Kia Ceed 1.6 2008 LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pajo99
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 11.03.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1.6 2008 LPG

Príspevok od používateľa Pajo99 »

Riešil niekto problém s tým že auto neštartuje na benzín za studena ? a keď naštartuje tak zdochne po 10 takýchto pokusoch ako tak ide, a po zahriati ide bez problémov na benzín, na plyn všetko poriadku aj štarty zatial kým j e 20°C. Robil toto aj starý motor aj nový. Na aute bol menený motor ktorý v tom predtým aute normalne fungoval. Takže vymenené celý motor s komponentami, katalyzátor a lambda sondy, benzín tlak na rampe 3,5baru. LPG vstrekovače neprepúštajú plyn, Tak mi niekto vysvetlite prečo to nechce štartovať na benzín? kde ešte hladať chybu. keď povodná je riadiaca jednotka a palivový plavak ale tam je tlak dobrý.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

palivo, korekcie, nech sa paci navstivit plynoservis, robia s tym dennodenne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bajo on má problém naštartovať studený motor na benzín, s LPG problém nemá
Kludne aj čidlo teploty
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

keď povodná je riadiaca jednotka
Skúsil by som tento smer, alebo celkom odstavil plyn a riešil to ako bežné benzínové auto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivko1 napísal:Bajo on má problém naštartovať studený motor na benzín, s LPG problém nemá
Kludne aj čidlo teploty
to neni oddelene, az ma raz plyn a jazdi nanho, benzinova jednotka je priamo ovplyvnena a samouciaca :41c2: , stale riadi zmes benzinova jednotka !!! plynova iba modifikuje jej signal pre plynove vstreky...

priklad jak sa to dodrbe: nastavia ti bohatsiu zmes na plyne...z logickych dovodov, benzinova jednotka to registruje na lambde sonde a ubera, snazi sa dosiahnut stechiometricky pomer, ale plynova jej to stale posuva, za jazdy na plyne si tento boj nevsimnes, ide dobre! kedze korekcie su dlhodobe, kratkodobe, okamzite, manazment az ma signaly z cidiel dokaze ucinne regulovat vyslednu zmes, co je vlastne vypocet vsetkych tychto korekcii a pozaduje sa na konci lambda pomer 1!!!

co sa ale stane pri studenom starte ?? v prvych sekundach predsa hodnota z lambdy nevstupuje do uvahy, benzinova jednotka musi siahnut po udajoch co ma naucene z minulej prevadzky :41c2: , az ockava ze z lubovolneho dovodu je tam dost paliva pomerovo, kludne pusti o x% menej ako by bolo treba, potom to startuje na chudu zmes, streli do sania atd atd

toto je zhruba mechanizmus ako suvisi studeny start na benzin s prevadzkou lpg, treba si to uvedomit raz a navzdy :41c2:

obecne cim starsi motor a nizsia euro emisna norma, tym sa menej hra na presnost startovacej davky, proste motoru je dopriate v tejto tazkej chvili jeho zivota lol , potom sa ani nemusi prejavit do istej miery ochudobnenie...

dalej palivo stojace dlho v nadrzi postupne straca lahke frakcie, lahko odparitelne zlozky :zg282: ktore musia byt pre bezproblemovy start, tak to suvisi zase s palivom

preto som pisal palivo, plynoservis v kartkosti zhrnute vyplyvajuce z vyssieho, natankovat cerstvy benzin, aby sa refresol, pojazdit az sa pozitivne neprejavi na startoch, nech sa paci plynarovi, kazdy jeden musi rozumiet aj benzinu, inac to nema robit !!! mechanik klasicky plynu rozumiet naopak nemusi, ale tiez by mal minimalne skontrolovat korekcie az pride k nemu niekto z problemom chodu, otazka je kolkati zo 100 to urobia? :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Robil toto aj starý motor aj nový. Na aute bol menený motor ktorý v tom predtým aute normalne fungoval.


ty asi nemas co robit, ked len tak prehadzujes motory hore dole. Spolu s novym motorom prisli aj benzinove vstrekovace, alebo tie si dal z tvojho stareho motora ?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

jazdi asi strasne vela na plyn a su zalepene trysky...malokto ked ma auto na lpg jazdi tak 1/4-1/3 na benzin, alebo dojazd na benzin...malokoho to napadne a ked sa setri, tak sa setri...
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

čo ak je zlé benzínové čerpadlo? kto má lpg, tak nejazdí veľa na benzín a ak je stále málo benzínu v nádrži, môže sa časom čerpadlo zadrieť. na mojom aute (na LPG) bola od kúpy aj výstražná nálepka na čelnom skle aby som mal minimálne 1/4 nádrže benzínu práve kvôli čerpadlu. Brat musel na svojom aute na LPG meniť to benzínové čerpadlo lebo sa mu zadrelo.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Oktanová adaptácia. Keď jazdíš na LPG, ktorý má vyššie oktanové číslo (107 - 110), prispôsobí sa mu RJ motora. Na druhý deň, keď štartuješ na benzín, motor má odrazu celkom iné palivo (s nižším oktanovým číslom, 95), takže to nevie naštartovať.
Vyskúšaj jazdiť na benzín, či to na druhý deň na benzín naštartuje. Ak áno, tak je to v tom.
Riešením by mohlo byť tankovať 100-vku benzín. Neminieš ho veľa, keď jazdíš na LPG a bude menší rozdiel medzi oktanovým číslom benzínu a LPG.
Pajo99
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 11.03.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pajo99 »

písal som ze všetko išlo s druhým motorom čiže vstreky som s toho druheho motora ani nedával dole a na tom aute predtým fungovali pohode, v tom aute povodne ostalo iba palivove čerpadlo, kabeláž a riadiaca jednotka,palivove čerpadlo som skúšal či má tlak a ma tlak 3,5bar
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Znova tu napíšem - RJ ako chceš odskúšať??? A kto má hlavné slovo pri chode motora ak nie RJ.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný