Bol som oklamaný pri kúpe jazdenky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
samuelvido
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.10.2018 20:14
Zdieľať na Facebook

Bol som oklamaný pri kúpe jazdenky

Príspevok od používateľa samuelvido »

Dobrý deň, prosím potreboval by som poradiť. 10.9. Som si kupoval Mercedes W203 220cdi a na obhliadke a jazde vyzeralo všetko v poriadku, auto som kúpila spokojne som išiel domov no po ceste začalo písať rôzne chyby (napríklad že treba vymeniť zadné svetlo, pri tom svietilo), tieto chyby si robia, čo sa im zachce, pro jednom naštartovaní ukáže 0 chýb, pri druhom 8 potom zasa 11 no proste problém. Do toho už takmer doma sa auto na voľnobehu, za státia alebo na spiatočke začalo neskutočne triasť myslím že to budú vstreky ale nie som si istý. Predávajúcemu som volal a z pohodového chlapíka sa stal nepríjemný ktorý začal kričať do mobilu že vady som si zapríčinil sám a auto mu nevrátim a zrušil sp slovami že ho mám dať na súd. Dnes je o deň neskôr a potreboval by som poradiť pretože si nemôžem dovoliť auto ktoré bude len v servise.Viem že veľa ľudí sem písalo alo im niekto chcel vrtátiť auto len preto že si to “rozmysleli” ale toto by som nazval že chlapík ktorý mi auto predal bol akurát podvodník. Od kúpy neprešlo ano 24 hodín a ojavili sa samé problémy. Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

preco kupujes auto sam, ked tomu nerozumies ?

mas niekde zmluvne uvedene ze auto je uplne bez chyb a dava zaruku x mesiacov, ze to tak ostane ?

auto z roku 2000 je technicky davno odpisane, moze sa zo sekundy na sekundu pokazit, kdekolvek a cokolvek, tak to proste je, to by si mal prijat ako fakt, ked si ochotny stary crep kupit, zaruku by ti nanho uz nedal ani vyrobca, co chces od jozka z hornej dolnej?

ja bych ta poslal tiez kade lahsie, mal si skusat nez si platil, nikto ta nenutil do toho, pred! kupou obzeraj a spekuluj, jak zaplatis tvoj problem, mas pokazene? daj si opravit !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mozes si za to sam,to si musis priznat,kupovat stary diesel serbel bez kontroly mechanika,robi len cavo.ak das niekomu eura do ruky,mas smolu,taketo hovada s tebou skoncili,slusnou formou to nema ani vyznam,to si uz pochopil,na nich plati len prist za nim osobne.tiez sme riesili taketo hovado,slusne ani tuk,po navsteve auto zobral spat,vratil eurace.stacilo mu len posteklit papulku.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak zasa no... navádzanie na trestný čin, nebezpečné vyhrážanie, napadnutie, ublíženie na zdraví... Pre vlastnú hlúposť kupovať 15-ročnú prémiovku v diesli bez riadnej kontroly?
samuelvido
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.10.2018 20:14
Zdieľať na Facebook

Vybavené

Príspevok od používateľa samuelvido »

Nakoniec to dopadlo celkom fajn v rámci možností. Volal som s predávajúcim a dohodli sme sa že mi vráti polovicu ceny a ja jemu auto.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tie chyby čo vyskakujú môže spôsobiť aj taká banalita ako stará baterka, biedne ukostrenie...

Stačí že auto postojí pár hodín, klesne napätie a pri štarte keď je vysoký odber rôzne systémy vyhodia chyby


K samotnej kúpe poviem asi toľko, že kupovať moderný diesel s takým ročníkom by som nikomu neodporučil

Ja som dlhé roky za benzín, platím síce na palivo o niečo viac, ale keď príde na údržbu tak mňa to väčšinou toľko nestojí ako majiteľa diesla

Edit: tomu vravíš že si dobre dopadol??? Ty mu vrátiš auto a on ti vráti iba polovicu peňazí???
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

fajn pre neho,este par takých ako si ty a ma aj auto a eurace sa mu hrnu tiez do kola.boze co je toto za narod.malo zarobi a este kazdy druhy kok... sklbe a osklbany je este spokojny. mne sa to az verit nechce,ze je niekto taky lahostajny az sprosty.a ja ho nenavadzam - podla mna by to urobil kazdy zdravi nasraty clovek,ze takemu debilovi rozbije papulu.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mjz
Jednak poznas len jednu stranu pribehu a jednak je kupec spokojny s vratenim polovice sumy.. Tak si mozme skusit mysliet ci je tam vsetko s kostolnym poriadkom...
A dobra rada pre teba a tvoju hordu spravodlivych.. Aby ste sa raz necudovali az pojdete na taketo “jednanie”, ze nie ste nepriestrelny... Cloveka vedia v zivote obcas prekvapit take jednoduche veci... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dávno som nelutoval každé napísané písmenko,do prčic ale toto je sto bodové.A že prečo sa oplatí byť gaunerom v tomto chlieve
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

To je krásna zárobková činnosť. Ty kokso. Len mať ešte na to charakter a výchovu. :300f:
Asi žijem v inom storočí, ako som mal žiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], saucegod a 58 neregistrovaných