asistenčné služby PZP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Moja reč, vzdy vyberam najlacnejsie PZP, jedine na co davam bacha je aby bolo bez spoluucasti.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ono pozor nato aj ked sa pripoistite trebarz na tyzden na dovolenku v zahranici odtah je tam do nejakej sumy ale zaroven iba po najbliksi autorizovany servis t.j. ak sa mi auto poserie pred milanom tak odtah ja neviem do sumy 300 eur ale len do najblichsieho autorizaku plus je tam nahrada za ubytovanie a ak je mensia oprava nieco preplacaju tiez je to len v stovkach eur zaklad je precitat si poistne podmienky na Slovensku z PZP plati pri poruche alebo nehode aj z vlastneho pricinenia odtah od 50 do 100 eur zalezi od poistovne bud zabezpecia oni odtahovku alebo sam a z danym potvrdenim ti poistovna sumu uhradi samozrejme pri kazdej takejto kalamite treba hned kontaktovat asistencnu sluzbu kde ta budu navigovat
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

autolaik napísal:Moja reč, vzdy vyberam najlacnejsie PZP, jedine na co davam bacha je aby bolo bez spoluucasti.
pzp nieje ziadna so spoluucastou
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale ano,je.. sice smiesnou, 50 alebo 100e,uz si to nepamatam presne ale natrafil som na taku ponuku.... znizime vam sumu pzp o tolko a tolko ale bude to so spolucastou

Edit. :
Teraz ked nad tym rozmyslam tak uz ani sam neviem ci to bolo pripoistenie k pzp so spolucastou alebo samotne pzp... ak nahodou taram p1coviny tak beriem vsetko nazad
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ja som to tu sice daval ohladom union-u pripoistenia na dovolenku
ale tam ozaj v podmienkach pisu, ze odtah auto je bez limitu, aj ked celkovy rozsah vsetkej asistencie je max. 2500 e....aj ked nepredpokladam, ze ti dovolia odtiahnut pokazene auto z chorvatska domov, ked by sa tam dalo opravit za par stoviek, ze? ale poistovna si to len kupuje od Across-u, takze je to ich postoj....
zakladom vsetkej asistencie je : nahlasit a dodrziavat pokyny!!!
vtedy je to bez problemov s plnenim, ale to sa tyka vsetkych plneni od vsetkych poistovni, ze?....
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

ludomilo napísal:no, tak pokial su tvoje naroky "opravnene" tak sud vyhras a dostanes vsetko do centu...ale to by chcelo citat zmluvy a vediet pocitat....
co sa tyka asistencie k pzp, tak skusenost tam nemsm, ale mam skusenost s asistenciou k bodovej Shelle, kraticke, kde tiez zacali ponukat asistencne sluzby...sice take smiesne, ze nastartovanie, dovoz paliva ci odomknutie auta a tusim vsetko len do 100 e, ale funguje to....zdochlo mi auto, zavolal som, overili a poslali odtahovku-chlapik mi povedal ze sa nebude srat so startovanim, ale nalozil ma a odtiahol do 15 km vzdialeneho servisu....domov som to mal dalsich 100km, lenze odtahovak mal limit na 100 e na zasah, takze by som musel doplatit...nevadi, v servise dobili baterku, poriesili alternator a siel som domov.. pohoda...

Čiže tých 100e na zásah je nič v podstate, keď to nevide ani na odťah domov vzdialeného dajme tomu 100km...je to dobre akurát tak na najbližší servis...

Z toho teda usudzujem že povinné pzp sa oplatí využiť pri poruche maximálne u nás v SR na ten odťah do najbližšieho servisu a keď by som šiel niekam ďalej do zahraničia, tak by bolo dobre sa pripoistit aby v prípade poruchy ma odtiahli až domov, jestli to teda tak ide a za slušný peniaz (neskúmal som zatiaľ)

... Akurát nerozumiem tomu, že napr. stane sa mi na SR porucha v sobotu večer, zavolám a dotiahnu ma teda do najbližšieho servisu a ďalej co? Auto tam zostane, ja sa nejakým spojom dostanem domov a v pondelok ráno tam musím zavolať a povedať co sa stalo, alebo toto rieši poisťovňa? A co kľúče od auta?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak sa opýtam... koľko máš rokov? V zmluve PZP to máš jasne - dokonca pekne farebne fajočkami odškrtané čo prečo kedy ako. čo doma, čo vonku, čo nehoda, čo porucha. Pochopí aj školák asi tak od štvrtého ročníka.
No a k servisu v nedeľu - ta si predstav že tak - odtiahne ti to na nejaké parkovisko kam povieš - buď priamo servisu alebo niekam neďaleko a domov ideš ako chceš. Nepochopiteľné že....
Ale môžeš ťahať aj domov, alebo kam chceš len doplatíš... alebo serieš na odťah a kamarát ťa odtiahne.... myslieť hlavou je bolestivé
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nerozumiem prečo by ťa mali ťahať domov (nezáležiac na vzdialenosti) a nie do servisu? Pokazené auto sa predsa opravuje a nie odstavuje pred domom, nie?
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

Ja sa orientujem teraz podľa tabuľky co som dal na prvej strane, povedzme ze zmluvu nemám, tak nemozem to vyčítať... A s tým odtahom do servisu, no panebože zas nie som na hlavu a viem ze sa nejak musím dostať domov ale čo nasleduje potom, ci tam treba volať, ale asi ano a komu dat kľúče to ma zaujíma... A domov uvádzam ako príklad, keby som bol v zahraničí, tak je asi prijemnejsia možnosť odťah dom a riešiť to tam, jak riešiť to v zahraničí... Na Slovensku to je dajme tomu jedno
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ved to kazda asistencia nejako ma, v pripade potreby ta odtiahnu do najblizsieho servisu, dalej mas narok aj na nejake ubytovanie, niekedy aj naklady na cestovne, alebo naklady na pozicanie auta....teda si v chorvatsku v piatok vecer na dialnici pred Zagrebom, pokazi sa auto-nechas sa odtiahnut do Zagrebu do servisu, ubytujes sa tam do pondelka, v pondelok rano podebatujes so servisom a poobede prevezmes opravene auto, alebo ho tam na 5 dni nechas-lebo zlozita oprava, atd, tak si pozicias ine auto-ides dalej do Zadaru, podovolenkujes a okupes sa, cestou naspat odovzdas v Zagrebe pozicane auto a prevezmes opravene...troska komplikacii ale aky problem? poistovna preplati....samozrejme to vsetko treba dopredu s asistencnou sluzbou odkomunikovat....
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

Dobre diky za info, aj ostatným, už mám v tom jasnejšie jak tie služby fungujú
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Re: asistenčné služby PZP

Príspevok od používateľa jalabert »

klerik7 napísal:Zdravím, zaujímalo by ma či ste už využili AS od PZP pri nehode prípadne poruche auta, alebo ako inak ste to riešili?
Nebudem ti písať bláboly, ale reálnu skúsenosť.
Keď som kúpil auto, vybral najlacnejšiu poistku - bola to poisťovňa Union vrátane asistenčných služieb. Cena PZP na dvojliter turbodiesel bola do 100€ na rok.
Bohužiaľ nastala porucha - stalo sa to v nedeľu poobede. Do cca 1,5h bol zorganizovaný odťah, myslím, že to bolo do najbližšieho autorizovaného servisu, resp. servis podľa vl. výberu s limitom 150€. Vtedy som si vybral svoj servis vo vedľajšom meste, cca 7km - odtiahli mi to tam, nič som neplatil. V prípade, že by som sa vtedy nedovolal servisákovi (s ktorým som sa dohodol, kde a ako auto pri servise nechať), tak by auto uložili na parking (platený, tuším 15€/deň), nasl. deň by ho odtiahli do servisu.
Všetko ostatné bolo na mne - kľúče som si nechal, ďalší deň doniesol do servisu, rovnako tak doprava domov. Aj keď ja som riešil iba odťah, domov ma odviezol kamarát, možno by mi vedeli zabezpečiť nakoniec aj odvoz, nezisťoval som.
Nerozumiem autám...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Riešenie je udržiavať svoje auto v poriadku, a nejazdiť na veľké vzdialenosti na neodservisovaných črepoch...

Keď som ja kupil Espero, malo cca 11 rokov a bol to neodservisovaný črep..
poservisoval som, pomenil,čo bolo treba a prejazdil som niekolko x Europu , zo severu na juh a z východu na zapad...

Espero videlo Nemecko , Francuzsko, Bulharsko....

a žiadne asistenčné služby som nepotreboval... :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci nie je umenie chodiť s autom v cukríkovom stave, to dokáže každý a každá. Umenie je jazdiť na aute, ktoré vlastne nejazdí. V 1986tom s žigulom za 3500kčs sme bez otvorenia kapoty dali Bulharsko a o tri roky nato som s R5kou spravil Turecko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

V 86 roku zigulak za 3500??? Prepac ale len za hnilu kasnu davali cig..ni, pardon romovia za sociku viac

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných