Novela zákona

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TWD
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.09.2019 22:04
Zdieľať na Facebook

Novela zákona

Príspevok od používateľa TWD »

Zdravim chcem sa opýtať či už je platná novela zákona podľa ktorej vodič ktorý nemá vodičák viac ako 2 roky a dostane 2 pokuty, tak musí ísť na preskúšanie pýtal som sa na to už veľa policajtov no nikto nevedel povedať na 100% prípadne ak niekto vie kde taký zákon oficiálne dohľadam v pravidlách cestnej premávky.

Ďakujem
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Neviem aka pravna uprava to bude riesit, ale od 1.novembra sa to sprisni.Keby bolo na mne, tak by som bol voci mladym vodicom este prisnejsi.Kludne by som dal skusobnu dobu aj 5 rokov. To co mladi zas..ni predvadzaju za volantom je uzas...
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Plánujú sa tiež opatrenia orientované na neskúsených vodičov s nízkou praxou. Pre túto rizikovú skupinu sa zavádza obdoba skúšobnej doby (dva roky od udelenia vodičského oprávnenia skupiny B), v rámci ktorej sa po dvoch závažných priestupkoch alebo prekročeniach rýchlosti budú musieť podrobiť doškoľovaciemu kurzu v autoškole, rehabilitačnému programu u dopravného psychológa a preskúšaniu pravidiel na polícii.
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spr ... j-premavke
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niekedy by aj tých starších chcelo dobre vyťahať za uši

Ja si už dosť dlhú dobu všímam ako niektorý vodiči režú zákruty. Najlepšie aspoň 20km/h pod limit a zákruty reže jak keby riadi formulu 1

Pravidelne sa mi to stáva na ceste Trenčianske Stankovce po Beckov, mnohé zákruty sú neprehľadné, jazdia radi tadiaľ aj motorkári a keď potom také hovädo reže zákruty tak z toho môže byť prúser.

Zrovna včera som dobehol auto hneď za Stankovcami, rezal to ako keket, vidím TN EČ, tak si vravím že na Bodovke pôjde do p<>e, lenže pokračoval ďalej a obehnúť ho keď ide piate cez deviate by som si kedoval ja o problém, tak som pri tom jeho rezaní zákruty zatrúbil aby sa spamätal...
Pri obiehaní pozerám na vodiča a tam taká tetuška, trochu vyplašená po mojom zatrubení ...

Ja tomuto nerozumiem, šiel som po nej skoro 5km a ona ani nevie že niekto ide po nej, zákruty si smelo reže 5 cez 9 a ani netuší že by ju mohol chcieť niekto predbehnúť
:41c2: :41c2:

A to rezanie zákrut mi už príde ako národný šport, takých ciest je tu viac čo jazdím a stáva sa to na všetkých
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

to rezanie zakrut ma znamky epidemie :D..ked neni poriadna zakruta v rozpati kilometra tak to rezu aj na rovinke...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

2 roky?ja som zil v tom ak nieje platny vp viac ako rok alebo ak ma vodic odobrany vp na viac ako 12 mesiacov ide automaticky na skusky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915922439 a 12 neregistrovaných