Olej lacny vs drahy

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mením po 10 000km a dávam vždy predpísaný. Stojí ma to pre V6 107€ aj s filtrom a prácou. Má zmysel to rišiť?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hladal by som dielnu kde by som sa s cenou vosiel do 105,80eur max :)



co mas je uplne primerana cena. Neviem aku mas napln ale tipnem si 9 litrov do toho sestvalca aj ked uz nemas XJ. To mame dve 5litrove naplne, kazda stoji okolo 25 eur na internete. Filter k tomu je velka neznama pre mna, tipnem si 20 eur, to mame 75 eur spolu len za material. Zostava tridsat za robotu co mi pride uplne adekvatne - daleko dolezitejsie je ake mas vztahy, ci pan upozorni na toto alebo hento (trosicku derava manzeta na pravej poloosi vpredu, usetri ti mrte penazi za znicenu poloos, homokinetak atd ; odpadnuty tepelny stit na vyfuku, zaciatocna hrdza na vyfuku tutaj ju chytro prebrusime a natreme ruru nejakou potvorou aby to neslo tak rychlo dalej, aha tu tecie olej zo serva - pozor na to, zadres hydrauliku, tu su znicene brzdove dosticky na pravej strane, ked na to poriadne stupis tak ta bude silno tahat dolava pripadne pojdes do hodin lebo prava strana musi brzdit vyrazne menej ako lava)...

vies to su take informacie ktore maju obrovsku hodnotu, aj ked nemaju ziadnu cenu.

Stovka za vymenu oleja na sestvalec je v mojom ponimani uplne fit. "Pajcka" pre 4valec je skor na nizsej strane spektra (25 za olej, 10 za filter, zostava 15 za robotu).

A to sa bavime ze netreba ziadne odsavanie oleja a podobne zrudy - cize srob dole na aute, vypustit, nasrobovat, naliat.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mám Discovery 4. Chlap mi ju servisuje už 100t km a robí len LR. Na SK malo ľudí čo sa tej značke rozumie ako on. V CZ sú na tom lepšie, majú asi 3 :-) v tej cene bola kontrola auta pred 2800km on+offroad trip do Durmitoru. A ešte kalibrácia podvozku. Staral sa mi aj o predošlé D2.
Počty sedia, berie 30/h čo vzhľadom na jeho prístup a odbornosť úplne rešpektujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

som rad ze som sa trafil na stotinu milimetra - uplne adekvatne cislo.
necobe
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.10.2020 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necobe »

za me nema smysl nechat si uctovat drahy olej v autoservisu, to je vzdy minimalne 2x az 3x drazsi nez kdyz si koupim olej sam. mam vyzkouseny tento eshop Autodiely.sk a vzdy dorazil olej v poradku a za dobrou cenu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A mechanici nebudou mít co žrát.... :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A mechanici by sa mali školiť na diagnostiku chladiaceho systému čo má tri poschodia a 4 elektrické pumpy, prípadne preškolovať na počítačové siete v autách po nástupe Eura 7.
Výmeny olejov nechať na brigádnikov pri pumpách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sempresionus
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2021 13:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sempresionus »

Ahoj ja mam octaviu z 2011 roku a najazdene na nej vyse 260 000km. Po 200 000km som zacal pouzivat olej znacky yacco a doteraz som nespozoroval ziaden problem s autom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a kludne si mohol pouzivat oleje Aral, BP, Castrol, Elf, Fuchs, Liqui Moly, Mobil, Motul, Petronas, Q8, Repsol, SCT, Shell, Total, Valvoline a ostatnych znaciek ktore som zabudol...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ja som pristupil na Madit M7 ADS plus3, každých 6.000km, alebo pol roka olej vypustím, dám nový filter olej a mám čisté svedomie voči agregátu ktoré našimi krátkymi jazdami ničíme. Manželka denne 10-15km na tri štyri naštartovania, ja o niečo menej jazda po ranči, viac zastavení do 10km. Mesačný nájazd okolo 1.000km, takže robím motorom medvediu službu. 10l za 23e plus filter 15e,dva krát za rok =zaokrúhlene 100e za rok, viac nechám za letákový tovar nepotrebný k životu v reťazcoch za mesiac.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: grancajm a 6 neregistrovaných