Renault Thalia - Veľký tlak

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Z čoho by žil bazár keby vykupoval autá za trhovú cenu?
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja sa nepozastavujem nad tym,ze vykupuje pod trhovu cenu.Ale nad tymi co su ochotny to auto tam nechat.Bud su to psychicky slabsi jedinci(nechcem nikoho urazit chapem aj predavajuceho) a nemaju chut sa handrkovat s kupcom,alebo je to clovek co sa chce vyhnut problemom po predaji zleho auta.To,ze tam ide predat auto manazer,lebo nema cas,alebo doktor lebo nema chut a potrebu zjednavat je velmi male percento z vykupu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len či sa predávajúci zbaví problémov je otázka lebo som také počul, že nevykupujú, ale len sprostredkúvajú predaj.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Asi nebudu len sprostredkovatelia.Konkretna skusenost asi z pred 3 mesiacov.Kamarat mechanik tam kupil auto,ktore tam stalo len pol dna.Samozrejme na oko cukrikovy stav.Po paar dnoch auto reklamoval a neuspesne.Uz si ho opravuje sam.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mjato napísal:Ja sa nepozastavujem nad tym,ze vykupuje pod trhovu cenu.Ale nad tymi co su ochotny to auto tam nechat.Bud su to psychicky slabsi jedinci…

Kamarat mechanik tam kupil auto,ktore…Po paar dnoch auto reklamoval a neuspesne…
A dalsie rozpravky :40bd:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Napis konkretne v com zavadzam!Po prve:Asi si este nepredaval auto a nedostal kazdy den 3 sms zo znenim dam Vam ...polovicu z ceny auta "v hotovosti",alebo sa kupci pridu povozit na Tvojom auticku a cez pol dediny to dru na rucnej ze ci auto brzdi...a podobne skusky so spojkou.Potom cakas na kupcov pol dna,lebo este idu tam a tam...meskaju a ty si koli nim isiel skor z prace.
Ano servisny mechanik kupil auto s chybou,ktoru pri kupe nepostrehol.A ak si neveriaci Tomas tak pridi kamos ti ukaze auto,doklady,...a potom uveris.
Naposledy upravil/-a mjato v 07.09.2019 06:29, upravené celkom 2 krát.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co si podrazdeny?
Ja som tu uviedol konkretne veci.
Ak ty mienis niekoho, nieco ohovarat, tak bud objektivny a hlavne konkretny.
Co ti brani v tom, aby si napisal podrobnosti?
Ja sa nepotrebujem tvojmu kamosovi tisnut do prdele a nebodaj este za to nieco platit. Je mi uplne ukradnuty on, ty a aj jeho auto.
Ja som svoje osobne skusenosti tu uviedol a s kludom duse viem, ze az by tam mali nieco zaujimave pre mna, tak pojdem pozriet a mozno kupim znova.
To ze by vykupovali nejak drasticky pod cenu, zdierali ludi, o tom som taktiez neni presvedceny, ale to som uz taktiez pisal aj s konkretnym pripadom.
Ludia maju moznost skusit aj ine autobazary, ci inzerciu, teda, ked maju dojem, ze im neponukaju adekvatnu cenu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som to zhodnotil asi takto bazar - priekupník, no a priekupník - podvodník. Ak by autá boli na poradovník a vedli by ste že auto na ktoré ste čakali 10 rokov vám musí vydržať na celý život - inak by ste sa o neho starali. Takisto by skončili všetci takíto podvodnícki oebávači robotníckej triedy :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mastik29 kazdy mame svoj nazor na konkretneho predajcu.Viem,ze do 3a sa dostanu aj dobre auta,ale tie idu niekedy na odbyt priamo cez vykupcov aj ked to maju prisne zakazane.Ak som ta napadol prepac.Prispevok upravim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poznám celkom dosť prípadov keď ozaj výborné autá vykúpilo áčká,dokonca som sa jednu dobu hneval na švagra ktorý za soplík z nosa tam zobralasi 7 ročné auto z málo km,bolo ako rozprávočka a nechal ho tam za poburúce peniaze lea a len preto aby bol ušetrený pred idiotmi a ich návrhmi a spôsobmi.Takže dostane sa tam kvantum kvalitných aut.Ale čo viem tiež celkom dôverne,ako chcú ľudia aj šunty predať do áčiek,prídu urobiť výmaz chýb a pod. v nádeji že im na to neprídu.Samozrejme to zistí ten ich technik v prvej minúte.Áčká tak ako bazár či iný súkromný kšeftár je produktom doby kde platia zákony jednoduché ako facka...zarobiť môže iba jedna strana.Kam až dôjde táto prirodzená snaha a hnací motor je už vec individuálnej praxe a svedomia.Osobne nevidím prax áčiek ako to čo by si zaslúžilo väčšiu kritiku,oproti "súkromnej" praxe kšeftárov sú to väčší poctivci a oproti nim na galakticky vysokej úrovni, a neustále vystavovaný podvodným praktikám kedže ich polovica národa považuje za nádej že ten ich črep hoci za nulu peňazí ale predajú.Nie je to dobrá téma lebo by si vyžadovala otvorene o slovenskom prostredí a tam zase hrozí že si kadekto pooblieka košelu neurčenú jemu.Prostredie je iba také ako je všeobecne celé...chliev
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

V AAA sa daju kupit aj dobre auta, len treba zlozit ruzove okuliare, mat pevne nervy a neocaavat zazraky. Problem s uvedenzm bazarom je najme v tom, ze inzeruje plno aut, ktore ani nema. Skuste si zadat nejkaku poziadavku, vyhladavac vam vyberie od najlacnejsieho, a tam budu najme ich auta. Zavolate tam a zitite, ze vacsina uz su vraj predane. Ale tie auta sa inzeruju dalej aj niekolko tyzdnov a tak zasieraju internetove stranky. Raz som sa pytal, ze preco tak robia, tak ze vymazavaju auta iba raz tyzdenne, a ze auta sa mozu aj vratit, tak preto tam ich drzia. Takze to co nenajdete priamo na mieste v bazari, zbytocne hldat na ich strankach. Sory, ale pisem z buku, co nema mekcene a dlzne, resp je otravne ich tam nahadzovat.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mjato napísal:Otazka znie,ze kto je ochotny predat auto o 20-30%lacnejsie akoby dostal od Ferka z vedlajsej dediny.

Je to v 90% prave o tych,co vedia,ze auto nieje tiptop a obetuje financnu stratu v 3a,akoby sa mal dotahovat po mesiaci s nejakym kupcom.
Ako som uz viackrat pisal - auta sa kupuu vylucne priamo od prvych majitelov a nie od autickarov.

AAAauto je prespekulovana firma ALE zasadne nesuhlasim, ze vykupuju problematicke auta a tak sa byvaly majitek zbavi zodpovednosti!!

Skor to hraju na rozne "poplatky" , "poistky", "prehliadky" a podobne psychologicke hry.

Priamy a cieleny podvod by som tam nevidel ,ale cestna hra to samozrejme nie je.


ked som im predaval auto - v zmluve stalo, ze za stav auta zodpovedam JA!!!!!!!!!!!!!

A ze mi auto odhlasia, az ked ho predaju.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných