Skoda Octavia 1,9 tdi - vibracie od podlahy spolujazdca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten log sa nedá pozrieť ?
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

oco13 napísal:Toto je hlavou proti múru, úprimne sa Milanovi čudujem že vôbec niekomu odpovedá.
Logovanie počas jazdy je nejakých 4 x A4 popísané údajmi. Len si tipnem 500 - 700 riadkov a hodnôt. Ty vieš ktorá má byť v akom rozmedzí??? Milan ano. :300f:
Kludne si vymeň aj obe nápravy , ale ja by som veril skôr tomu , že máš motor v prdeli. Samozrejme on pôjde ešte rok dva , zastaví sa až keď doláme vačkovicu a vahadlá.
Maš podobnú skusenost ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám synátora ktorý dokázal zlomiť vačku aj na benzínovej 1,7ičke - na to sa prišli pozrieť mechanici z celého okolia , lebo sa to proste nedá.
Ale hlavne čítam , počúvam a sledujem. A verím tomuto
To čo sa rieši pozná veľa PD so zanedbaným servisom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

čo myslíš tým PD so zanedbaným servisom. Najlepšie je v mojom prípade dať motor na generálku ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vonkoncom nie,generálku nepotrebujú ani pri tri x tých km.Ale motor má špecifické odlišnosti ktoré je nutné riešiť takmer v chirurgicky presnej naviazanosti na km.Tento motor mal mať urobený jeden väčší servis okolo vačky hydra a vstrekov pri 200 tis km.Odlišnosti u koho troška skôr a u koho trocha neskôr je v olejovom servise a "zážitkoch" motora na ktoré každý majiteľ rád zabudne,ale história pripomenie že trest sa nekoná vždy a zaraz,ale aj keď sa opozdí vždy príde.Velmi výnimočne sa stane že motor má aj super olejový servis aj majiteľ je super jazdec ktorý jazdí doslova ideálne (pre motor) a posunie hranicu bez trestu.Množstvo ozaj super gazdov dokáže udržať motor v neuveriteľnej kondícii,ale i tak má motor potreby ktoré sa obísť nedajú.Motor sa oklamať nedá,majiteľ kedykoľvek
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

:2f93: pekne povedané , tak teraz rozmýšľam koľko bude stať ten väčší servis .....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozdiel medzi lepším a horším prípadom je celkom značný a hrovo urobí tri až štyri stovky.Už sa jedna chyba stala ktorá šetrí peniaze,urobili sa iba rozvody a mohlo sa všetko naraz v jednom úkone.Teraz by šli rozvody opäť dole,to sú zbytočné výdaje
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

Problém je vyriešení, tak som šiel zasa od začiatku , vyváženie pneu plus geometria , a teraz to vôbec netrasie ani nevibruje ,

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných