Rucna brzda nebrzdi po vymene lanka

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Rucna brzda nebrzdi po vymene lanka

Príspevok od používateľa bossix »

Na mojej Vectre C som menil lanko rucnej brzdy + sa robil repas brzdovych strmenov - tesnenia, voditka, novy piest. Taktiez bola menena brzdova kvapalina, komplet vsetky 4 strmene boli poriadne odvzdusnene. Zadne brzdy brzdia perfektne (cez pedal), bohuzial rucna brzda ide len na levej strane a aj to velmi slabo. Lanko bolo menene z dovodu, ze sa niekde zadrhavalo a nevracalo sa spat, tym padom rucna brzda stale brzdila. Teraz sa lanko vracia krasne a lahucko, ale vyzera ako keby bolo uplne volne. Samozrejme, ze som uz nastavoval aj volu lanka, ktore je momentalne natiahnute na max, ale stale nic. Lanko je dobre, bolo kupovane priamo na VIN mojho auta, instalovane bolo taktiez bez problemov a tak ako instalovane ma byt (lanko so sivym obalom na pravu stranu a s ciernym na lavu). V com by mohol byt teda problem ? Rucna brzda ide az na 10 klikov a ked je takto vysoko, tak lava strana nieco brzdi a prava strana absolutne (normalne sa toci koleso, bez absolutne ziadneho odporu).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lanko možno bolo nainštalované dobre, ale nastavenie na samotnom kolese zjavne nie. Ak vôbec.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Lanko som instaloval ja, repas strmenov v servise.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Strmeň má s ručnou čo?
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Vytlaca brzdovy piest ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesprávne nastavené.Z popisu nejasné,ale predpoklad je že je to kumulovaná funkcia strmeňa s ručnou,systém páčka a šnek vnútri brzdového valčeka.V takom prípade treba úplne uvolniť lanká,a najlepšie ich úplne vyvesiť mimo.Strmeň uvolniť (hadicu neodpájať) mimo kotúč a urobiť jediný stisk brzdového pedála.Piestik sa vysunie na mieru že už by nešiel dať späť.Odmerá sa miera hrúbky kotúč + obe platničky..napr 40 mm.Na túto mieru sa zatlačí späť piestik strmeňa (tlak dnu + točenie) Toto nastavenie ešte dovolí nasadiť strmeň hore,ale bez možnosti velkého mrtvého chodu.Akonáhle sa strmeň dostane na miesto sa potlačí už silovo pedál aby na max vytlačil piestik (zovrel kotúč)
V tej polohe ide hore lanko a akonáhle sú obe hore tak sa nastavuje jeho dĺžka tak,aby páčky začínali svoj pohyb z úplne vypustenej polohy ale nebola zbytočná volná dráha na lanku.
Je bežné že mechanici pomenia piestiky a po zložení nearetuje vnútorný mechanizmus...ale to už od klávesov zistiť nik nedokáže.Je skôr zriedkavosť aby zadné kombi brzdy urobili tak ako majú byť,tj pohyb páčky od nuly a po uvolnení návrat na nulu.Mal som pána čo obehol snáď všetky servisy v okrese a stále blbé
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Velmi pekne dakujem mhlavaty. Musel som si to precitat 3x aby som vedel co mam robit, ale uz to cele chapem a nemal by to byt problem urobit. Najdem si na to cas a napisem sem, ako som pochodil, ak by aj niekto iny mal takyto problem. O mesiac ma caka STK, preto to chcem dat vsetko do poriadku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte toľko....aby sa predišlo trápeniu pre chybu strmeňa,oplatí sa hneď po vrátení strmeňa na miesto okamžite ručne skúšať páčkou či zovrie platničky hneď,tj z malým uhlom.Kvalitne urobené ak je tak páčka robí pohyb velmi malý a účinok je super.Ale dôležitá je tá východzia pozícia,tj páčka sa vždy vracia na doraz a ide maličký krok do zabrzdenia.Pohyb páčky v mieste zavesenia lanka cca 1 cm a je totálne zabrzdené.Vypustené sa vráti úplne na doraz a kotúč sa dá volne točiť.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

neviem kto dnes si repasuje strmene ked sa daju kupit za par supov uz zrepasovane a je bez problemov, zalozia sa a musia ist
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Mhlavaty urobil som to presne tak ako si pisal a brzdy funguju perfektne. Staci cca 1cm natiahnutia lanka a rucna drzi auto perfektne na mieste. Dakujem za pomoc.

A bady, nove strmene by ma vysli na 2x 58€, repas ma vysiel na 2x20€, tak si to prepocitaj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak to potrápi trocha majiteľa auta,je to pochopiteľné a dá sa pomôcť.Ak ale kvantum servisov tieto základné úkony nezvláda je ozaj zle.Práve u tých strmeňov platí,že ani kúpa nového nemusí nutne dobre dopadnúť,pokojne môže úplne presne tak ako tu...nie a nie a nie.Samozrejme v samotnom strmeni chyba nie je,to ale nebráni ho vrátiť a reklamovať ale to už na inú diskusiu čo všetko je reklamované z hlúposti servisáka
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak nejde rucna a paka sa vracia nadoraz je zle zlozeny snek nevymedzuje volu.netoci sa.vacsinou opacne nasadena segerovka.da sa to nastavit ako sa vysie pise no je to len docasne na aktualny stav oblozenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní