hlúposť na človeku aj vidieť ! Ak sa pridá aj zvuk...no krása,môže vystúpiť aj z RR
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Dnes okolo nas presla dochodkyna, uz mohla mat pani tolko rokov na poslednom S coupe/cabriolet AMG so svajciarskou znackou myslim, ze zeneva.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Slovenka žijúca vo Švajčiarsku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ty žene nedopraješ? U nás má manželka auto v neporovnatelnej cene veku a výbave oproti tým mojim. Ale to sa týka aj telefonov, oblečenia ,proste absolutne všetkého. A čím máme viac rokov tým viac som ochotný na ňu dať, lebo deti vyrastú a odídu, ale manželku máš na celý život. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takto sa to porovnávať nedá, vlastne ono sa to vôbec nedá porovnávať. Keď som na Ukrajine videl tú úctu mladých voči starším a rešpektovanie ich názorov na život tak som len čumel. A vrátim sa na slovensko a kuk zase som medzi bandou zhulených ,opilých grázlikov ktorí len hladia ako človeka oebať. Aha no šak som doma , už som si mohol zvyknúť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:A ty žene nedopraješ? ....
Nie,nedoprajem :40bd:

Ma sediet doma,varit,prat,upratovat,svine nakrmit,kravy podojit.... tak ako nase stare matere
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A práve pre to všetko jej ja doprajem :300f:
A just ešte doplním - a má rodiť a rodiť a rodiť. :300f: Moja stará mama pochádzala z 22 deti a starý otec zo 16 tich. Šintava -Rišňovce - hlboko sa skláňam pred ich rodičmi. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 13 neregistrovaných