Odhlasenie auta v Chorvatsku

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Odhlasenie auta v Chorvatsku

Príspevok od používateľa Rolfos »

Cez tyzden by som chcel ist kupit jedno auto do Chorvatska. Otazka, aky je tam postup pri odhlaske do cudziny, su treba, pripadne ako funguju prevozne znacky?

Mam dve rozne info, podla jednej da do papierov peciatku o odhlaseni notar a auto moze ist na chorvatskych znackach domov, podla druhej treba auto odhlasit na miestnej STK, znacky vratit a niekde kupit prevozne znacky. Ako je to naozaj?

Vopred dakujem za konstruktivne odpovede.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

auto z balkanu mimo schengen.kontaktuj nejakeho dovozcu oni vedia vsetko okolo toho a aj im to nechaj prhlasit.usetris si kopec casu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stale je to v ramci eu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

seven549 napísal:auto z balkanu mimo schengen.kontaktuj nejakeho dovozcu oni vedia vsetko okolo toho a aj im to nechaj prhlasit.usetris si kopec casu.
Chorvátsko nie je mimo Schengen, čo mu to hovoríš, toto sú tie rady na internete...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A tie kontroly na hraniciach sú prečo?! :41c2:
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Zase sa tu riesia blbosti. Aky ma vo vztahu k polozenej otazke zmysel riesit, ci je Chorvatsko v Schengene alebo nie?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že žiadny, to sem len zasa raz zavítal seven 549. :::

A potom prišiel ďalší odborník na EÚ...
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

jergusko napísal:
seven549 napísal:auto z balkanu mimo schengen.kontaktuj nejakeho dovozcu oni vedia vsetko okolo toho a aj im to nechaj prhlasit.usetris si kopec casu.
Chorvátsko nie je mimo Schengen, čo mu to hovoríš, toto sú tie rady na internete...
Samozrejme ze Chorvati nie su v Schengene! Nemyl si EU so Schengenom!
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Rolfos napísal:Zase sa tu riesia blbosti. Aky ma vo vztahu k polozenej otazke zmysel riesit, ci je Chorvatsko v Schengene alebo nie?
plati sa clo.to ze su chorvati v unii nic neznamena az schengen je volny pohyb tovaru.a tam sa chorvatsko nikdy nedostane.preto na to odporucam ludi ktory sa tym zivia a vedia take veci vybavit priamo v tom balkane.

je ine v chorvatsku byt ako dovolenkar pri mori kde chorvati rozpravaju tak aby im bolo rozumiet ine niekde v meste riesit nejaky kseft.jazyk je riadny rozdiel.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

volny pohyb osob a tovaru je v ramci celej EU, teda aj s Chorvatskom,
Schengen je o pohybe bez kontroly hranic.....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

seven, také že mlčať zlato si už počul? :::
Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

Brat si doniesol z tade dodavku v Auguste. Odysiel z tade normalne na Chorvatskych znackach s odhlaskou od majitela neviem ci som ti pomohol.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Takze nakoniec si odpoviem sam- znacky som sa docital, ze sa daju vybavit iba v Zahrebe na Ministerstve vnutra, resp. mozno aj u miestnych policajtov, cena vraj 55 plus asi 50 poistka a 130 kaucia, ktora sa vrati, ked vratim znacky. Nedopatral som sa presne, ako to funguje a v akom case je otvorene policajne oddelenie v meste, kde som auto kupoval, tak som si pozical madarske P znacky od trnavskej firmy, co inzeruje na bazosi, za 100 euro na 2 dni. Na mieste postup taky, ze sme spisali zmluvu na tlacive od autoklubu, majitel bol FO a cena do 15t, tak som ho vyplatil v hotovosti, isli sme na STK (v HR sa to vola STP), predavajuci vosiel s technicakom dnu a za 10 minut sa vratil s peciatkou s odhlaskou do cudziny. Spat som isiel cez 4 hranicne kontroly- chorvatsku, dve slovinske a rakusku a vsade som ukazal iba obcianku, nikto odomna nic ine nechcel, ziadny problem s madarskou P znackou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných