Akumulátory EXIDE zakodovaný datum výroby

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

specialne za hentie Red-ky... amerika alebo nie, u nas je ekvivalent cylindricka Exide a este tusim jedna firma to ma.

Drahsie baterie ako tie Redy ani nepoznam, to je fakt. Ja som to mal v aute od vyroby, inak by som si ju nekupil.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Mal som raz burany dodge journey a nie som si isty ci tam nebola taka baterka lebo mala taky tvar aj z tej ceny vtedy ked som ju zistoval sa mi vlasy zbrckaveli. Baterka tam bola umiestnena pred soferovym kolesom tusim. To je uz len vymysel vivat amerika. Maly tukes a baterka off a autiak nepojazdny
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Netreba sa baviť o cenách a kvalite US-batérií, dobre že tie údaje na batériach nie sú udávané v kóde Navajo :angr: prečo nemá výrobca povinnosť gravírovať na obale dátum výroby zrozumiteľný všetkým?Napr.092019xxxxxx-september 2019 a za tým nejaký svoj kód, samozrejme už by nebolo také jednoduché oj..ať zákazníkov.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

zákazníkov neojebáva výrobca ale predajca. Ten čo drží nepredajný tovar za nepredajnú cenu a miesto toho aby "predal" bude ju sušiť na predajni roky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v pripade Red baterii to nie je len politika predajcov respektive posledneho clanku co predava koncovym zakaznikom - oni su fakt sialene drahe uz na vstupe do retazca z fabriky.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Mp3 turbo neprehanas to s tou Optimou? Tie baterky su fajn ale nie az tak zase extra . Cervena je obycjna dokonca vobec nie je tazsia oproti tu europskej beznej baterke ked som to vyberal z jedneho auta a potom je modra a nakoniec zlta-ta je startovaciou trakcna a 75ah zodpoveda eqivalentu beznej 100ah. Ale mal som zlte drahe ako slak ale zeby boli zase tiez tak super :38eb: Tiez po priblizne 6 rokoch kaput :angr:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ci neprehanam s cim ? S tym ze su sialene drahe ? Alebo s tym ze mi vydrzala v aute 15 rokov a este funguje, bratov Voyager drzi 14 rokov a dalsi v rodine 13 ?

Neviem ci neprehanam a vies co je najlepsie ? Ze ma to vobec nezaujima :) v nasich vozoch su cervene, neviem aky je rozdiel oproti zltym.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:zákazníkov neojebáva výrobca ale predajca. Ten čo drží nepredajný tovar za nepredajnú cenu a miesto toho aby "predal" bude ju sušiť na predajni roky.
No veď to je jedno, dôležité je že by to vyriešil ten zrozumiteľný dátum a nie nejaký pre koncového zákazníka nezrozumiteľný kód.
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

Sprtos napísal:Pokial mi je zname tak prve cislo je rok 7 (2017) 8 (2018) a hned prve pismeno za tym je mesiac. Napr. A-januar, B-februar, C-marec, D-april, E-maj, F-jun, G-jul. Tusim pismeno L sa preskakuje, cize 12 mesiac je M. Cize v tomto pripade bola bateria vyrobena v siedmom mesiaci 2017.
SPRTOS daj pre všetkých aj foto toho kódu čo máš na akumulátore
z roku 2019 .
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

pepo64 napísal:
hjundai napísal:zákazníkov neojebáva výrobca ale predajca. Ten čo drží nepredajný tovar za nepredajnú cenu a miesto toho aby "predal" bude ju sušiť na predajni roky.
No veď to je jedno, dôležité je že by to vyriešil ten zrozumiteľný dátum a nie nejaký pre koncového zákazníka nezrozumiteľný kód.
PRESNE si to vystihol Pepo64 !! Píšeme tu o tom ako rozlúštiť tajomné kódy, ktorými výrobca zahmlieva a predajca okráda keď ti predá aku z roku 2017 ako novú.
Ale to niektorí prispievajúci ´´ Nálepkári´´ vôbec nepochopili !!!
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Dnes kupena.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
momo689
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.11.2011 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa momo689 »

Ahojte, Som rád, že ste vytvorili toto vlákno. lebo práve dnes sami vybila batéria - Exide Premium 100Ah. a tiež som zisťoval, že vlastne ako je stará.

podľa toho čo tu bolo napísané znamená, že kód: 1FC29E2 je dátum výroby: 29.6.2011 však?

Skúšam ju teraz nabíjať, tak snáď by mohla znova obživnúť.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný