Značka kotúčov a platničiek.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

avelmak napísal:Martin ak som dobre pochopil vkrabici uz mas ate kotuc,preco chces platnicky z inej znacky?To je najvatsia blbost.Vzdy "musia" byt tej istej znacky a mas pokoj.

Nemas pravdu..

1. Vyrobca bezne montuje platnicky od jedneho dodavatele a kotuce od ineho dodavatela.
2. Brembo predava v aftermarkete aj preznacene ine platnicky (od inych dodavatelov).
3. Neznackovy diel VZDY je menej kvalitny ako original, pricom uz aj original je menej kvalitny ako prvovyrobny diel (uplne ine poziadavky na kvalitu sa uplatnuju.)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pricom uz aj original je menej kvalitny ako prvovyrobny diel
Toto je blbosť vidím aké komponenty idú do prvovýroby, to sa už fakt podliezť nedá. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

on mysli ze original diel niejej tej kvality ako original v prvovyrobe.ale ani mne sa to nezda.odkedy som kupil na mondeo original predne brzdy uz sa mi nestalo aby po prehriati stracali ucinnost alebo sa zvlnili.

znacka motorcraft.kto to vyraba je fuk funguje to ako za nova.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ypsilnko-v com nemam pravdu?Ze preco zmiesat znacky kotucov a platniciek?Ak to nie je blbost,napis dovod preco miesat.Mna teraz nezaujima aku znacku preferuju niektore automobilky.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež miešam značky, teraz mám kotúče Mintex + dosky tuším Brembo...

A to vravím o variante že viem čo tam je, niekto kto má nejakú jazdenku a mení len platničky, tak absolútne nevie aké kotúče tam sú a kúpi platničky aké uzná za vhodné

Tiež sám u seba som za 8 rokov ešte nemenil zadné kotúče a to som už ja dal 2x nové platničky dozadu a teraz prídu aj nové kotúče + platničky

Zatial sa mi dva krát stalo že auto moc dobre nebrzdilo - ked som mal kedysi dávno Fiat Uno, tak som si kupoval platničky tu v bežnom obchode a oni "nejaké" dodali, jednak to moc dobre nebrzdilo, ale aj strašne rýchlo šli do p***

A druhý krát asi 4 roky dozadu sme objednávali tiež platničky n Imprezu a z obchodu poslali náhradu LPR, že tie čo sme mali objednané nemajú skladom, tie šli tiež rýchlo do p***

Odvtedy viem že LPR nekupovať

Ked kupujem sebe platničky tak mám na výber niekde od 18€, vyberám niečo okolo +-25€ a nemám problém
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som tiez tak daval volakedy zname znacky radsej, ale to neni kumst kupit drahsie a dobre, ale ked chces dobre a lacno kupit, to jedine mechanik co s tym denne robi a vie aka je to vykonnost voza + co asi od sofera cakat podla doterajsej prevadzky a najazdu na brzdach, ten povie daj tam abe, tak dal som abe a dobre som spravil, prvovyroba sice brzdila dobre ale to brzia aj tieto stejne, na okruh to nechodi, takze krajne medze nezajem, prvovyroba piskala jak stara 1203, totok je tiche absolutne, vydrz sa rysuje stejna, cena bola drobna, nemam co spekulovat, dalsie uz viem :-), a idealne platne + kotuce, lebo takto to je skusane :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných