Akumulátory EXIDE zakodovaný datum výroby

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Akumulátory EXIDE zakodovaný datum výroby

Príspevok od používateľa lyskosk »

Ahojte všetci
Nevie niekto ako rozlúštit kód na akumulátore ? Chcem vedieť aká stará je táto autobatéria EXIDE.
KOD = 7GC 04E3
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

dat.vyroby 4.5.2017
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to sa mi lubilo, prosim ta porad kde sa daju taketo kalkulacky najst na internete alebo ako to spravit sam doma. Mam zopar baterii ktorym by som sa chcel kuknut na zubok, len tak.

Najlepsia baterka ktoru som kedy mal je suverenne americka Red Optima. Vyrobena v roku 2004, je na nej proste nalepka "November 2004, unlimited no questions warranty 7 years". dodnes funguje, auto nikdy negarazovane, trikrat vybita totalne na nulu (deti a svetielka).

My tu musime spekulovat s nejakymi 34D FGH4 67G AB4 a americania proste vygraviruju November 2004. Ach jo. Skoda reci.
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

Ďakujem Ti Mirpol. Si fakt Macher :300f:
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Pokial mi je zname tak prve cislo je rok 7 (2017) 8 (2018) a hned prve pismeno za tym je mesiac. Napr. A-januar, B-februar, C-marec, D-april, E-maj, F-jun, G-jul. Tusim pismeno L sa preskakuje, cize 12 mesiac je M. Cize v tomto pripade bola bateria vyrobena v siedmom mesiaci 2017.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Vek autobateria EXIDE sa urcuje podla malej kruhovej nalepky.

https://electric-return.ru/cs/how-to-re ... ear-yamal/
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ta okruhla nalepka su prve dve pismena uz vyssie spomenuteho kodu
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

malymirko

Príspevok od používateľa lyskosk »

Jooj maly mirko to sa velmi mýliš ! To čo si ponúkol ako link na internet už pre baterie exide neplatí . Správne tam píšu len označovanie Varty+Bosch .
A tie kruhové nálepky nenájdeš u žiadneho predajcu akumulátora EXIDE.
Ani v CZ ani na SK .
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

lyskosk No to by ma naozaj zaujimalo ako to je, pretoze ja som kupil pred tyzdnom exide premium 77ah a okrem kodu tam je na baterii aj zakruzkovane 9A co je sucastou kodu (prve dve pismena) Daj, mozno budeme mudrejsi, nezivim sa totiz predajom ani vyrobou tychto baterii, mam len info, ktore som ziskal ako sukromna osoba a mozem sa mylit.
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

dátum si určil správne.išlo o ten link čo malý mirko odporúčal!!!!!
Tam je kodovanie pre EXIDE určite nesprávne !!
Ale nepaprč sa a prečítaj si ten link .
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ja som nereagoval na link len na Tvoju poznamku, v ktorej si uviedol, ze tu kvazy kruhovu nalepku u ziadneho predajcu nenajdem..
Baterku som kupil pred tyzdnom a mozem tu dat aj foto...
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

SPRTOŠ ? Si drzý zurvalec, ktorý reaguje od veci. Ide o rozlúštenie
výrobného kódu. Ak si našiel predajcu ktorý tam nechá nálepku, že predáva kumulátor z roku 2017 tak buď šťastný. Ale Ja som si nechal potvrdiť od battery-import.cz aj od battery-import.sk , že oni nedostávajú nové akumulátory z výroby s takouto kruhovou nálepkou!
A keby to bolo tak , že na EXIDE je vždy táto kruhová nálepka nepísal by som sem novú tému Ty chytrák.
IDE o TO aby sme vedeli čítať zakódovaný dátum výroby !!!!
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

lyskosk Ja reagujem s uplnym kludom. Jediny podrazdeny si tu Ty. Kazdopadne ja hladam informacie. A ak raz vidim na novej baterii, ze sucastou etikety je aj kruzok, v ktorom sa nachadzaju prve dve pismena kodu tak memam co dodat. A bateria, ktoru som kupil nie je z roku 2017, ale 2019...

https://i.postimg.cc/cL3NZZ8D/20190819-204004.jpg
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Nedávno som kúpil batériu exide a je na nej nalepka 9B. A podla danej stranky to presne sedi. 9B= februar 2019. Preto som to sem aj napísal.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mp3turbo napísal:to sa mi lubilo, prosim ta porad kde sa daju taketo kalkulacky najst na internete alebo ako to spravit sam doma. Mam zopar baterii ktorym by som sa chcel kuknut na zubok, len tak.

Najlepsia baterka ktoru som kedy mal je suverenne americka Red Optima. Vyrobena v roku 2004, je na nej proste nalepka "November 2004, unlimited no questions warranty 7 years". dodnes funguje, auto nikdy negarazovane, trikrat vybita totalne na nulu (deti a svetielka).

My tu musime spekulovat s nejakymi 34D FGH4 67G AB4 a americania proste vygraviruju November 2004. Ach jo. Skoda reci.
Americania ale za tu kvalitu a vygravirovanie datumu aj vedia zapytat

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní