Sklopená predna spolujadzcova sedačka

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

xentry napísal:Dovod vypinania predneho airbagu na spolujazdcovej strane su prave deti a detske sedacky.
Ale len ked sa jedna o detske sedacky umiestnovane proti smeru jazdy. Pre pripad, ze na predne sedadlo dam sedacku s dietatom v smere jazdy, tak je potrebne predne sedadlo posunut co najviac dozadu a airbag nevypinat. Tomu dietatu pomoze. Nie je to moj vymysel, ale docitate sa to napr. v navode k Britax sedackam.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Potom by sa trebalo jednoznacne dohodnut co je spravne lebo ak sa da airbag vypnut manualne nech je ako pises ale ak je tam automatika zatazovy tak jemu je jedno v akom smere je sedacka a ako daleko je sedadlo. Ak ma dietatu posunutemu co najviac dozadu a v smere jazdy airbag pomoct, co ma pomoct dietatu v smere jazdy na zadnom sedadle? kedze ziadny predny airbag ho tam necaka, co je spravne? :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

co je spravne?

Správne je malé deti držať doma a velké deti naučiť cestovať hromadnou dopravou. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ale ani ty nepotrebujes auto aj pre teba je tu hromadna doprava. Ani ja ho nepotrebujem do prace pridem aj peso a rychlo mam tu kusocek. Ale co ked zavolam niekomu v sobotu podvecer kde si? tam 100 kilometrov daleko, ok pridem, sadnem a idem o chvilu som tam ani ma nenapadne hromadna doprava lebo nie je sanca, jednoducho tam chcem ist tak sadnem a idem. Co je sloboda vole chcem a idem, mam chut alebo budem sa riadit kedy chcu iny a nemozem lebo sa na ten cas neda a otravuje ma cely system ako chcu iny inak ako by som chcel ja. Cize na jednej strane ides proti systemu a na druhej sa s nim stotoznujes lebo vsetci podme jednym smerom a v cas ako vyhovuje inym a nie mne. :)
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Xentry, na prednom sedadle bude pre aktivaciu airbagu stacit zapnut pas a to pri montazi sedacky v smere jazdy splnis. Tym padom bude aktivny. Ak bh si zapinal vajicko proti smeru jazdy musis airbag deaktivovat pochopitelne a ani jeden pripad nevyvinie svojou malou hmotnostou dostatocny tlak na tlakovy spinac. Ak si tam sadne dospely a nezapne sa, tak v niektorych autach zrejme airbag aktivny nebude. Skor by nepriputanemu uskodil ako pomohol.
Teoreticky ked dam dieta dozadu, kde je podla mna lepsie chranene kabinou auta ako vpredu aj napriek absencii airbagu, tak je sum a fuk ci predne operadlo sklopim alebo nie.
Kazda nehoda je absolutne ina, vacsi faktor tu hra nahoda ako nejake kalkulacie. Hlavne treba jazdit co najbezpecnejsie a najplynulejsie. Nie 140 po okreske ale ani nie 80, ked prud aut ide 90. Rovnako nebezpecne ako obiehat je byt obiehany.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Dolezity je stale senzor ten rozhoduje a aktivacii a deaktivacii airbagu.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Presne tak, treba si pozrieť ten manuál s výstrahou na tienidle spolujazdca.

Na mojom aute nemám vypínatelny airbag, nie je súčasťou vybavy, žiaden mechanicky spínač niekde vzadu v prístrojovke, ale elektronicky v palubnom počítači. Údajne sa to dá spatne doimplementovat aktualizáciou softveru, ale v autorizaku si pýtajú cca. 150e.
Naposledy upravil/-a Dep v 07.09.2019 21:16, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

tonoaaa napísal:... tak je sum a fuk ci predne operadlo sklopim alebo nie.
Kazda nehoda je absolutne ina...
A prave preto ze je kazda nehoda ina by som to sedadlo nechal tak ako ma byt. Mozno to sedadlo rozhodne ci Ti decko nazabije letiaci telefon alebo ....dosad si tam co chces.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných