Audi A6 - čistenie stropnice

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jarroo
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.12.2009 08:53
Zdieľať na Facebook

Audi A6 - čistenie stropnice

Príspevok od používateľa Jarroo »

Prosim o radu,ovisla mi látka na strope,zohnal som druhú stropnicu,treba ju ,ale vyčistiť,alebo ako sa hovorí "oživiť".Nerád by som niečo použil na čistenie,čo by ju poškodilo a znovu by sa oddelila látka.Exzistuje nejaký spray,suchá pena ,alebo niečo podobné ? Aj som našiel na internete,nejaké prípravky ale rád by som vedel čo je vyskúšané, chcem mať istotu.,že použijem dobrý prípravok na čistenie. Dik za odpoved a radu.Jaro
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vzdy som to cistil vsetkym moznym ci uz jarou,tekutym mydlom na ruky alebo autosamponom a nic sa tomu nikdy nestalo. Vystriekal som to vzdy hadicou oprel o stenu nech to za par hodin stecie a potom nechal na slnku dosusit a vybaveno
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Ale neni stropnica ako stropnica. Keď to spravíš na koncernovych autách z roku cca 99-2005 tak budeš mať akurát pekný baldachin :d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

svokrovi na octavii z roku 2003 sa ta latka zo stropu kde tu odliepa sama od seba to je pravda. Vzdy mu na tom mieste natlacim kus chemoprenu a je pokoj
Jarroo
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.12.2009 08:53
Zdieľať na Facebook

audi A6 čistenie stropnice

Príspevok od používateľa Jarroo »

Potah stropnice je lepený lepidlom ktore reaguje na vodu,čistí sa to tepovačom ,suchou penou.To som už zistil.Našiel som taký prípravok je to Pulimax 500ml.

Na BMW stránkach.

Ja som stronicu čistil ,len na kúsku asi 10cm2 čističom brzd.Po asi mesiaci sa na tom mieste vytvorila bublina a do týždňa spadla látka z celého stropu,proste visí.!!!! Zohnal som druhú stropnicu,ale dúfam ,že jej nedám na frak. Totot som objednal:https://handwash.sk/product/cistenie-plastov-a-textilu/
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Ja čistievam stropnice práškom na tepovanie, do jedného vedra dám odmerku tepovacieho prášku, zmiešam s letnou vodou. Šuchám po stropnici utierkou z mikrovlákna a oplachujem utierku v druhom vedre so studenou čistou vodou. Doposiaľ som nemal problém so žiadnou stropnicou, ani na octavii r.. 1997.
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

úplne bežne to čistíme tepovačom, alebo suchou penou, alebo máme origoš prípravok ktorý je ako suchý prášok a ten ten bordel odtiaľ vytlačí a potom stačí povysávať kefovým nástavcom.
Ešte ma napadlo, jeden zákazník si požičal stroj od nás že si to spraví sám a hovorím mu nech dáva bacha aby to nezmáčal, ráno prišiel k auto a sa mu zdalo že niekto v ňom sedí, nikto v ňom nesedel ale bola spadnutá látka a prevesená cez sedačky. Ešte dobrá vec je kvalitný Tornador + vysávač.(bolo to VOLVO 2004, a kamarátovi sa to podarilo na volve tiež zmáčať a spadla)
Jarroo
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.12.2009 08:53
Zdieľať na Facebook

audi A6 čistenie stropnice

Príspevok od používateľa Jarroo »

No tak prišiel mi čistič z B.Bystrice čo som si objednal, je to v 500 ml balení so striekačkou " Handy Wash",stálo to 10.50 Euro aj s poštou.je to aj na kožu a plasty,ešte som im pre istotu aj zavolal,ako to aplikovať?,povedsli mi že "zlahka asi z 50cm vzdialenosti nastriekať,a potom ihneš suchou mikroúterkou vytierať.U mňa bola aj výhoda,že stropnica nie ešte namontovaná,pekne všetky bodky a dva fliačiky a odtlačky od labiek mačky všetko zmizlo,stropnica je ako nová. Vrelo doporučujem!!!, a ešte mi aj cca 1/2 ostala to použijem na sedačky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných