Opel Zafira B benzín - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira B benzín - skúsenosti

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

potrebujem kúpiť 7 miestné auto, ktoré bude jazdiť len mesto.. krátke trasy (do 5km). Rozmýšľam o Bčkovej Zafire. Rozpočet len 3000Eur. Viete mi dať nejaké skúsenosti? Je servis drahý (v porovnaní s Touranom) čo odchádza (o M32 prevodovke viem). Niečo na čo si dať pozor?

Ďakujem.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

mam b-ckovu zafiru s 1.8 benzinom je spolahliva ale pre 7 ludi je mala ,skor by som sa pozrel po trojickach sag alebo chrysler voyager
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Nejaké postrehy? Ako dlho ju máš? čo servis? Ja to 6 a 7 miesto chcem len nudzovo pre deti. Nie pre dospelých.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pozri si aj corollu verso, alebo avensis verso, či mazdu 5.

alternatíva k sharonovi je aj toyota previa. prípadne citroen evasion alebo peugeot 807. v benzíne sa to zháňa ťažšie.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

mam ju asi 4 roky servis menil sa klimakompresor,nejake snimace okolo motora,termostat,zamok dvery podla mna take bezne veci,pri kupe by som si dal pozor na hrdzu,chod motora,podvozok funkcnost el.veci.zafira je vhodna pre 4-roch dospelych na dlhe trate pri viacej ludoch je to uz o kompromisoch,vyhoda zafiry je ze su lacne lebo u kupujucich su nepopularne, tak za tu sumu by si aj zohnal nejaku schopnu
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

No. Prehodnotil som, nakolko neviem zohnat benzin + 7miest, vzal by som aj diesel. Mam par otazok. Bol som skusat dva dieslove 1.9 74kW. Obe smedeli po nastartovani ako stara avia. Je to normalne?

Je mozne, ze Bckova Zafira nema palubny pocitac? A na centralnom disspleji je iba radio?

Su nejake 1.9tky v Zafire ktore nemali DPF?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Viem že Opel si až tak nedrží cenu, ale 3000€ mi prišlo málo na Zafiru B

Pozrel som teda ponuku a sú tam nejaké kusy aj pod 3000€ ale priemer je niekde inde...

Za tých 3000€ kúpiš akurát tak kýbel a nie použitelnú Zafiru B
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Prepac, ale za 3000e si kupis lepsi e-bicykel a nie pojazdne auto, ktore stalo nove skoro 10krat tolko.

Co ocakavas na aute za taky peniaz ? Bude to riadna sopa, ale evidentne sa musis popalit sam. Riesis palubny pocitac a ine koniny.

Jeden paradny motor montoval Opel od GM a to benzin 1.8 103kw. Nic ine by som ani nepozeral. Ak naftu, tak preboha nie za tak malo penazi.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Náš syn mal Zafiru B, benzín 1.6, 7-miestnu, jazdil som s tým sem-tam aj ja, musím konštatovať že v mojom Tourane som sa ako šofér cítil podstatne lepšie, ale samozrejme je to len pocit.
Tie doplnkové 2 sedadlá boli naozaj len núdzové, pre deti.
Kazili sa na tom rôzne maličkosti, na podvozku sa pomerne rýchlo vytĺkli čapy a silentbloky, skončilo to nakoniec tým že zatekalo vľavo vzadu cez spoj strechy a bočnice, priamo na veľkú dosku elektroniky na ktorej sa prepálili nejaké spoje, takže auto nezamykalo a a blbli aj nejaké ďalšie funkcie.
Tá doska nebola zvrchu nijako krytá. Auto nebolo havarované, ani nebolo používané neštandardným spôsobom.
Takže syn nakoniec auto predal za smiešnu sumu.
Ale myslím že nie len tak pre nič za nič sa tie autá predávajú pomerne lacno.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

ked uz uvazujes na dieslom chod do trojiciek sag alebo voyager budu vacsie a spolahlivejsie,k cene pred asi 2 rokmi som chcel svoju zafiru predat a za rok asi len dvaja zaujemcovia sa boli pozriet a bolo par ponuk s cenou cca o 1000-1500e niziou ako bola v inzerate posledna ponuka bola 3500e potom som ju stiahol z inzercie,tak preto pisem ze je teoreticky mozne ju kupit okolo 3000e lebo o tie auta nie je zaujem
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

z kazdeho auta za bude sOpel..

= sOpel nebrat.

:4012:


Pri takom rozpocte to nie je o znecke, ale o konkretnom kuse.
Pritom na dlhe trasy jazdeny kus s mnohymi km na tom moze byt vyrazne lepsie ako mestke priblizovadlo
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Značka OPEL je nemecka značka a drží si určitú qualitu.. :3c90:

To, že bežne zakaznici nedodržiavaju všetky servisné postupy a motory im odchádzajú kvoli extremne predlženým intervalom vymeny oleja, alebo pre zlyhanie chladenia ,pre prasknutú hadicu,
to nie je chyba vyrobcu...

Existuje XY Oplov všetkých modelov a všetkych generácií, ktoré stale jazdia !!

Vratane neskutočne dobre vypracovaných a nadmieru spoĺahlivých Oplov Omega, ale aj Vectra, či Astra
ku starým Vectram len tolko, že tam bola slabá antikorozna uprava exponovaných miest karoserie , ale bola to aj chyba majiteĺa , že tieto miesta nečistil od nánosov blata.. napr.

Okydávanie značky Opel a celkovo aj ostatných zanačiek v kooperacii pod GM nema realny základ a je to len hejtovanie , fanušíkmi VAG group napr.
napr. ja som v žiadnom Opli nevidel prelomený kablik v prechodke v dverach.. čo je bežná chyba vozov VAG Group napriklad
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Značka OPEL je nemecka značka a drží si určitú qualitu
Dosť nízku. Aj v porovnaní s ne-nemeckými značkami.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hlavne spravili rekord v qualite vymeny oleja, myslim ze 50000 interval u osobaku uz nedokazal nikto lol, cize mame vitaza minimalne o najvacsiu blbost automobilizmu, tramtdada #1 opel :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

martin cichy napísal:pozri si aj corollu verso, alebo avensis verso, či mazdu 5.

alternatíva k sharonovi je aj toyota previa. prípadne citroen evasion alebo peugeot 807. v benzíne sa to zháňa ťažšie.
Pozor rozpočet 3000€. Asi je to málo na tieto autá,alebo len tak tak, a na údržbu a servis veľa nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní