asistenčné služby PZP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

asistenčné služby PZP

Príspevok od používateľa klerik7 »

Zdravím, zaujímalo by ma či ste už využili AS od PZP pri nehode prípadne poruche auta, alebo ako inak ste to riešili?

Mám Generali a pri prípadnej poruche na SR je zdarma odtiahnutie do servisu ale čo cez víkend keď sú servisy zatvorené? V tom prípade to je nepoužiteľné.. Oprava na mieste asi väčšinou nepomôže a prípadne odtiahnutie domov si každý hradí sám a nebodaj keby sa stala porucha v zahraničí tak asi by ten odťah vyšiel pekne draho..A ako funguje úschova nepojazdneho vozidla na 5 dní? Kde by bolo to vozidlo schované?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nechapem ta, co riesis, co chces. Kazde poistenie je ine.
A ze si nevies sam nastudovat tie tri stranky rozsahu a limitov poskytovanych sluzieb? Ved tam mas presne definovane co, kedy a kolko… Zjavne si to necital, kedze uz v tvojom zadani pises dost nezmysly…
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Najlacnejšie pzp, už neviem u koho to bolo. Odťah do servisu alebo kam si povieš do sumy 100 eur. Po 2 hodinách prišiel pán s džípom a vozíkom, zobral mi crepa domov, na papier napísal 90 evri a dostal ešte desinu do vačku. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

mastik29 napísal:Nechapem ta, co riesis, co chces. Kazde poistenie je ine.
A ze si nevies sam nastudovat tie tri stranky rozsahu a limitov poskytovanych sluzieb? Ved tam mas presne definovane co, kedy a kolko… Zjavne si to necital, kedze uz v tvojom zadani pises dost nezmysly…

otazka je myslim jasna,chcel som vediet kto ma ake skusenosti so sluzbami od PZP...a neni kazde poistenie ine, tie sluzby su v podstate rovnake,lisia sa vacsinou uzemnou platnostou a vyskou sumy krytia...pre tvoje info mam to precitane,ale nie vo vsetkom mam uplne jasno....takze ake nezmysli pisem? to by ma zaujimalo..prikladam prikladnu tabulku od generali

https://imgur.com/pxneNis


...pisal som ze odtah do servisu je zdarma na SR ale co mi to pomoze ked by som mal poruchu cez vikend, dalej o tom ze odtiahnutie do vlastneho bydliska si kazdy hradi sam,pripadne je to kryte len do istej sumy,ale napr.z takeho chorvatska neviem kolko by to vyslo,lacne by to asi nebolo...dalej som pisal ze oprava na mieste by zrejme nemusela pomoct a posledne ma zaujimalo ako funguje ta uschova vozidla....

...tak kde su tie moje nezmysli? radsej nepis nic ked k tomu nemas co..su to normalne otazky,ktore ma ako laika zaujimaju a ak ma niekto s tym skusenosti,budem rad ked sa podeli
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V cene základného PZP za 70-100E ročne nemôžeš čakať žiadne služby navyše takže ak si chceš poistiť napr. odťah z Chorvátska tak to chce niečo iné že. Odťah v rámci nejakého limitu funguje to som si vyskúšal, drobný súkromník mi to zložil kam som chcel a že či je víkend - no zloží sa to na parkovisku servisu ak je prístupné alebo čo najbližšie. Jemu je to v podstate jedno len aby sa zmestil do danej sumy a niečo aj zarobil. A ak máš nejasnosť chce to zodvihnúť telefon a v danej poisťovni sa opýtať na konkrétne veci.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

k pzp - teda "zadarmo" su asistencne sluzby slabunke, ak ides niekam dalej treba sa pripoistit, napr. union ponuka za 2 e na den aj odtah vozidla bez obmedzenia vzdialenosti pri havarii aj pri poruche v zahranici (na Sk je limit-na zahranicie nie je limit)
https://www.union.sk/poistenie-auta-na-dovolenku
alebo za 9,90 e od q-service, sice na odtah limit, ale ak oprava presiahne 5 hodin, tak narok na nahradne auto
https://www.garanciamobility.sk/?gclid= ... _kQAvD_BwE
za 300 e rocne - neobmedzena pomoc aj s neobmedzenym odtahom na Sk + jeden susedny stat- to je zlty ajnel
https://www.zltyanjel.sk/produkty/sr-susedny-stat/
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Riesim si to svojou cestou, lebo cez asist.to trva dost dlho...inak len pre ilustraciu pzp na slovensku a v napr. D, DK, CH je uplne ina suma, musis platit zaroven aj havarijnu a potom su tam tie asist.sluzby o inom...
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

hjundai napísal:V cene základného PZP za 70-100E ročne nemôžeš čakať žiadne služby navyše takže ak si chceš poistiť napr. odťah z Chorvátska tak to chce niečo iné že. Odťah v rámci nejakého limitu funguje to som si vyskúšal, drobný súkromník mi to zložil kam som chcel a že či je víkend - no zloží sa to na parkovisku servisu ak je prístupné alebo čo najbližšie. Jemu je to v podstate jedno len aby sa zmestil do danej sumy a niečo aj zarobil. A ak máš nejasnosť chce to zodvihnúť telefon a v danej poisťovni sa opýtať na konkrétne veci.
Tak jasne da sa opýtať, mňa skôr zaujímalo ci to ľudia využívajú a ci je to použiteľné v krízovej situácii, alebo si to radšej niekto poriesi odtahom známeho alebo podobne, potom sú také služby vlastne nepoužiteľné, ako tu niekto písal, jedine si asi viac priplatiť... Len napr ja už nejazdim denno denne a na väčší výlet ako nejaké Chorvátsko idem raz do roka... A treba môj kolega z prace je motorkár a bol so svojou skupinkou tento rok v spomínanom chorvátsku a v deň odjazdu domov sa mu niečo posralo a volal bratovi lebo ma vozík, že keby to riešil cez poisťovňu asi by sa nedoplatil, potom take služby sú k ničomu, možno len na území SR... Len každý nemá takú možnosť, že by mu to nejaký známy odtiahol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pred cestou na dovolenku sa dá dojednať za pár šupov velmi obsiahle poistenie. Od krádeže cez úraz, poruchu vozidla a čo ja viem čo ešte . Bolo tam asi 12 možností a ak by som aj zaklikol všetky tak to bude nejakých 25 eur na osobu a týždeň. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co chces pocut???
Ze ta v ramci nejakeho poistenia, co je v ramci PZP (hoc aj doplnkoveho a premium) asistencna sluzba odtiahne hoc aj 1000km? Alebo, ze ti opravia kaput motor niekde v servise v ramci toho poistenia? Cakas, ze ti tu niekto napise, ze to vyuzil, lebo mu klaklo auto napr. v tom tvojom Chorvatsku a ze mu ho doviezli domov???
Ty si kolko x za posledny rok ostal na krajnici, ci na pumpe s nevhodnym palivom v nadrzi???
Vseobecne sa da povedat, ze tie radoby poistenia maju hodnotu plnenia max 100€.
Co vlastne stale riesis? Mas to poistenie? Mas… Tak az ostanes na krajnici, tak im zavolas.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Je to použiteľné v rámci zmluvy - to si treba jasne prečítať čo sa týka poruchy, čo sa týka nehody... ak porucha aká porucha...
Na ceste sa mi zadrel motor, v rámci PZP odťah zo vzdialenosti cca 30km... inak či je to na niečo alebo nie - nechápem otázku, dostaneš to čo si zaplatíš. Chceš to - kúp si to a budeš to mať.
Ja si nič v rámci PZP nepriplácam, význam snáď vidím v poistení čelného skla, inak beriem PZP ako nutné zlo takže beriem to najlacnejšie.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

...inak beriem PZP ako nutné zlo takže beriem to najlacnejšie...

jáj, tak ty radšej budeš spôsobenú škodu platiť z vlastného vrecka? alebo nedajbože si z kategórie tzv. hit and run :3020:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Krytie je 2 až 5 milionov eur, ale pozor oprávnených nárokov. Ak tebe poisťovňa nepreplatí celú opravu - môýeš sa súdiť, ale nič nevyhráš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

no, tak pokial su tvoje naroky "opravnene" tak sud vyhras a dostanes vsetko do centu...ale to by chcelo citat zmluvy a vediet pocitat....
co sa tyka asistencie k pzp, tak skusenost tam nemsm, ale mam skusenost s asistenciou k bodovej Shelle, kraticke, kde tiez zacali ponukat asistencne sluzby...sice take smiesne, ze nastartovanie, dovoz paliva ci odomknutie auta a tusim vsetko len do 100 e, ale funguje to....zdochlo mi auto, zavolal som, overili a poslali odtahovku-chlapik mi povedal ze sa nebude srat so startovanim, ale nalozil ma a odtiahol do 15 km vzdialeneho servisu....domov som to mal dalsich 100km, lenze odtahovak mal limit na 100 e na zasah, takze by som musel doplatit...nevadi, v servise dobili baterku, poriesili alternator a siel som domov.. pohoda...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

xsrvts napísal:...inak beriem PZP ako nutné zlo takže beriem to najlacnejšie...

jáj, tak ty radšej budeš spôsobenú škodu platiť z vlastného vrecka? alebo nedajbože si z kategórie tzv. hit and run :3020:
- prečo by som mal škodu platiť z vlastného? Nato je PZP, ja platím a viac ma nezaujíma, ďalej je to medzi poisťovňou a poškodeným. Ak mu nepreplatí všetko bohužiaľ.... nech sa naťahuje s poisťovňou.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot], lubos zimovcak a 62 neregistrovaných