Skoda Superb - elektrika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb - elektrika

Príspevok od používateľa noro12345 »

Zdravím vás chcem sa opytať či niekto sa už stretol s tým že Vám vytopilo komfortnú jednotku (ktoru už som vymenil) a velmi to nepomohlo keďže okna nechcú ísť hore dole iba tak sekaco ked otvorím prednú kapotu vobec neidu okná, ešte k tomu mi vypadáva clima a tak isto ked otvorím kapotu tak ju hned zapne. Nevie mi niekto niečo poradiť? Ďakujem Vám.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bola výmena komfortky za typ z identickou výbavou ? Boli urobené všetky úkony prispôsobenia po výmene ?
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

Ano bola vymenená presne za ten isty typ a bola aj nakonfigurovaná.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Okná treba naučiť polohy a skontrolovať komunikáciu riad.jednotiek
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

No keby to boli len okna tak by to bolo v pohode ale vypadáva aj multi. volant strešné okno vobec neide a hlavne ta clima ked otvorím kapotu tak cvakne a hned ju spustí alebo ked vytiahnem jeden konektor z climatroniku tak potom sa clima spustí
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co hovori diagnostika o CAN BUSe?
Este dobre, ze si aj napisal o aky Superb ide.
Mozno blba otazka, ale nerozmyslal si to dat do servisu? Myslim, ze zas taka polozka by to nebola, ved je to Superb, naklady na auto su aj ine, nez len palivo…
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a mas istotu ze nova jednotka je v poriadku?
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

Mam istotu lebo boli viaceré už vyskúšané
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je odpoveď ako za korunu nožík,obsahuje nula konkrétnej informácie.Isté je jedno,nič nepúšťa vôla svätého Petra,všetko sa deje na základe príkazu,je jedno či pomýleného alebo oprávneného.Ak puška krivo striela,buď je krivá hlaveň alebo dostal vojak blbý príkaz
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

Čiže sa tu som tam kde som bol na začiatku ? Nikto nemal stym skusenost ? Mal som uz v tom aute asi 4 komfortky rovnakého druhy a stale sa auto tak správalo ... ako pokračovať dalej ?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

otvorenie kapoty moze mat akurat tak vplyv nato aby ti nespustilo stierace ked je otvorena. Kedze tvoje problemy suvisia aj s kapotou tak skus odpojit konektor kapotoveho spinaca ako sa bude auto spravat. Pripadne zo srandy odpoj aj motorcek stieracov. Nemas tam nieco dorabane v aute dodatocne co by mohlo sposobovat problem? A hlavne popis ci sa tieto problemy spustili vsetky naraz a zacal si ich riesit vymenou komfortky alebo ako
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

Ak odpojim konektor spínača kapoty tak okna neidu vobec dole ak je konektor napojený tak idu aspon tak sekavo ze ked stalačam tlačítko tak kazdy tretí stisk spadne okno cca o 1cm ... zacalo to tak ze prve sa mi upchali odtokove kanáliky a vytopilo mi komfortnu v tom začali štrajkovať okna vymenil som komfortnu a v tedy to zacalo cez soferove dvere neotvorím nádrž ani kufor neide strešný šiber vypadáva multifunkčný volat a nedávno začala aj klima vypadávať
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba konečne pochopiť že medzi RJ prebieha čulá výmena informácií a tak problém jednej sa nanesie do celej pavučiny až tak,že niekedy kým sa neodstráni chyba v inej časti,nejde ani to čo riešime.Treba pozrieť komunikáciu,každá jednotka má status povelov ktorý treba preskúmať,nič sa nedeje iba tak.To ale nejde cez klávesnicu,treba človeka kto má more času a chuti a vedomosti o komunikačných kanáloch.Blízo k veciam mávajú ľudia od tuningu,opravári RJ a najlepší elektrikári a diagnostici,každý kút republiky niekoho má.Domáce sado-maso je obvykle iba cesta k ešte väčším problémom pretože sa už nerieši pôvodný problém,ale plus x ďalších ktoré pribudli,to jedine predražuje nápravu prípadne spôsobí že sa nik do toho neberie
noro12345
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro12345 »

Ďakujem konečne za rozumnú odpoveď ???????????????? chcem sa vás opytať či niekto nepozná niekoho z okolia Prešova čo by sa nato vedel pozrieť(opraviť).
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

niekto nepozná niekoho z okolia Prešova
toto bude kameň úrazu, postupne to rozšíriš na celé východné slovensko a aj keď dostaneš odporúčania , nie je isté či to vezmú a či to opravia. Lebo poznám jediného človeka ,čo je taký masochista že sa púšťa aj do vecí na dlhé dni a hodiny. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných